Gültekin’den Günışığı Gazetesine Ziyaret

Vatan Partisi Elazığ Belediye başkan adayı Mehmet Bedri Gültekin Gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Gültekin’den Günışığı Gazetesine Ziyaret

Şah ismail GEZİCİ

Vatan Partisi Elazığ Belediye başkan adayı Mehmet Bedri Gültekin 81 ilde belediye başkan adayları ile seçimlere girdiklerini ifade edere, Elâzığ’ın sorunlarını bildiklerini ve çözümü için çalışacaklarını ifade ederek,” Türkiye’deki ekonomik kriz belki de en faza Elâzığ’ı etkilemiştir. Elazığ 1970’lere kadar bölgenin ticaret ve sanayi merkezi durumundaydı. Bu günlerde ise işsizler ordusu şehri durumundadır. Dolayısıyla belediye en önemli kamu kuruluşu olarak, burada yapması gereken, ele alması gereken en önemli iş bu işsizlik sorununa çözüm konusunda ne yapabileceğidir. Bu konuta somut bir program ortaya koyabilmesidir.

TAŞERON ORTADAN KALAKACAK

Vatan Partisi belediye başkan adayı Mehmet Bedri Gültekin Elazığ’ın en önemli sorununun işsizlik olduğunu ifade ederek,”  Vatan Partisi olarak söyleyeceğimiz belediyenin hiçbir işini taşerona yaptırmayacağız. Belediye kendi işçisi ve kendi teknik elamanı ile bütün işlerini yapacaktır. Bu binlerce Elazığlı yurttaşa belediye bünyesinde iş vermektir. En önemli kamu kuruluşu olarak belediye halkı örgütleyebilir, ayağa kaldırabilir, devletin kamu yatırımlarına yeniden yönelmesini sağlayarak buralarda yeni iş sahalarının açılmasını sağlar.

Üçüncüsü en önemli çözümlerden biri, Harput Anadolu’nun en önemli tarihi yerlerinden biri. Harput’ta insanlık tarihinin son üç bin yılında önemli rol oynamış bir merkez ve Harput’ta yapılacak yatırım, restorasyon ve tanıtımla önemli bir tarih, turizm merkezi haline getirile bilinir aynı zamanda bu bir sahasının da yaratılması anlamına gelir.

Kamu girişimciliği ile Elazığ’ın Ticari ve sanayi açıdan canlandırılması özel sektörü teşvik etmek anlamına gelecektir. Özel sektörün devlet teşvikleri ile canlandırılması ile birlikte bu işsizlik sorunu çözülür.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER