Hacıbekiroğlu: 'Kriz yoksa enflasyon neden yükseliyor'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Türkiye’nin savaşan değil, barışan, diyaloğun hakim olduğu bir süreç için bulunarak her türlü ülkeyle temas halinde olması gerektiğini söyledi.

Hacıbekiroğlu: 'Kriz yoksa enflasyon neden yükseliyor'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Türkiye’de ekonomik krizin olmadığı yönünde yapılan açıklamaları eleştirerek “Türkiye’de ekonomik kriz yoksa enflasyon neden yükseliyor? TL’deki değer kaybı neden engellenemiyor. İğneden ipliğe gelen zamlar neden durdurulamıyor? 100 yıllık firmalar neden birbiri ardına konkordato ilan ediyor.” dedi.
İbrahim Hacıbekiroğlu, divan toplantısında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı BM Genel Kurulu toplantısını önemsediklerini söyledi.
Dış politikadaki Türkiye itibarının ve etkinliğinin iç politikadaki güç ile doğru orantılı olduğuna dikkat çeken Hacıbekiroğlu, “Menfaatleri ve barışın tesisi için farklı politikalar izleyen ülkelerin liderleriyle; görüşmeleri de önemsiyoruz. Ancak bir gerçeği de ifade etmek isteriz. Dış politikamızdaki itibarımız ve etkinliğimiz içerideki gücümüz ile doğru orantılıdır. Eğer gerçek manada caydırıcı bir gücünüz yoksa, etkili bir dış politikanızda olamıyor. Ekonomi zayıfsa, sanayimiz dışa bağlıysa ileri teknoloji sahibi değilseniz; Amerika’ya 25 defa değil 125 defa da gitseniz Birleşmiş Milletler salonlarında en etkili konuşmayı ya yapsanız, hiçbir şey değişmiyor” ifadelerini kullandı. 
“KRİZ YOKSA ENFLASYON NEDEN YÜKSELİYOR” 
Türkiye’de ekonomik krizin olmadığı yönünde yapılan açıklamaları eleştiren Hacıbekiroğlu, ülkede bir krizin olduğunu ifade etti.
Türk ekonomisinin kontrolünün Amerika’nın şirketine verilmemesi gerektiğini anlatan İbrahim Hacıbekiroğlu, “Türkiye’de ekonomik kriz yoksa enflasyon neden yükseliyor? Türk Lirasındaki değer kaybı neden engellenemiyor. İğneden ipliğe gelen zamlar neden durdurulamıyor? 100 yıllık firmalar neden birbiri ardına konkordato ilan ediyor. Eğer bu ülkede kriz yoksa oğluna okul pantolonu alamayan işsiz bir baba neden canına kıyıyor? Türkiye’de üniversite hocaları var ekonomistler var, bilim adamları var, esnaflar var, sanayiciler var. Türkiye’nin eşrafları var. Türkiye bu bilgi birikimi Amerika’nın yüz misli üstesinden gelebilecek akıl ve fikir sahibi insanlar var. Siz bu insanları elinizin tersiyle itip de eğer Amerikalı bir şirketin kontrolüne ve Türk ekonomisinin kontrolünü bir Amerika’nın şirketine verirseniz; biz sizi buradan milletimize şikayet ediyoruz.” dedi.
“EKONOMİYİ BİZE TESLİM EDİN”
Hacıbekiroğlu şöyle devam etti: “Eğer yapamıyorsanız, bakın belki bu 10 kere oldu çağrıda bulunuyorum. Yapamıyorsunuz, edemiyorsunuz ama yapan birileri var Saadet Partisi’nin kadroları. Biz buradayız. Bırakın Amerikalıları getirin Türkiye’nin ekonomisini bize teslim edin; geçmişte biz nasıl 4 tane hükümette bu işi başarmışsak bugünde başaracağız. Allah’ın izniyle en kısa zamanda da Türkiye’deki ekonomiyi de şaha kaldıracağız”

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER