Haç-siyon ittifakı yine devrede

MHP Elazığ milletvekili Yavuz Temizer, Türkiye’de ve bölgesinde yıllarca devam olaylara ilişkin, “Bu mesele bugünün meselesi değildir. Bu, Haçlı seferleriyle başlayıp şark meselesine bağlanan, Sevr ihanetlerine uzanan ve bugün Büyük Ortadoğu Projesi zırvasıyla yeni bir kılığa sokulan kuyruk acısı meselesidir. Bu, Güneyde Lavrenslerin, burada Binbaşı Noellerin meselesidir. Haç-siyon ittifakının hilalle kavgasının vekaleten yürütülen ayağıdır bu olanlar. dedi.

SİYASET 13.08.2015, 19:45 13.08.2015, 19:45
2588
Haç-siyon ittifakı yine devrede

MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Şehit Hikmet Tekin’i anma programına katılmak üzere Bingöl’e gitti. 1977 yılında MHP’den Bingöl Belediye Başkanı seçilen Hikmet Tekin 1979 yılında uğradığı bir saldırıda şehit edilmişti.

Anma programı nedeniyle MHP Bingöl İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması yapan Temizer, vatandaşlarla da buluşarak sohbet etti. Çözüm sürecini sert bir dille eleştiren Temizer, şöyle konuştu: “Mezar taşındaki ifadeyle din, devlet ve millet uğrunda hizmet ederken kızıl kurşunlara hedef olan Şehit Hikmet Tekin ağabeyimizi hayırla yad etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu vesileyle dünden bugüne bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim şehadetlerini makbul eylesin. Makamlarını yüce kılsın. Onları ve bizi Cennette hamd sancağı altında buluşanlardan eylesin. Hikmet Tekin doğunun yedinci oğludur, eve dönen oğul. Dünü ve bugünü, doğuyu ve batıyı bilen, memleketin bahtı kara maderini kurtarmak için eve dönen oğul.”

“BİZİM İÇİN KABİR KANLA İMZALANMIŞ, CANLA MÜHÜRLENMİŞ VATAN TAPUSUDUR”

“Yine bu vesileyle, yıllardır Sivas’ın ötesi zırvalarıyla teröre psikolojik alan açanlara, bölücülüğe meşruiyet aşısı yapmaya kalkanlara da bir cevap vermek isterim; Biz Ani'den, Malazgirt'ten, Çaldıran'dan beri buralardayız. Biz öteyi beriyi bilmeyiz. Biz, güneşin doğduğu yerden güneşin battığı yere kadar her yeri vatan kılma derdindeyiz. Biz, okunun düştüğü yere devlet kuran Türk Milletiyiz. Sivas’ın ötesi berisi ne ola ki... Yine o nasipsizlere hatırlatmak gerekir ki; Siz kısa pantolonla top peşinde koşarken Ülkücüler, Hikmet Tekinler Bingöl’de mukaddesat savunması yapıyordu. Bu kabir kupon arsa değildir, Elbette bilmezsiniz bu kabri. Bu kabir tapudur. Kanla imzalanmış, canla mühürlenmiş vatan tapusudur.”

BİZ AYNI RUH, AYNI BEDENİZ

“Biz Hikmet Tekin’in kabriyle mühürlenmiş Bingölümüzün evlatlarıyla, zazamızla, kurmancımızla nasıl konuşacağımızı, nasıl yaşayacağımızı Berlin’den, Brüksel’den, Washington’dan, Telaviv’den ve viski masalarındaki şerefsizlerden öğrenecek değiliz. Sultan Alparslan’dan Ulu Hakan Abdülhamit Hana bir kutlu gelenek var. Ne öğreneceksek onlardan öğreniriz. Hikmet Tekin’den, Hadin Arı'dan öğreniriz ne öğreneceksek. Şimdi ben, Elazığlı Yavuz Temizer, Bingöllü kardeşimle,  Cudi’nin eteklerine tutunup selamet arayan kardeşimle, Botan çayından abdest alan kardeşimle, Muş ovasını namazgah kılmış kardeşimle nasıl geçineceğimi Hans'a Corc'a Frank'a Maykıl'amı soracağım; Bu nasıl bir anlayıştır? Daha doğrusu, Bu nasıl bir aymazlıktır? Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? Böyle yaparsak, Nurettin Zengiyle Selahattin Eyyubi bizden davacı olmaz mı? Yavuz Selim Hanla İdris-İ Bitlis-i davacı olmaz mı bizden? Diyap Ağayla Hasan Tahsin bizden davacı olmaz mı? Hadin Arı ile Resul Kayaoğlu davacı olmaz mı bizden? Ve böyle yaparsak Başbuğ Türkeş ile Hikmet Tekin bizden davacı olmaz mı? Biz zazamızdan, kurmancımızdan bahsederken kardeşiz demeyi bile bir ayrılık işareti saymalıyız. Kardeş olmak iki ayrı bünye olmasını gerektirir en nihayetinde. Oysa biz biriz, aynı şeyiz. Aynı ruh, aynı bedeniz. “

“BU MESELE BUGÜNÜN DE MESELESİ DEĞİLDİR”

“Burada ayrılık gayrılıktan öte düşünülmesi gereken mesele şudur; Neler oluyor da, nasıl oluyor da, Dün Moskofun durdurulduğu Bingöl dağlarında bugün vatan çocukları kalleş pusulara düşürülüyor? Hikmet Tekin’i şehit edenlerle Hadin Arı’yı şehit edenleri aynı mukaddesat düşmanı paydada buluşturan kim? Doğunun mazlum çocuklarını bir cinayet şebekesinin insafına terk eden hikmetten nasipsiz bu güruh hangi tepkimeden türedi? Bu akılsızlar aslında neyi çözmüş olduklarının, hangi bağı koparmaya kalktıklarının bugün farkında mıdırlar? Bu mesele kürdün meselesi değildir.Bu mesele bugünün de meselesi değildir. Bu, Haçlı seferleriyle başlayıp şark meselesine bağlanan, hasta adam yaftalarından Sevr ihanetlerine uzanan ve bugün Büyük Ortadoğu Projesi zırvasıyla yeni bir kılığa sokulan O malum kuyruk acısı meselesidir. Bu, Güneyde Lavrenslerin, burada Binbaşı Noellerin meselesidir. Haç-siyon ittifakının hilalle kavgasının vekaleten yürütülen ayağıdır bu olanlar. Bin yıllık kesintisiz, temiz, nizasız, nifaksız akışa karşı Bu kalkışmanın başkaca bir izahı yoktur. Bu aziz millet, Allah’ın izniyle bunun da üstesinden gelecektir.”

“TADILMADIK ACI KALMASIN DİYORLARSA ONDA DA EKSİĞİMİZ YOK”

“Bu bin yılda yaşanmamış hangi güzelliği, paylaşılmamış hangi sevinci vaad ediyor bize bunlar? Tadılmadık acı kalmasın diyorlarsa onda da eksiğimiz yok. Moğol istilasını yaşadı bu topraklar. Bu millet moskof zulmünü, ermeni mezalimini, seferberlik yıllarını, istiklal harbini yaşadı. Sizin bu coğrafyaya verebileceğiniz bir şey yok. Almak istediklerinizi ise verecek bulunmaz. Bizi Türkçe’yi doğru düzgün konuşamayıp Türk ırkçılığı yapmakla suçlayan twitter jönü de Onun akıl suflörleri de bilir ki, bu mübarek coğrafyada Irkçılık neşv-ü nema bulamaz, bulamamıştır, bulamayacaktır. Irkçılk gibi bir melanetten Allah'a sığınırız. Twitter jönü bilmiyor mu ki, Tapındığı fiberglas put tek kelime Kürtçe bile bilmiyor. Irkçı görmek isteyenler, Türke dair ne varsa hedefe koyan nasipsizlere baksınlar. Bu jön, Türkiyelileşeceğiz diyerek Aslında bu toprakların çocuğu olmadığını, birilerine vekaleten millete musallat olduğunu İtiraf etmektedir. Düşmanlık güttüğü milletin dilini kullanarak Millete tuzak kuranları rabbim böyle şaşırtır işte.”

