'Hedefimiz yüzde 70'in üstüne çıkmak'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, 2015 Milletvekili seçimlerinde Elazığ'da yüzde 70'in üzerinde oy alarak tüm milletvekilliklerini kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

'Hedefimiz yüzde 70'in üstüne çıkmak'
Vedat YETİK
Ak Parti Elazığ İl Başkanı Nusret Çoban, günışığı’na özel açıklamalarda bulundu..

Nusret Çoban, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla 5. Olağan il kongresini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başbakan Davutoğlu’nun Elazığ’dan memnun bir şekilde ayrıldığın belirten Çoban; “5. Olağan kongremiz büyük bir coşkuyla yaptık. Sayın Başbakanımız da geldiler. Sayın Başbakanımız kongremizde güzel bir konuşma yaptı. İstediğimiz coşkuyu yakaladık. Sayın başbakanımız çok memnun ayrıldılar Elazığ’dan. Kongremizde delegelerimizden gereken yetkiyi aldık.  Bundan sonra Elazığ için hayırlı ve güzel hizmetler yapmaya çalışacağız. Tabi bu tek başımıza yapacağımız bir iş değil. Biz her zaman danışarak, parti teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla, mahalle temsilcilerimizle, tüm STK’larla beraber birleşerek, fikir birliği yaparak, onların önerilerini dinleyerek, güzel projeler hazırlayarak bunların hayata geçirilmesi için çalışacağız.” dedi.
 
“PROJELERİ TOPARLAYIP HAYATA GEÇİRECEĞİZ
AK Parti Elazığ İl Yönetimi olarak bugünden itibaren Elazığ’a yapılması gereken her türlü projeyi biran önce hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Nusret Çoban, “Biz il başkanımız Ejder Beyden görevi devraldık. Ejder Baya de teşekkür ediyoruz. Ben de Ejder bey döneminde İcra Kurulu üyesiydim. O dönemde partimizin çıtasını yükselttik. Biz de bu çıtayı daha yükseklere çıkaracağız inşallah. Bugünden sonra Elazığ’la ilgili yapabileceğimiz ne varsa o projeleri toparlayıp hayata geçireceğiz. Söylemekle bu iş olmuyor. Biran önce projeleri hayata geçirmemiz lazım. Bu konuda da inşallah güzel şeyler yapacağız ve bunları kısa zamanda hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.
 
MİLLETVİKİLİ SEÇİMİNDEKİ HEDEF
AK Parti İl Başkanı Nusret Çoban, 2015’te yapılacak Milletvekili genel seçimlerinde Elazığ’da yüzde 70’in üzerinde oy alarak tüm milletvekilliklerini kazanmayı hedeflediklerini belirti. 
Çoban, “İnşallah bizim temennimiz yüzde 70’in üzerine çıkmak olacak. Biz hedefimizi, çıtamızı yüksek tutmak zorundayız. Şuanda Elazığ’ın milletvekili sayısı 4 gibi görünüyor. Rabbim nasip ederse 4’ünü de kazanmayı planlıyoruz.”
 
ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ
AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuru sürecinin yaklaşık bir ay sonra başlayacağını belirten Çoban; “Aday adaylığı süreci partimizde henüz başlamadı. Ama kulisler yapılıyor. Konuşmalar yapılıyor. Büyük ihtimal bir ay sonra aday adaylığı başvuruları başlayacaktır. İnşallah Elazığ için hayırlı olur.” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER