Ceberrut Devletten Kerim Devlete Doğru…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, "11 yılda Türkiye ceberrut devletten kerim devlet olmaya doğru yol aldı, büyük mesafe aldı. Ve daha alacak yolumuz var." dedi.

SİYASET 27.03.2014, 00:59 27.03.2014, 00:59
3853
Ceberrut Devletten Kerim Devlete Doğru…
Vedat YETİK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, partisinin seçim çalışmalarına destek vermek amacıyla Elazığ’a geldi.

Kurtulmuş, AK Parti il teşkilatınca Paşa Konağında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 30 mart seçimlerinde Elazığ’da çok başarılı bir sonuç alacaklarını, Türkiye genelinde ise rekor düzeyde bir oyla sandıklardan çıkacaklarını söyledi.

“MÜCAHİT YANILMAZ’A GÜVENİYORUM”
Ak Parti Elazığ Belediye başkan adayı Mücahit Yanılmaz’ı yakından tanıdığını ve yıllarca siyaset yaptığını belirten Kurtulmuş; “Mücahit Yanılmaz kardeşim hem siyasi birikimine hem siyasi tecrübesine, hem niteliklerine güvendiğimiz bir arkadaşımız. Ümid ediyorum ki Elazığ’a, Elazığlılarla birlikte çok başarılı hizmetler yapacak. Hazırladığı projelerin çok kısa bir sürede tamamlanacağına inanıyorum. Bu projelerin bitmesiyle birlikte Elazığ’ın çehre değiştireceğini, sınıf atlayacağını ve marka şehir olma yolunda hızla ilerleyeceğine inanıyorum” dedi.
 
"BU SEÇİM TÜRKİYE'NİN KADER SEÇİMİDİR"
30 Mart seçimlerinin yerel seçim olmaktan çok öteye geçtiğini belirten Kurtulmuş, “Milletimizin de bunun bir yerel seçim değil, Türkiye’nin geleceğinin oylanacağı, Türkiye’nin kaderinin gidişatının belirleneceği bir seçim olarak algıladığı bir seçim olmuştur. Milletimiz bu seçimleri, yeni Türkiye ile eski Türkiye arasında bir mücadelenin hatta hesaplaşmanın, Türkiye’yi bir takım olağan üstü dönemlere götürmek hevesinde olanlarla Türkiye’yi demokratikleştirme çabası içesirinde oalanları hesaplaşacağı bir meydan olarak görüyor.  Milletmiz 30 Martı sıradan bir yerel seçim olmasından öte Türkiyenin yeni, güçlü, öncü bir Türkiye istikametinde yüryüp yürümemesiyle ilgili temel bir kader seçimi olarak görüyor ve bu şekilde algılıyor. Onun için bu seçim bürük önem taşıyor.” dedi.
 
"ŞER İTTFAKI İŞ BAŞINDA"
Bu seçimlerde daha önceki seçimlerde görmedikleri bazı hallerin ortaya çıktığını ifade eden Kurtulmuş, “Hiçbir şekilde yan yana gelmesi mümkün olmayan, hiçbir konu etrafında ortak bir cümle sözü olmayan, geçmişleri farklı, gelecekleri farklı bir çok çevrenin yan yana geldiğini, kol kola girdiğini, ittifaklar içerisinde olduğunu gördük. Maalesef kimisi molotof attı, taş attı, kimisi kaset üretti. Kimisi bir takım tapelerle uğraştı, kimisi beddualarla uğraştı. Kişi Türkiye aleyhine raporlar yazdı kimisi uluslararası camiayı harekete geçirdi. Kimisi Türkiye’de olağan üstü bir dönem oluşturmaya çalıştı, kimisi devletin kurum ve kuruluşlarını işlemez hale getirmeye çalıştı. Kimisi Türkiye ekonomisine zarar vermeye gayret etti. Maalesef topyekün bu çevreler iç ve dışarıdaki müttefikleriyle birlikte 30 Mart seçim kampanyasını bir şer ittifakı halinde AK Partiye, hükümete, bundan çok daha öte Türkiye’nin geleceğine karşı bir operasyon haline getirmeye gayret ettiler. Hesaplar yaptılar, projeler hazırladılar. Ama bütün bu hesaplar içinde bir tek şeyi unuttular. O hesap da millettir. Milleti unuttular. Milletin ferasetini unuttular. Milletin geleceğe nasıl baktığını tahmin etmediler. Ve millet 30 Martta bunu göstermeye hazırlanıyor. Meydanlarda gösteriyor. Türkiye’nin her tarafında bu iradesine sahip çıktığını gösteriyor.” diye konuştu.

“BİZ BU FİLMİ ÇOK GÖRDÜK”
Türkiyenin bu oyunları yeni görmediğini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Türkiye nice böyle tecrübelerden geçti. Bu ülkeye nice güzel hizmetler yapmış olan merhum Adnan Menderes’e 1960 ihtilalini hazırlayanlar aslında bu memleketin geleceğini karartmak isteyen odaklar. Ama ne oldu hiçkimse Menderes hakkında en ufak bir şüphe içerisinde olmadığı gibi Menderesi idem sehpasına gönderenleri de bu millet hiç hayırla yad etmedi. O gidişatı hatırlayanları, asker postalları karşısında selam duranları da bu millet hiçbir zaman hayırla yad etmedi. CHP ve onların şuhekarlarının zihniyetini hiçbir zaman hayırla yad etmedi. Bu millet aynı şeyi 12 Eylülden sonra da gördü. Kenan Paşanın sakın ha bu adama oy vermeyin diyerek rahmetli Özal’ı işaret ettiğini biliyorsunuz. Millet dediki öylemi al sana yüzde 43. Yüzde 43’le Özal’ı iktidara getirdi. Özal iktidardayken de hatta cumhurbaşkanlığı kökündeyken de adama yapmadıklarını bırakmadılar, her türlü şekilde önünü kesmeye gayret ettiler. 28 Şubat sürecinde de bu milletin helal oylarıyla seçilmiş olan merhum başbakan Necmettin Erbakan’ın koltuğunu zorla, hile ile aldılar.2007’de cumhurbaşkanını seçtirmemek istediler. O zamana kadar olmayan 367 meselesini çıkardılar. Haber: Vedat Yetik. 2007’de 27 Nisan muhtırası oldu, güçleri yetse darbe yapacaklar. Yetmediği için sadece bir muhtıra ile kaldı o. Arkasından 2008’de AK Partiye kapatma davası açtılar. 6 kişi hayır dedi 5 kişi evet dedi. Bir kişi daha evet demiş olsa bugün burada bu partinin toplantısı yapıyor olmayacaktık. Milletten iki kişiden birinin oyunu almış olan bu parti kapatılmış olacaktı. Arkasından gezi Parkı olayları şimdi 17 Aralık operasyonları. Biz bu filmi çok gördük. Bu millet bu filmi çok gördü. Her seferde bu senaryonun karşısına dikildi çekilin karşımızdan, açın yolumuzu dedi ve bu millet demokrasi istikametinde yoluna devam etti.”
 
POLİS BAŞKA TELDEN, ASKER, SAVCI BAŞKA TELDEN!..
Türkiye'nin yönetilemez hale getirilmek istendiğini aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti: “Polis başka telden çalsın, asker başka telden çalsın, yargıçlar, savcılar başka telden çalsın, devletin üzerinde hükümetin etkisi olmasın, hükümet yönetemesin istiyorlar. Böyle bir Türkiye olabilir mi? Milli İstihbarat Teşkilatının Suriye’deki Türkmenlere göndermiş olduğu insani yardım malzemesi maalesef bir operasyonla Hatay’da önü keseliyor. İçinde askeri subay üniforması olan MİT görevlileri de yere yatırılarak maalesef oradaki tır aranıyor. Ya bırakın da o operasyonu Türkiye’nin kurumları yapmasın. Başka bir devletin istihbarat örgütü bunu yapsa bunu anlarım, onlara karşı mücadele edersiniz. Ama Türkiye Cumhuriyetinin resmi sıfatlarını taşıyan adamlar hangi hakla MİT’in tırlarını durdurabilir?
 
“HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK”
Dinleme olaylarını da değinen Kurtulmuş, “Savcı demiş ki dinle. Kime demiş? Bir emniyet görevlisine. O da dinlemiş. O da ötekine demiş ki sen de kaydet. Savcı beyin amirinin haberi yok, emniyettekinin amirinin haberi yok. 509 bin kişi dinlenmiş. Ben de bunlardan birisiyim, eşimde bunlardan birisi, o zamanlar 15 yaşında olan oğlum da onlardan birisi. Bize selam verenleri dinlemişler. Eyvallah, dinlesinler de mesele o değil. Türkiye’de böylesine yaygın bir korku imparatorluğu havasını yaratmaya kimin ne hakkı var. Sayın başbakanı dinlemişler. Sayın cumhurbaşkanını dinlemişler, Bakanları dinlemişler, kriptolu telefonlar üzerinden dinlemişler. Bu devletin yöneticileri kriptolu telefonlarda özel, gizli devlet sırrı niteliğinde konuşmalar yapamayacaklar mı? Bunu MOSSAD’ın CİA’nin adamları yapsa eyvallah dersin. Türkiye’den korkuyorlar da dinliyorlar dersin. Ama Türkiye’de bir takım kamu görevlileri maskesi altında adamlar yaparsa bunu anlamının, kabul etmenin imkanı yoktur. İstedikleri 12 Eylül öncesinde olduğu gibi Türkiye’yi yönetilemez hale getirmektir. Onun için bu ülkeyi yönetilemez hale getirmek isteyenlerin  hevesleri kursaklarında kalacak ve 30 Mart seçimleri bu tuzakları, bu tezgahları bozacak Allah’ın izniyle.” Şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ VE EKONOMİK GELİŞMELER
Kurtulmuş, Türkiye'nin 28 yıl terör belasından çektiğini ancak çözüm sürecinin devam ettiğini belirterek, "Bu memleketin her yerine, her ilçesine gelmiş 7 bine yakın şehit cenazesi. 32 bin tane evladımız, bu ülkenin çocuğu ölmüş 28 yılda. Savaş mı yaptık, Türkiye büyük bir harbe mi girdi? Hayır ama bir takım karanlık odakların tezgahlarıyla terör üzerinden Türkiye 32 bin insanını kaybetti" diye konuştu.
Geçen yıl yaz aylarında bir çalışma yaptıklarını ve terör yüzünden kaç para kaybedildiğini hesapladıklarını, bu çalışmanın ise daha önce yapılmadığını vurgulayan Kurtulmuş, ülkenin teröre tam 1,2 trilyon dolar harcadığının altını çizdi. 
Bu paranın teröre gitmemesi durumunda ülkede çok şeyin değişebileceğine dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti: "Türkiye kaybetmeseydi bugün ne olurdu biliyor musunuz? Türkiye'nin dünya çapında bir kaç araba markası olurdu. Hala yerli otomobil üretir miyiz, üretmez miyiz bunu tartışıyoruz. Türkiye eğer terörden bu parayı kaybetmeseydi kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolar değil de 25 bin dolarlar seviyesine çıkardı. Türkiye'de yapılan bu havaalanları, şehir hastaneleri, üniversiteler 20 sene evvel yapılırdı. Şimdi bu hükümet, Allah razı olsun Sayın Başbakanımız... Bedeli ne olursa olsun biz artık anaların ağlamasını istemiyoruz. Zehir bile içsek Türkiye'de bu barışı sağlayacağız, bu sükuneti sağlayacağız, terörü önleyeceğiz ve Türkiye'yi bir esenlik yurdu haline getireceğiz. Bunu söylüyor, sen misin bunu söyleyen. Elazığlılar ve Türk halkı gerçekten zeki insanlardır. Oyunun sadece bir siyasi manevra olmadığını görüyor."
Türkiye’de son 10 yılda faiz oranlarının yüzde 63’ten yüzde 4,61 düşerek tarihi rekor kırdığını aktaran Kurtulmuş, “Bir takım karanlık odakların, faiz lobisinin etekleri tutuştu. Son 10 yılda faiz oranlarının düşmesiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devleti 642 Milyar lirayı cebinde bıraktı. Faizi ödemediği için duble yollar yapıldı. Maliye bakanları IMF’nin önünde düğme iliklerlerdi. Şimdi 14 Mayıs 2013’te bu memlekette IMF kapının önüne konuldu. Artık Türkiye IMF’den borç almıyor, bundan sonra borç verecek hale gelmiştir. “ dedi.
 
AK PARTİ GİTSİN NE GELSİN?
AK Parti'nin gitmesini isteyen ittifak çevrelerine seslenen Kurtulmuş, “AK Parti gitsin peki ne gelsin deseniz? Hepsinin ortak tarafı ittifak ettiğinin gelmemesi söylemek olacak.  O zaman sizi Ak Parti ile bu ittifakta kim buluşturuyor. Hangi gaye ile bir araya geliyorsunuz? AK Parti iktidardan düşsün, eyvallah. Bunun yolu var. Çıkarsınız milletin karşısına yerel ölçekte veya genelde projelerinizi açıklarsınız. Kural dışı çelme takmaları, kural dışı bir takım işleri bırakın da milletin karşısına çıkın. Projelerinizi fikirlerinizi anlatın, milletin gönlüne girin, sandıktan çıkın, kim çıkarsa başımızın üstünde yeri vardır. Ama kusura bakmayın, milletin helal oyuyla sandıktan çıkmış olanlara da siz saygı göstereceksiniz.” dedi.

“VESAYET DÜZENE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Demokrasinin yüzde 90’ının sandık olduğunu vurgulayan Kurtulmuş “ Birileri diyor ki yüzde 90 olmasın yüzde 10’la idare edelim. O yüzde 10’un içerisinde ne var biliyor musunuz? Vesayet düzenekleri var. Bu ülke nasıl askeri vesayete müsaade etmediyse yargı vesayetine de müsaade etmeyecektir. Polis vesayetine de müsaade etmeyecektir. İşadamları gruplarının vesayetine de müsaade etmeyecektir. Cemiyetlerin, cemaatlerin vesayetine de müsaade etmeyecektir.” dedi.

TÜRKİYE CEBERRUT DEVLETTEN KERİM DEVLET OLMA YOLUNDA
Türkiye’de çok şeyin değiştiğini ve millet iradesinin üstün kılındığını anlatan Kurtulmuş, “Türkiye’de her yerde devleti temsil eden insanlar milletin camisinde, çarşısında pazarında dolaşıyor. Bu çok güzel bir şey. Türkiye’de 11 yılda  devletin zihniyeti değişti. 11 yılda Türkiye ceberrut devletten Kerim devlet olmaya doğru yol aldı, büyük mesafe aldı. Ve daha alacak yolumuz var. İşte o yolu almayalım diye yolumuzu kesmeye çalışıyorlar. Türkiye tam manasıyla kerim devlet olmasın diye bunları yapmaya çalışıyorlar. Türkiye’de devletle millet buluşmasın, hep ayrı telden çalan devlet ve millet aklı hiçbir zaman uyuşmasın istiyorlar.”
 
 
 
 
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:32
Öğle 12:38
İkindi 15:11
Akşam 17:33
Yatsı 18:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 17 35
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 17 33
5. Alanyaspor 18 30
6. Hatayspor 17 28
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 17 26
9. Antalyaspor 18 24
10. Sivasspor 18 23
11. Başakşehir 18 23
12. Konyaspor 18 22
13. Göztepe 18 22
14. Kasımpaşa 17 22
15. Malatyaspor 17 21
16. Rizespor 17 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 17 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 17 36
2. Liverpool 17 33
3. Man City 16 32
4. Leicester City 17 32
5. Everton 17 32
6. Tottenham 17 30
7. Southampton 17 29
8. Aston Villa 15 26
9. Chelsea 17 26
10. West Ham 17 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 17 23
13. Crystal Palace 18 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Burnley 16 16
17. Brighton 18 14
18. Fulham 16 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 18 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@