“MİLLETİN AYRANINI KABARTMAYA ÇALIŞMAYIN”

“Bunlar ham hayallerdir değerli kardeşlerim. Başta da sonda da söylenecek söz şudur; Bin yılın hukukuna riayet etmeyenler bu topraklara pasaportla girer ancak. Milletin ayranını kabartmaya çalışmayın. Bu coğrafyaya bir İsrail bile fazladır, ikincisine müsaade etmeyiz.Üç beş Leninist numarayla iç savaş çıkarıp oradan da bir devlet devşirebileceğini sananlar yanılıyorlar. Mayınla, kalleş pusularla devlet kurulduğu nerde görülmüş. Mağaralarda, gece karanlıklarında devlet kurulduğu nerde görülmüş.”

İSLAMCI KILIĞINA GİRMİŞ BİRTAKIM KRİPTO BÖLÜCÜLERİ ŞUNU BİLSİN…

“Tarih boyunca düşmanlığın dahi bir hukuku olagelmiştir. "yarın büyüdüğünde bizim ihanetimize ortak olmayacak" diyerek kundaktaki bebeğe kurşun sıkanların İnsanlığın hiçbir değerinden haberi yoktur. Bu zihniyet, "yarın büyüdüğünde yüzümüzü kara çıkartacak" diyerek kız çocuklarını diri diri gömen zihniyetle ortaktır ancak. Bu cahiliye zihniyetidir. Bu Ebu Cehil zihniyetidir. Batıldır. Her batıl şey gibi yok olup gidecektir. İslamcı kılığına girmiş birtakım kripto bölücülerin bilmesi gerekir ki, diyalog diyerek kapısına dayandıkları teröristlere söylemeleri gereken ilk söz Kelime-i şehadet getirmeye davet etmek olmalıdır. Hayata oy pusulalarının  ardından bakanlar, elbette meselenin mahiyetini de ciddiyetini de anlayamazlar. Barzaniyle, bebek katiliyle dost olmayı beceren şu idareciler bir kez de Hikmet Tekinlerle, Hadin Arılarla, Suat Kürşatlarla, Tello Kaptanlarla dost olmayı denerlerse mesele hal yoluna girecektir. Onlar istemese de, bin yıldır İslamın sancaktarlığını yapmış bu millet elbette evinde çıkan yangını söndürecektir. Adalet herşeyi layık olduğu yere koymak, herkese hak ettiğini vermektir. Biliriz ki, fitne kıtalden yani öldürmekten beterdir. Hem fitne hem kıtal yapanların hakkı nedir varın siz hesap edin. Kesinlikle adaletle hükmedeceğimizden emin olunuz.”

“ŞEHADET BİR BÜYÜK RÜTBE, BİR KUTLU NASİPTİR”

“Bizansı İstanbul kılan üç hilalle Bingöllünün Mardinlinin meselesi olamaz, yoktur da. "Mehmet"i Peygamberden övgülü Fatih yapan üç hilalle Ağrılının, Siirtlinin bir meselesi olamaz, yoktur da. Diyarbekirin Elazığla bir meselesi olamaz, yoktur da. Bu millet, idareyi bürümüş gaflet perdesini de, boyundan büyük işlere heveslenmiş ihanet hamlesini de yırtıp atacaktır.Her nefis ölümü tadacaktır, değerli dava arkadaşlarım. Şehadet bir büyük rütbe, bir kutlu nasiptir. Şerefli sözde buyurulduğu üzere, Gözümüz yaşarır, kalbimiz sızlar, elbette üzülürüz. Ama dilimizden Allah’a isyan sözleri dökülmez. Hikmetlerin önden gittiği, Hadinlerin takip ettiği bu dava Bir taht-baht-saltanat kavgası değildir. Aziz milleti mutlu, yüce devleti güçlü kılmak, Bu vesileyle de Rıza-İ Bariyenail olmaktır davamız.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@