'İnanılmaz derecede şımarmışlardı'

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Şuay Alpay, “PKK terör örgütüne siyasi destek verenler inanılmaz derecede şımarmışlardı. İş çığrından çıkmıştı. Ama Türkiye Cumhuriyeti devleti kendisine zarar vermek isteyenlere zamanı geldiğinde hak ettiği cevabı vermeye devam edecektir. dedi.

SİYASET 27.07.2015, 20:21 27.07.2015, 20:21
3514
'İnanılmaz derecede şımarmışlardı'
Vedat Yetik
AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Şuay Alpay, devletin varlığına ve bütünlüğüne yönelik yapılan her türlü saldırının misliyle karşılık göreceğini söyledi.
 
Şuay Alpay, günışığı’na yaptığı açıklamada, çözüm süreci gibi önemli bir aşamada terör örgütü yandaşlarının gerçekleştirdiği eylemlerin bardağı taşıran son damlalar olduğunu ifade etti.

Yapılan bu saldırılar karşısında devletin kudretini gösterdiğini ve bu saldırılara misliyle karşılık verdiğini belirten Alpay, “Devlet şefkat ve kudret eliyle var olduğunu göstermek durumundaydı ve şuanda yapılan da budur. Devleti şuanda AK parti yönetiyor. Sayın Başbakanımızın başkanlığındaki bakanlar kurulu görevinin başında. Seçim olduktan itibaren hiçbir yönetim krizine, yönetim boşluğuna izin vermediler. Sorumluğunun farkında olarak ülkenin ve milletin yüksek menfaatlerini gözetmek şekliyle göreve devam ettiler. Nitekim ülkenin karşı karşıya bulunduğu terör ve şiddetin neden olduğu ağır sorunlar, çözüm süreci olarak devam ettirdiğimiz bu önemli meselede terör örgütü yandaşlarının yaptığı kamu düzenine yönelik ihlaller, eylemler ve devletin varlığına, bütünlüğüne yönelik eylemler bardağı taşıran damlalar olmuştu. Gelinen noktada sayın başbakanımızın başkanlığındaki bakanlar kurulu, sayın cumhurbaşkanımız ve bu konuda karar verme sürecindeki ilgili devlet birimleriyle yapılan yoğun müzakereler sonucunda DAEŞ’e, PKK’ya DHKP’ye yönelik operasyon başlatıldı. bu hem zamanlama açısından hem de sonuçları açısından milletin, memleketin ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hayrına olan bir karadır.” dedi.

MİSLİYLE KARŞILIK GÖRECEKLER
Terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonların devam edeceğini belirten Alpay, “Bir defa şunu görmek lazım; bu sadece PKK terör örgütünün yada IŞİD’in yapmış olduğu alçak terör saldırılarına karşılık anlık bir cevap verme, anlık bir iş değildir. Sayın başbakanımızın ifade ettiği gibi bu bir süreçtir. Bu süreç Türkiye Cumhuriyeti  Devletinin varlığına, birliğine bu milletin büyüklüğüne yönelik her türlü terör eylemine karşı artık kararlılıkla cevap verileceğini ve bu sürecin son noktaya kadar sürdürüleceğinin işaretidir.Terör örgütleri ve yandaşları devletin ve millete yönelik saldırılarına devam ettikçe bunun karşılığını misliyle görecektir.Çünkü devlet, devlet olmanın gereğini yapmak durumundadır. Şunu da görmekten bahtiyarız ki hemen her kesin tamamen ittifak ettiği bir süreç başlatılmıştır. Herkes tarafından destek görmektedir.” ifadelerine yer verdi.

HDP’NİN YAPTIĞI SİYASİ SAHTEKARLIKTIR
HDP’nin terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlardan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Alpay, “Maalesef HDP bundan rahatsızdır. HDP çok basit bir yaklaşım içerisinde ‘bu operasyon kararı verilmeseydi biz görüşmelere devam ederdik’ diyor. Fakat burada söylenecek tek şey şudur; Selahattin Demirtaş için bunu söylüyorum, sen bir taraftar terör eylemlerine neredeyse destek çıkacaksın, PKK’nın ve diğer terör unsurlarının ürettiği terörü görmezden geleceksin, tahribatlarını yok sayacaksın ve bir taraftan bu yetmezmiş gibi halkı sokağa dökeceksin, silahlanmaya çalışacaksın ve ardından da Türkiye Cumhuriyeti Devletini, AK parti kadrolarını, sayın Başbakanımızın ve hükümetimizin aldığı kararla devletin şefkatin şefkat ve kudret eliyle bu işe vaziyet etmesi karşısında biz bu işi konuşarak çözerdik diyeceksin. Bu siyasi sahtekarlıktır. Hiçbir şekilde kabulü mümkün değildir. HDP çok açık bir şekilde sınavı kaybetmiştir. Burada HDP’ye oy veren vatandaşlarımızın da bu süreci sorgulayacağını bekliyoruz. Ama asıl önemlisi emanet oy vermiş olanlar da terör örgütlerini  ve buna bağlı olarak da HDP’nin pozisyonunu bir defa daha gözden geçireceklerdir, sorgulayacaklardır.  En azından aklıselim devreye girecektir. Dolayısıyla da ülkede siyaseten farklı bir süreç başlayacaktır.” şeklinde konuştu.

HDP, TERÖR VE ŞİDDET ARASINA KESİN DUVARLAR KOYMALI
PKK’ya yönelik operasyonların olası bir erken seçimde HDP’nin baraj altında kalmasına yönelik olduğu iddialarını da sert bir şekilde eleştiren Şuay Alpay, şunları söyledi: “Bu tam bir siyasi sahtekarlıktır. Bunlar ucuz politikalardır. Millet bunları yutmuyor. Bütün dünya, Türkiye olup biteni takip ediyor. Dolayısıyla Türkiye’nin bu pozisyonda almış olduğu haklı karar ve atmış olduğu haklı adımlar ve doğurduğu olumlu sonuçlar neredeyse birçok çevre tarafından takdir edilmektedir. Bunu HDP’de fark ettiği için siyasi manevra yapmaya çalışıyor. Ama buna hiç kimse kanmasın. Dolayısıyla HDP’nin yapmış olduğu garip açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Benim tavsiye HDP eğer meşruiyet zemini üzerinde kalacak ve iddia ettikleri gibi Türkiyelileşme iddiasını yerine getirecekse  terör ve şiddet arasına kesin duvarlar koymalı. PKK başta olmak üzere terör ve şiddeti doğuran unsurları tenkit etmeli, silah bırakmaya davet etmeli, silahlı unsurların yurt dışına çıkması için süreç başlatmalı ve meşru siyasette, meşru zeminde bulunmaktan yana olduğunu bütün dünyaya deklare etmelidir. Ancak o zaman HDP’nin samimi olduğunu, akıllandığını ve Türk siyasetine katkı sağlayacağını belki düşünebiliriz.”

İŞ ÇIĞRINDAN ÇIKMIŞTI
3 yıldır sürdürülen çözüm sürecinin devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu da cevaplandıran Milletvekili Alpay, şunları kaydetti: “Çözüm süreci devam edecek. Hiç kimsenin tereddütü olmasın. Terörle mücadeleyi kararlılıkla devam ettireceğiz. Kamu düzenine yönelik eylemler hak ettiği cevabı bulacaktır. Başlatılan operasyonlar da bunun çok açık göstergesidir. Aynı kararlılıkla çözüm sürecini hayata geçirmek için bir çaba göstereceğiz. Bu konuda olabildiğince milletin biriliğinden, bütünlüğünden taviz vermeksizin bu süreci devam ettireceğiz. Kamu düzeni çözüm sürecinin alternatifi değildir. Dolayısıyla kamu düzenine yönelik eylemleri n hiçbir şekilde kabulü mümkün değildir. Ancak PKK terör örgütüne siyasi destek verenler inanılmaz derecede şımarmışlardı. İş çığrından çıkmıştı. Ama devlet olmanın gereği noktasında bizim kararlılığımız mevcuttu. Herkes bir kez daha gördü ki  Türkiye Cumhuriyeti devleti medeniyet müktesebatına sahip, milletiyle birlikte güçlü, kudretli bir devlettir. Kendisine zarar vermek isteyenlere zamanı geldiğinde hak ettiği cevabı vermeye devam edecektir. Çözüm süreci son noktaya kadar hayata geçmesi için tarafımızca sürdürülecektir, takip edilecektir. Biz bu konuda kararlıyız.”

MHP’YE MÜZAKERE ÇAĞRISI
Tüm sıcak gelişmelerin yanında ülkeyi hükümetsiz bırakmamak için ellerinden gelen bütün çabayı harcadıklarını belirten Şuay Alpay, “Türkiye’nin kritik süreçlerden geçtiği bu devrede bir taraftan koalisyon görüşmelerini bütün samimiyetimizle devam ettiriyoruz. Allah razı olsun sayın başbakanımız ciddi bir yaklaşım içerisinde. Vakarla ilke ve prensiplerden de taviz vermeksizin milletin hayrına olacak şekilde bu süreçleri devam ettiriyor. Burada hiçbir kırmızı çizgimiz yok. Biz devleti, milleti hükümetsiz bırakmayız. Bir dakika bile bir siyasi boşluğun, bir yönetim boşluğunun oluşmasına izin vermedik. kararlılıkla görevimizin başındayız. Nasıl AK parti hükümeti, sayın başbakanımız görevinin başındaysa Elazığ’da da Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut, Ak parti milletvekilleri, Ak Parti teşkilatları görevinin başındadır. Ülkeyle ilgili kararlılıklarını ortaya koyuyorlar. Aynı zamanda şehirle ilgili olarak da bütün projeleri takip ediyorlar ve değerlendiriyorlar. Biz bu konuda kendimize inanıyoruz ve güveniyoruz. Ancak CHP koalisyon görüşmelerini devam ettirirken yine uzlaşmaz tutumlarını sergiliyor. Maalesef MHP Devlet Bahçeli’nin şahsında koalisyon süreçlerini tıkayan bir görüntü ortaya koydu ve bütün kaplıları kapattı. Ancak biz şuanda CHP ile müzakereleri devam ettiriyoruz. Biz dileriz ki MHP yönetimi, özellikle Türkiye’nin geçtiği bu kritik süreci de değerlendirmek suretiyle yeniden bir süreç başlatmış olsun. Yeniden koalisyon görüşmelerine hazır olduğunu deklare etsin. Bu süreçte CHP ile olduğu gibi MHP ile de müzakere sürecinin devam etmesini arzu ederdik. Ama şuanda CHP ile müzakereler devam ediyor. Biz bütün şartları zorlayacağız. Ülkenin ve milletin hayrına olacağı bir koalisyon yapmak için bütün şartları zorlayacağız. Ama bütün bunlara rağmen sonuç alamazsak biz çok güçlü olarak, milletin verdiği güç ve destekle seçime hazırız. Seçim hazırlıklarımızı da bir taraftan yapıyoruz. Bütün imkanlarımızı zorlamamıza rağmen koalisyon görüşmelerinden sonuç alamazsak o zaman mecburen seçim demek zorunda olacağız.” dedi.

ELAZIĞ’IN KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ OLMASINI ARZU EDİYORUM
Elazığ’da açılışı gerçekleştirilen Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlarıyla Tutuk Evleri İş Yurtları Kurumu Ürün ve El Sanatları Fuarıyla ilgili düşüncelerini de paylaşan milletvekili Şuay Alpay, şu ifadelere yer verdi: “ Elazığımızda çok özel bir fuar başladı. Adalet Bakanlığı’nın Türkiye sathındaki cezaevleri bünyesinde bulunan iş yurtlarından 36 tanesi sayın adalet bakanımızın, adalet bakanlığı müşteşarımızın  ve özellikle Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis yıldırım kardeşimizin çabaları, buradaki Cumhuriyet başsavcımızın çabalarıyla Elazığ’da bir fuar açtılar. Bu fuara bugün itibariyle 36 iş yurdu katıldı. Çok nitelikli ürünler, muhteşem el sanatları sergileniyor burada. 36 iş yurdundan takriben 120 personelle burada fuar etkinliği başlatıldı. Fuar Bir hafta sürecek. Ankara, İstanbul, Antalya gibi büyük merkezlerden sonra ilk defa Elazığ’da bu fuar yapılıyor. Biz daha geniş bir alanda bu fuarların yapılmasını arzu ediyoruz. Çünkü benim en önemli hedeflerimden biri bu özel ve aziz şehrin kongre ve kültür merkezi olmasıdır. Ben bu şehrin kongre merkezi olması konusunda çok önemli bir altyapıya sahip olduğunu düşünüyorum. Katmadeğeri yüksek nitelikli alanlardan biri de bu alandır. İnşallah bu fuar ve bu süreçler bu hedefe ulaşmamız noktasında bize inşallah katkı sağlayacaktır. ben bu fuarın Elazığ’da hayata geçmesinde çaba gösteren başta sayın adalet bakanımıza ve Ceza Tevkifevleri  genel müdürü Enis Yıldırım kardeşimize şahsım ve şehrim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” 
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Alanyaspor 2 4
4. Beşiktaş 2 4
5. Gaziantep FK 2 4
6. Başakşehir 1 3
7. Giresunspor 2 3
8. Antalyaspor 2 3
9. Galatasaray 2 3
10. Kayserispor 2 3
11. Fenerbahçe 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Keçiörengücü 1 1
9. Rizespor 1 1
10. Adanaspor 0 0
11. Bandırmaspor 0 0
12. Erzurumspor 0 0
13. Pendikspor 0 0
14. Tuzlaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Fulham 2 2
13. Liverpool 1 1
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Southampton 2 1
17. Everton 2 0
18. Crystal Palace 1 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Villarreal 1 3
2. Osasuna 1 3
3. Real Madrid 1 3
4. Real Sociedad 1 3
5. Valencia 1 3
6. Celta Vigo 1 1
7. Espanyol 1 1
8. Barcelona 1 1
9. Rayo Vallecano 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Atletico Madrid 0 0
12. Elche 0 0
13. Getafe 0 0
14. Mallorca 1 1
15. Real Betis 0 0
16. Almeria 1 0
17. Sevilla 1 0
18. Cadiz 1 0
19. Girona 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@