MHP, müdür atamalarını eleştirdi

MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Elazığ'da bazı kurum müdürlüklerine yapılan atamaları sert bir dille eleştirdi.

MHP, müdür atamalarını eleştirdi
MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Elazığ'da bazı kurum müdürlüklerine yapılan atamaları sert bir dille eleştirdi.

Demir yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ'da Milli Eğitim Müdürlüğüne layık yüzlerce eğitimci olmasına rağmen, o makama İstanbul'dan bir ilköğretim müdürünün atanmasının kent için hayırlı olmadığını ifade etti.

Demir, Elazığ Valisi Muammer Erol'un 'Elazığ’da Elazığlı Müdürlerin görev yapmaması' yönündeki açıklamalarını da eleştirdi.
 
Demir, açıklamasında şunları kaydetti: "Son günlerde şehrimizle ilgili pekde olumlu olmayan şehrimizin yetiştirdiği değerlerin hiçe sayıldığı bir atama gerçekleşti.
Milli Eğitim İl Müdürü Nihat Büyükbaş’ın Ankara’ya Müşavir olarak atanması yani deyim yerindeyse kızağa alınması ve de Elazığ’da o makama layık yüzlerce ismin olmasına rağmen İstanbul’da İlköğretim Müdürlüğü görevini yürüten Reşat Çetin’in atanması,bize göre şehrimiz için pekte hayırlı olmamıştır.

Üstelik Vali Bey’in Elazığ’da Elazığlı Müdürlerin görev yapmaması yönündeki açıklamaları Elazığ’ın yetiştirdiği değerlerin Elazığ’daki en yetkili ağızdan hiçe sayılmaları bize göre kabul edilemezdir.

Ama mevcut AKP hükümeti Elazığ’a hiçbir şey vermeden, almaya alıştığı için bu durum onlar için hiçte anormal değildir.
Her ne kadar Nihat Büyükbaş da, Esat Ceylan da ve birçok kurum müdürü de AKP Milletvekili aday adayı olsalar da bizim görüşümüz, Elazığlı olmaları hasebiyle mevcut görevlerinde kalmaları yönündedir.

Vali Bey kurum müdürlerinin Elazığlı olmalarından belliki rahatsız olmaktadır.
Oysaki yaşadığımız şehirde belediyeden trafiğe,asayişe ve hava kirliliğine varıncaya kadar onlarca rahatsız olunması gereken sorun varken bunların hiçbirinin giderilmemesi, veyahut dile getirilmemesi de manidardır.

Vali Bey’in Elazığ’a yaptığı pek de hizmet yok, bari Elazığlı kurum müdürü hemşehrilerimizi rahat bıraksın da onlar Elazığlılara hizmet etsinler.

Ayrıca, merkeze bağlı Şahinkaya Köyü’nün, 1580 sayılı yasaya göre mücavir alana geçirildiği, İmar ve Planlamasının Elazığ Belediyesince yapıldığı,tüm vergilerinin Elazığ Belediyesi’ne ödendiği halde;halen daha mahalle statüsüne kavuşmadığı ve hak ettiği hizmeti alamadığı yönündeki şikâyetleri Muhtar ve Azaları tarafından hem Valiliğe hem de Elazığ Belediyesine bildirilmesine rağmen değişen hiçbir şey olmamıştır.

Bu konuyla alakalı tüm yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyor, Şahinkayalı hemşerilerimizin sorunlarının biran önce giderilmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapmasını bekliyoruz."
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2012, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER