Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kapatılmadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında Düzenleme Yapılması hakkındaki karar Resmi Gazete`de yayınladı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kapatılmadı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Merkez ve Taşra Teşkilatında Düzenleme Yapılması hakkındaki karar Resmi Gazete`de yayınladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesindeki bölge, il ve taşra müdürlüklerinde yeniden yapılanmaya gidildi.Resmi Gazetenin bugün ki sayısında yer alan kararnameyle Elazığ Bölge Müdürlüğü kapatılmadı.

Meteoroloji’de ki yeniden yapılandırmayla Elazığ 13.Bölge Müdürlüğü olarak ilan edildi.Elazığ Meteoroloji 13.Bölge Müdürlüğü’ne Malatya, Bingöl, Tunceli,Adıyaman ve Elazığ il müdürlükleri bağlandı.

Resmi Gazetede, Elazığ’da yeniden kurulan Meteoroloji Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak 7 ilçedeki İstasyon Müdürlüklerini de kapatıldığı (Ağın, Keban, Baskil, Karakoçan, Maden, Palu , Sivrice) açıklanırken, edinilen bilgide,yapılandırma çalışmaları kapsamında ilçe istasyon müdürlüklerinin de yeniden değerlendirme sonucunda açılacağı öğrenildi.
 
AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay ALPAY, yaptığı açıklamada, “AK Parti Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte yaptığımız müşterek çalışmalar sonuca ulaşmış, semeresini vermiş ve bugün yayınlanan Resmi Gazetede Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün Elazığ da kaldığı ve faaliyetine devam edeceği kesinleşmiştir.” dedi.

ALPAY,”Resmi Gazetede yayınlanan, Bakanlar Kurulu kararından da anlaşılacağı üzere Elazığ Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğüne; Adıyaman, Bingöl, Malatya ve Tunceli illeri bağlanmıştır.”dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2012, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER