EROL: “Her Evde, Her Köyde Bir Sorun Var”

 CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,” Her evde, köyde ve her yerleşim yerinde bir sorun var. Sorunlar inanılmaz büyük.  Siyasetçi olarak bizim görevimiz de sizleri doğru bilgilendirebilmek, sizlere önümüzdeki siyasi süreçle ilgili kendi düşüncelerimizi anlatıp sonra oy kullanma sürecini sizin vicdanınıza terk etmek. AK Parti, Elazığ’da belediye başkanlığını kaybederse inanın Elazığ’ın sorunları çözülmeye başlanacak” dedi.

EROL: “Her Evde, Her Köyde Bir Sorun Var”

  İYİ Parti ve CHP'nin Millet İttifakı adayı olarak Elazığ Belediye Başkan Adayı gösterilen Ali Şekerdağ’ın seçim çalışmalarına yoğun olarak destek veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yoğun tempoda çalışıyor. Bir çok ziyarette bulunan Erol,  15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Her ziyarette konuşan Milletvekili Erol, AK Parti’nin belediye başkanlığını kaybetmesi halinde sorunların çözümlenmeye başlayacağını söyledi.

    Belediye başkanının herkes için eşit ve adil koşullarda hizmet götürmesi gerektiğine değinen  Milletvekili Gürsel Erol ise," Her evde, köyde ve her yerleşim yerinde bir sorun var. Sorunlar inanılmaz büyük.  Siyasetçi olarak bizim görevimiz de sizleri doğru bilgilendirebilmek, sizlere önümüzdeki siyasi süreçle ilgili kendi düşüncelerimizi anlatıp sonra oy kullanma sürecini sizin vicdanınıza terk etmek. AK Parti, Elazığ’da belediye başkanlığını kaybederse inanın Elazığ’ın sorunları çözülmeye başlanacak. Belki ilk bakanlar kurulunda Elazığ kökenli bir bakan da olacak, bugüne kadar hiç verilmemiş” dedi.

   Konuşmasını sürdüren Erol,”  Belediye başkanlığı bir kamu görevidir.  Sonuç itibarıyla siyaseten seçilirsiniz ama belediye bir devlet dairesidir. Orayı yöneten kişinin bir yönetim hikayesinin ve başarısının olması lazım. Oraya gelen insanın herkese adil ve herkesin belediye başkanı olması lazım. Belediye başkanlığı yalnızca  bir siyasetçi veya kamu görevlisi değildir aynı zamanda kentin abisidir. İnsanlar arasında ağırlık koyabilecek bir kişidir. Gönül adamı misyonu da var. Hem devlet kurumunu yönetecek hem de toplumun milli ve manevi değer yargılarına sahip çıkacak topluma abilik yapacak. Biz de bunu düşündük ve Ali Şekerdağ’a karar verdik. Çünkü bizim için önemli kıstaslar var.  Belediye başkanı yapacağımız adayın, yönetim hikayesinin olması lazım. Ali Bey’in o bilgisi birikimi var. Elazığ’da istihdam  alanı yaratmış ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde de konulara hakim olmuş, uluslararası sempozyumlara katılmış ve sorunları bilen bir adayımız. Bunun için dedik ki, milletvekilliğinde oluşturduğumuz farkla belediye başkanlığında da bu farkı yaratabiliriz. Eğer  Ali Şekerdağ’ı belediye başkanı yaparsak, bu kente yeni değerler üzerine yeni istihdam alanı oluşturan, işsizliğe çözüm bulan kentin değerlerini geliştiren ve kente abilik yapacak birisidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER