Elazığlı demokratlar harekete geçiyor

Elazığ’dan Eski Doğru Yol Partili 10 kişi, bugün Adana’da düzenlenen ‘Demirel Misyonu’ Organizasyonuna katılıyor. Eski DP Seyhan İlçe Başkanı Emin Atasever, Demirel'in misyonunu tüten baca haline getirmek için Anadolu ateşini yakacaklarını söyledi.

Elazığlı demokratlar harekete geçiyor

Doğru Yol Partisi’nin eski milletvekilleri, bakanlar, parti yöneticileri, birçok partide aradığı misyonu bulamayanlar, Doğru Yol Partisi ve Adalet Partisi’nin efsane ismi Süleyman Demirel’in misyonu doğrultusunda bugün Adana’da bir araya geliyor. Elazığ’dan da 10 partilinin katılacağı program bugün geniş bir katılımla yapılıyor.
Eski DP Seyhan İlçe Başkanı Emin Atasever'in organize ettiği toplantı, Adana'da yapılacak. 'Merkez sağın ağır toplarının 'Demirel Ruhu'yla toplandığını' söyleyen Atasever, "Demokratlar, cumhuriyetçiler, milliyetçiler, Demirel ve büyük Türkiye sevdalıları Adana'da bir araya geliyoruz. Amacımız Demirel'den bir şey çıkarıp yeniden onun misyonunu tüten baca haline getirmek. Anadolu Ateşini yakmak için buradayız" dedi.
Eski Ulaştırma ve Bayındırdık Bakanı Yaşar Topçu da, "Demirelciler, Demirel dostları ve onun takipçileri" olarak bugün bir araya geliyoruz toplantı sonunda sonuç bildirgesi yayınlayacağız” diye ifade etti.
Topçu, şunları söyledi: "Bunun arkasında partileşme arzusu var. Bizim camia da kendi partisini arıyor. Bize gelen beyanlarda hep ‘mevcut siyasi partilerde kendimizi bulamıyoruz' deniliyor. Onun için kendi partimizi vatan sathında yeniden yeşertmek talepleri hep öne çıkıyor. Gördüğümüz kadarıyla halk da bu yönde beklentiler var. Bu toplantı hiçbir siyasi partiye yönelik eleştiri ve kavga içermeden kendi misyonumuzun ‘Demirel ruhu' olarak yeniden hayata döndürülmesini konuşmak için yapılıyor."

ELAZIĞLI ESKİ DYP’LİLER ADANA’DA
Elazığ’dan Adana’ya toplantıya katılmak için giden Elazığlı eski DYP ve AP’liler, düşüncelerini şu şekilde ifade ettiler, “Davete icabet ettik. Demirel ruhu ve Demirel misyonunu hissetmek için buradayız. Şu an Türkiye’nin bu misyonda bir harekete ihtiyacı var. Biliyorsunuz rahmetli Süleyman Demirel için Elazığ çok önem arz eden bir şehirdi. Onun ‘Elazık’ dediği,  barajlar, fabrikalar yaptığı, şehir olarak da insan olarak da,  çok sevdiği şehrin bir fertleri, ‘Elazıklılar’ olarak buradayız. Toplantı sonucu ne olur, bilmiyoruz. Hayırlısı olsun diyoruz” 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER