Elazığ yatırımlara hazır hale gelecek

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ’da önümüzdeki süreçte ikinci organize sanayi bölgesi, besi organize sanayi bölgesi, GES organize sanayi bölgesi ve Gıda Organize sanayi bölgesinin kurulacağını belirterek, “Elazığ’ı organize sanayi bölgesine boğacağız dedi.

Elazığ yatırımlara hazır hale gelecek

AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ’da önümüzdeki dönemde ekonomik alanda önemli gelişmelerin yaşanacağını söyledi.

Açıkkapı günışığı’na yaptığı açıklamada, Elazığ’ın her alanda yatırıma elverişli bir şehir olduğunu, bu potansiyeli değerlendirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti.

Kentte özelikle üretime dayalı yatırımların yapılması için girişimlerde bulunduklarını aktaran Milletvekili Açıkkapı,  yatırım imkanlarını sunmak için altyapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

ELAZIĞ YATIRIMLARA HAZIR HALE GETİRİLECEK

Elazığ’da 4 sektöre yönelik organize sanayi bölgesi kurulacağını belirten Açıkkapı, “İlimiz için öncelikli hedeflerimizden biri organize sanayi bölgeleri oluşturmaktır. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Bilindiği üzere Elazığ’da ikinci organize sanayi bölgesi kurulması için çalışmalar yapılıyor. Bu yönde bakanlar kurulu kararı çıktı, onaylandı. Bu noktada Elazığ merkeze bağlı Körpe Köyü Karayazı mevkiinde 6 Bin 600 dönüm arazi üzerinde yeni organize sanayi bölgesi kurulacak. Burada altyapı çalışmaları tamamlanacak ve yatırımlara hazır hale getirilecek” dedi.

GES PROJESİ DEVAM EDİYOR

Elazığ’da yapılacak bir diğer önemli yatırımın ise güneş enerjisine dayalı olduğunu belirten Açıkkapı, “Güneş Enerjisi (GES) Organize Sanayi Bölgesini de Kovancılar ilçesinde kurmayı planlıyoruz. Kovancılar ilçesi güneş enerjisi verimi açısından çok elverişli bir yer. Bu açıdan en verimli alanı tespit etmek için çalışmalar devam ediyor. GES projesi hayata geçirildiğinde yılık 260 MW’lık enerji üretimi gerçekleştirilecek. GES Organize sanayi bölgesi için yakın zamanda ihale gerçekleştirilecek. Bunun takibini yapıyoruz” diye konuştu.

YER TESPİT ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Elazığ’da besi organize sanayi bölgesi için çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Açıkkapı, bunun yanında Baskil ilçesi hinterlandında gıda üretimine yönelik fabrikaların yer alacağı Gıda Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını duyurdu. Milletvekili Açıkkapı, Gıda Organize Sanayi bölgesi için de Baskil yöresinde yer tespit çalışması yapıldığını aktardı.

Söz konusu organize sanayi bölgelerinin faaliyete başlaması halinde Elazığ’ın her alanda gelişme yaşayacağını vurgulayan Açıkkapı, “Elazığ organize sanayi bölgesine boğacağız. Yatırımların Elazığ’a gelmesi noktasında bütün gayretimizi göstereceğiz. Bu yatırımlar hem ekonomiye hem istihdama büyük katkı sunacak.” ifadesine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER