MHP ELAZIĞ'DA TEK VÜCUT OLDU

MHP Elazığ Aday Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı tarafından aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

MHP ELAZIĞ'DA TEK VÜCUT OLDU

MHP Elazığ Aday Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı tarafından aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, “belediyecilik bizim işimiz. Korkmaz gakkom biz varız. Şehrimizin adam gibi adamlara mertçe görevini yapacak kadrolara ihtiyacı var. O kadro da biz de var” dedi.

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayını, düzenlenen programla kamuoyuna tanıttı. Yakup Kılıç Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım programına; MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, MHP Elazığ İl ve İlçe Teşkilatı yönetimleri, Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları Başkanları ile yönetimleri, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

IŞIKVER: HEPİMİZİN ORTAK KAYGISI DA DAVASI DA ELAZIĞ
İlk olarak kürsüye MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver çıktı. MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, “Allah’a şükürler olsun ki burada el birliği  ile bir yumruk gibi bir aradayız. Bizi ben iken biz yapan bizi yol arkadaşı, dava arkadaşı, kader arkadaşı yapan rabbime milyon kez hamt olsun. Bugün burada bir araya gelen binlerce insanımızın burada olmayıp duaları ile yanımızda olan 10 binlerce insanımızın ortak bir ideali ortak bir davası derdi var. Yıllarca kaynakları sömürülen aşama aşama değerlerinden benliğinden uzaklaştırışmış insanı ile kucaklaşmayı unutmuş mutsuz olması için yüzlerce sebep oluşturulmuş. Aziz şehrimiz Elazığ’dır bizim derdimiz. Hepimizin ortak kaygısı da davası da Elazığ. Serhat şehri ecdat yadigârı vatanımız yurdumuz Elazığ’ın üzerine çöken bu kara bulutlara rağmen ruhumuza enjekte edilen onca karamsarlığa rağmen Elazığ’a sahipsizliği böyle yakın olarak hissettirmelerine rağmen bizleri geleceği dair en çok umutlandıran nedir biliyor musunuz? Bu şehrin dağına taşına havasına suyuna kurduna kuşuna sevdalı olan sizin gibi yürekli sizin gibi yiğit sizin gibi cesur bir topluluğun varlığıdır. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

SEMİH IŞIKVER: BİZ BU ŞEHRİ YÖNETEMEYENLERDEN KURTARMAYA GELİYORUZ
Elazığ’da mutsuzluk olduğunu belirten İl Başkanı Semih Işıkver, “Bugün Elazığ’da işsizlik var ama yeterli yatırım yok. Bugün Elazığ’da mutsuzluk var ama Elazığlıyı mutlu etmek isteyen yok. Bugün Elazığ’da binalar var caddeler var sokaklar var ama imar yok. Bugün Elazığ’da yoksulluk var fakirlik var ama fakirlik ile mücadele eden de yok. Şehrimize her türlü turizm limanı var ama bu şehri turizm kentine getirecek zihniyet yok. Bugün her türlü imkan var ama bu imkanlar kullanılarak şehirden göçün önlenmesi içinde hiçbir şey yapılmıyor. Tarıma el verişli topraklar var ama su yok. İşte biz Allah’ın izni ile bu çorak toprakları su ile buluşturmaya geliyoruz Allah izin verirse. Bu şehirde her probleme ve problemlerin çözümüne vakıf olan bir belediye başkanı geliyor. Bilal Çoban geliyor Allah’ın izni ile. Bugün biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak her yerdeyiz. Biz vatan millet bayrak ve hilal uğruna şehitler vermiş ve vermeye de devam eden bir hareketiz. Biz halka hizmeti hakka hizmet diyen bir siyasal organizasyonuz. Biz bu şehri yönetemeyenlerden kurtarmaya geliyoruz. Bu şehri el birliği ile yaşanıla bilir şehir haline getireceğiz. Elazığ ve Elazığ’ın doğusunda yaşayan milyonlarca insana umut olmaya geliyoruz. Allah bize şanlı bir zafer ile yardım etsin” ifadelerini kullandı

FENDOĞLU: IŞIKVER BAŞKANLIĞINDA 31 MART 2019’DA ELAZIĞ HAK ETTİĞİ BAŞKANINI SEÇECEK 
Daha sonra kürsüye MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu çıktı. Coşkulu bir kalabalıkla karşılaştığını söyleyen MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Sevgili başkanımla dün Malatya’da görüştün. Allah nasip ederse de Bilal başkanımla sık sık görüşeceğiz. Işıkver Gakkoş başkanım telefon açarda biz gelmez miyiz? Kendisine teşekkür ediyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi Malatya inandı ve başardı, 2’i de kıl payı kaçırdı, Elazığ kıl payı kaçırdı. Seçim sabahı buradaydım, adliyede başkanımızla, teşkilatımızla beraber. Oğuzhan başkanı göndermek için ama Allah nasip etmemiş. Bu kez öyle olmayacak, görüyorum çok coşkulu bir kalabalık.  İnanmış dava arkadaşlarımı, bir olmuş bir Milliyetçi hareket partisi teşkilatı, Işıkver başkanlığında 31 Mart 2019’da Elazığ hak ettiği başkanını seçecek” diye kaydetti.

FENDOĞLU: İNANDIĞINIZ ZAMAN O İŞ %50 BİTMİŞ DEMEKTİR 
“31 Mart 2019 Milliyetçi Hareketin zafere geleceği gün diyoruz” diyenMHP Malatya Milletvekili Fendoğlu, “Bugüne kadar Malatya ne ise, Elazığ ne ise sorunları aynı oldu. Aynı sorunlarla Ankara’ya derdimizi anlatmaya çalıştık. 16 yıl biz Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli bölgemiz iktidar partisi ittifak ortağımız AK Parti adayları ile oyları rahmet gibi derler ve adılar. Karşılığında Elazığ’a Bingöl’e, Tunceli’ye ne yaptılar? Söylemek istediğim bu davaya inanmış bu dava için şehitler vermiş, bu dava için bedeller ödemiş. Cenab-ı Allah’ın Türk Milletini, İslam’ın kılıcı olarak belirlediği bir milletin torunları olarak yeter diyoruz. 31 Mart 2019 Milliyetçi Hareketin zafere geleceği gün diyoruz. Bunu da burada gördüm. Samimi söylüyorum, inandığınız zaman o iş %50 bitmiş demektir. Teşkilatım ve başkanım ve gördüğüm haziranda inanmış vaziyette. Cenab-ı Allah bize Elazığ’da belediye başkanlığını nasip edecektir” açıklamalarında bulundu.

FENDOĞLU: BİR KEZ DAHA GÖRÜYORUZ Kİ HERKES KARARINI VERMİŞ 
Milletvekili Fendoğlu, “23 yıl önce elim bir trafik kazası sonucu rahmeti rahmana kavuşan, ülkü ocakları eski genel başkanımız Ali Metintokdemir ve yine yakın zamanda vefat eden Elazığ’ın büyük abesi Bünyamin abiyi rahmet ve minnetle anıyorum.  Elazığ, El aziz kardeştir, kardeş demektir. Elazığ’a sevdalı olup bugün buraya gelen gönül hanesinde bende buradayım diyen, buradaki muazzam katılımla bir kez daha görüyoruz ki herkes kararını vermiş, binlerce kişi burada, binlerce kişi de ekranlarının başında, Bilal başkanın makamına oturmasını bekliyor” ifadelerini kullandı.

FENDOĞLU: MECLİSTE KAPINIZ VAR YALNIZ DEĞİLSİNİZ MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, “Az evvel başkanımız sorunlardan bahsetti. Mecliste ben Malatya’nın değil, kendisinde dedi Elazığ Malatya kardeştir, kapım açıktır. Mecliste Malatya, Elazığ, Tunceli, Hakkari Şırnak’a kadar sizlerin vekiliyim. Sizlere hepinize tüm ülkücü kardeşlerime gönüldaşlarıma mecliste kapınız var yalnız değilsiniz. Semih başkan burada. Kendisi gece gündüz ulaşabilir. Bilal başkanım burada, Ankara’da olabilecek sorunlarınızda bir ülkücü kardeşiniz olarak bir abiniz olarak emrinizdeyim ben. Bilal başkanımı sizlere emanet ediyorum. Allah çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin. Allah bizleri muzaffer eylesin. Ne mutlu türküm diyene” dedi.

BİLAL ÇOBAN: ELAZIĞ’DAN BAŞLAYIP TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE DALGALANACAK 
Daha sonra kürsüye çıkan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban “Çok uzun bir yoldan karşına gelmek ile inanın çok mutlu ve huzurlu ve geleceğe güven ile bakan ve gelecekte sizler ile geleceğin Elazığ’ını oluşturmak his ve hissiyatın de içinde barından ve MHP’nin kırmızı çizgileri dava şuurunu, şehir bilincini biran önce Elazığ’la buluşturmaya yeminli olan iyi bir kadar ve değerli yöneticilerle karşınızdayız. Allah nasip ederse bu şehri yönetmeye talibiz. Bizim belediyecilik anlayışımız sadece yol sadece su sadece kaldırım, imardan bunlardan ibaret olmadığını ve sadece bunlardan ibaret olmadığını gün gelecek göreceksiniz. Bizim belediyecilik anlayışımız gönül belediyecilik anlayışı. Bugüne kadar duyulmadık görülmedik bir anlayış ile Elazığ’dan başlayıp Türkiye’nin her yerinde dalgalanacak” dedi.

BİLAL ÇOBAN: HER GÖNÜLLE GİRMEYE ÇALIŞARAK BUGÜN BURADAYIZ 
Prof. Dr. Bilal Çoban, “Bizim farkımız bizim doğumuzda ki bütün belediyelere ışık olacak bir belediyecilik anlayışı olacak. Bunu buradan ilan ediyorum Allah bize yardım etsin. Dile kolay tam 9 yıl. 9 yıldır büyük bir emek ile her köşesinde her sokağa oturarak her gönülle girmeye çalışarak bugün buradayız. Bundan sonra ki yol haritamız da da hep daha ileriyi göstererek belediye başkanlığını Allah nasip ederse anlımızın akı ile projelerimiz ile geliyoruz. Hazır mısın Elazığ? Halka hizmeti hakka hizmet bilen bir inanış ile mücadele ede ede bugünlere geldik. Dağları oynatmanın kuvvetten önce inanç olduğunu aklımızdan bir an için çıkarmadık” ifadelerini kullandı.

BİLAL ÇOBAN: 9 YIL BOYUNCA YANIMIZDA OLDUNUZ 
Elazığ’a sevdalı olduğunu belirten Prof. Dr. Bilal Çoban, “Ülkülerimizin yörüngelerinde onun yörüngesinden çıkmadan yeri geldi sevindik yeri geldi üzüldük. Yorulduk çok yorulduk ama şehir sevdamızdan dönmedik bir an için geri adım atmadık. Şehrimizin geleceğini aklımızdan çıkarmadan yürüdük. 9 yıl boyunca yanımızda oldunuz. Biz Elazığ’ a sevdalıyız. Şehrimize gönül ve hizmet borcumuz olduğunu gayet iyi biliyoruz. Elazığ sağlam duruşun kentidir. Milliyetçi Hareket Partisinin belediyecilikten anladığı da budur. Belediyecilik hoş görü ister.  Belediyecilik herkes ile kucaklaşmayı ve herkes ile tokalaşmayı bekler” dedi.

ÇOBAN: BİZİM BELEDİYECİLİK KABULÜMÜZDE İNSANA DEĞER, MAZLUMA DEĞER VERECEKTİR 
Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilik anlayışından bahseden MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, “Bizim içi belediye demek umut demektir, bizim için belediye demek uzlaşma demektir, bizim için belediye demek kardeşlik demektir, bizim için belediye demek alan veren elin alan elden üstünlüğünü temsil eden ufuk demektir, belediye demek bizim için acı doyuran, üşüyeni ısıtan, hasreti dindiren müthiş bir uğraş demektir. Nitekim belediyecilik doğru olmak, dürüst olmak, helal yoldan dolup taşmaktır. Bizim belediyecilik anlayışımızda ötekileştirmek olmayacaktır. Bizim belediyecilik anlayışımızda vatandaşa sırt çevirmek olmayacaktır. Bizim belediyecilik anlayışlımızda çatık kaş, asık yüz olmayacaktır. Bizim belediyecilik kavrayışımızda çatlak ses, çorak bakış, çürük bahane asla olmayacaktır. Bizim belediyecilik kabulümüzde insana değer, mazluma değer verecektir. İnşallah mağdurla yakında alaka hakim olacaktır bizim belediyemizde. Aşağılama, ağırdan almak, tembellik, kalp kırmak ya da yüz çevirmek belediyecilik anlayışımızdan uzak ve yabancı davranışlar olacaktır. Belediyecilik kavrayışımızın harcı dik baş, tok karın, mutlu yarın için olacaktır inşallah. Eşit ve adil hizmet sunmak temek ilkemiz, temel hedefimiz olacaktır. Bizim üretken belediyecilik anlayışımızda kökeninde bunlar olacaktır”diye kaydetti.

ÇOBAN: MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ VERDİĞİ SÖZÜ TUTAR 
Prof. Dr. Çoban, “Milliyetçi Hareket Partisi verdiği sözü tutar, bugüne kadar da tutmuştur. Elbette bundan sonrada Allah nasip ederse tutacaktır. Vaatlerini unutmaz Milliyetçi Hareket Partisi, unutulmuşluğa, uyuşukluğa, derin uykuya terk etmez. Belediyeciliği bir ahlakı, bir adaleti olacak bizim için. Belediyeciliğin bir adamlığı adanmışlığı bulunacak bizim için. Bunlar olmadan belediyecilik sadece taş binadan, beton yığından, çatık kaşlardan, asık suratlardan oluşacaktır. Buna müsaade etmeyeceğiz. Bu durumda hizmet kaçınılmaz olur çünkü”ifadelerinde bulundu.

ÇOBAN: SAMİMİYET YOKSA EĞER HER ADIM BOŞLUKTA KAYBOLUR
 Prof. Dr. Bilal Çoban, “Hizmet yerine hezimet kaçınılmaz olur. Biz belediyeciliğin hizmetin ilk basamağını ilk basamağı kabul ediyoruz. Biz belediyeciliği milli ve manevi tecrübe kaydediyoruz. Çözümsüz sorun yoktur. Elazığ’da yoktur. Samimiyet yoksa eğer her adım boşlukta kaybolur. Akıl yoksa çalışmakta o zaman hakikaten zaman kaybıdır. Akla emanet olmayan, akılla süslenmeyen iş evhama teslim olur. Evhamla birleşir, geleceği olmaz. Belediyecilikte evham küçücük bir tepeyi kahreder. Biz dağları yerinden oynatacağız inşallah. Çünkü bizim belediyecilik anlayışımızın altında akıl olacaktır. Sevda olacaktır. Bizim belediyecilik anlayışımızın altında özveri olacaktır. Şehrimizden ve ülkümüzden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz inşallah ilkelerimizden sapmadan mücadele edeceğiz ve bir an için durmayacağız inşallah” açıklamalarında bulundu.

ÇOBAN: BİZLER ELAZIĞ’A HİZMETİ MİLLİ VAZİFE BİLEN KADROLARIZ 
MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, “Önümüzü kesmeye çalışanlara aldırış etmeyeceğiz, sürekli geleceğe koşacağız. Kalplerimiz Elazığ sevgisi ile çarpıyor. Kararımız Elazığ’a hizmet aşkı ile çelikleşiyor. Kafana takma sevgili gakkoşum belediyecilik bizim işimiz, korkma ver oyu belediyeyi bize teslim et bak neler olacak. Korkma gakkom biz varız. Şehrimizin adam gibi adam olanlara mertçe, fedakarca, vefakar bir şekilde görevini yapacak güçlü kadrolara ihtiyacı var. Başka bir şeye ihtiyacı yok. Allah şükür o kadrolar bizde var ve şu an burada. Emin olun Elazığ’a ne yapsak azdır. Bizler Elazığ’a hizmeti milli vazife bilen kadrolarız. Nitekim üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır ve kararlıyız. Bu kapsamda Elazığ Belediyesini sizlerden istiyorum. Elazığ belediyesini kazanmamız için hepinizden tek tek yardım ve destek istiyorum. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Beni asla yalnız bırakmayacağınıza, sırtınızı dönemeyeceğinize yürekten inanıyorum” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER