'MHP'yi Elazığ'dan silmeye çalışıyorlar'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili adayları Yavuz Temizer, Mesut Aksan, Mehmet Karaca ve Bora Ertem kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıda konuşan MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, AKP, CHP ve HDP'nin bir blok oluşturarak MHP'yi Elazığ'dan silmeye çalıştıklarını ifade etti.

SİYASET 12.10.2015, 20:38 12.10.2015, 20:38
9712
'MHP'yi Elazığ'dan silmeye çalışıyorlar'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili adayları Yavuz Temizer, Mesut Aksan, Mehmet Karaca ve  Bora Ertem kamuoyuna tanıtıldı.

Yakup Kılıç Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına, parti teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.

İstiklal Marşı ve şehitler için Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan tanıtım programının açılış konuşmasını MHP Elazığ İl Başkanı Abdulvahap Erdem yaptı. Erdem, MHP olarak Anayasa'nın ilk dört maddesi ilkesi doğrultusunda durmaksızın ilerleyeceklerini söyledi. Ülkücülerin bunun için var olduğunu ifade eden Erdem, “Türk milleti birdir. Devleti tektir. Dili Türkçedir. Başkenti Ankara’dır kabul ve inancıyla durmaksızın tam yol ilerleyeceğiz. Ülkücüler bunun için varlar. Bunun için yaşıyorlar ve gerektiğinde bunun için gözlerini kırpmadan şehadete koşuyorlar. Rüzgar bekleyen türk bayrağını bedeli ne olursa olsun sonsuza kadar dalgalandıracağız ve yaşatacağız. Milletimizi koruyacağız." dedi. 

Daha sonra kürsüye gelen MHP Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşananan gelişmeleri ve gelinen süreci anlattı. 

Temizer şöyle konuştu: "Bugünkü buluşmamızın tek nedeni sayın Cumhurbaşkanı’dır. Sayın Cumhurbaşkanı bir ham hayale kapılmış gidiyor. Yapışmış milletin yakasına bana 400 vekil verin diyor. 7 Haziran öncesi, meydan meydan dolaşıp '400’ü verin bu iş huzur içinde çözülsün' diyordu. Elazığ’da da birileri akıllarınca slogan bulmuşlardı, Elazığ’da 4, Türkiye’de 400. O zaman uyarmıştık biz bunları. Uyanın, yoksa millet sizi tokatla uyandırır demiştik. Dediğimiz gibi de oldu. Elazığ daha yeter dedi. Türkiye daha yeter dedi. AKP’ye bırakın 400’ü tek başına iktidarı bile vermedi milletimiz. Sonrasında koalisyon görüşmeleri başladı. AKP ile CHP masaya oturdular. 35 gün boyunca Hacivat Karagöz oyunu oynadılar. Milleti oyaladılar. Kılıçdaroğlu 'ne iş olsa yaparım' modunda 35 gün boyunca sarayın kapısında yattı. Sonra da 'AKP bize koalisyon bile teklif etmedi' dedi. Siz 35 gün boyunca o masalarda neyi tezgahlıyordunuz sayın Kılıçdaroğlu. Şimdi sormak istiyorum; aranızda hırsızlığa evet diyen var mı? aranızda teröristle pazarlığa evet diyen var mı? Aranızda diktötör yönetimi isteyen var mı? MHP ile Adalet ve Kalkınma partisi arasındaki görüşme de aynen böyle oldu.

MHP başkanlığa hayır dedi, AKP öyleyse koalisyona da hayır dedi.  MHP teröristle pazarlığa hayır dedi, AKP öyleyse koalisyona da hayır dedi. MHP hırsızlığa, yolsuzluğa hayır dedi, AKP öyleyse koalisyona da hayır dedi. Olan bitenin tamamı budur. İmralı’daki hainin 10 emrini Dolmabahçe’de kuzu kuzu imzaladılar. Ama MHP’nin milli 4 ilkesine hayır dediler.  

Türkiye’de erken seçimi isteyen tek kişinin sayın cumhurbaşkanı olduğunu dünya alem biliyor. Kaybedecek neyim var, ya tutarsa dedi, erken seçim kararı aldı sayın cumhurbaşkanı.  Ama rabbime şükürler olsun tutmadı.  MHP'ye kumpas kurdular tutmadı. Millete tuzak kurdular tutmadı. Huzur tehdidi yaptılar tutmadı.

Bakıyorsunuz AKP adaylarına, alayı Milliyetçi olmuş. Utanmasalar  kalkıp bizi 9 ışıktan imtihan edecekler. O derece döndüler yani. Buradan sormak istiyorum. Hani milliyetçilik sizin ayaklarınızın altındaydı.  Daha düne kadar alayınız çözümcü, açılımcı değil miydiniz? Akillerin koluna girip Elazığ turu atan siz değil miydiniz? Çayda Çıra kavşağında Fatih Celayir’in adından şehit kelimesini esirgeyen siz değil misiniz? Hangi dağda kurt öldü siz milliyetçi oldunuz?

Ey başbakan sen değil miydin daha dün milliyetçilikle hesaplaşma vakti gelmiştir diye. Daha düne kadar Başbuğ Türkeş’e ırkçı diyen, kafatasçı diyen siz değil miydiniz? şimdi ne değişti de kabrini ziyarete gidiyorsunuz? Hani ülkücüler Fatiha’yı bilmezlerdi. Hangi MHP’liler vampirdi. Hani MHP’ye oy verenler kandan besleniyorlardı. Ne değişti de şimdi MHP’li kardeşleriniz oldular. Milleti aldatmaktan ve kandırmaktan usanmadınız mı?  Seçimlerden önce milliyetçi, seçimlerden sonra teslimiyetçi. Hakikaten insan hayret ediyor bunların bu haline.

Bütün bu milliyetçilik pozlarının bir açıklaması var. 1 Kasımda istediklerini alamayacaklarını ve MHP’li bir hükümet kurulacağını onlar da biliyor. Millet 7 Haziranda bunların kulağını çekti. Allah’ın izni ile 1 Kasım’da da diğer kulağını çekecek ve akılları başlarına gelecek.  Çözüm denen ihanet sürecinin hesabı 1 Kasım’da elbette sorulacak. Yollara tonlarca bomba döşenirken oturup seyredenlerden 1 Kasım’da hesap sorulacak. Şehirlere silahlar stoklanırken durup bakanlardan 1 Kasımda hesap sorulacak.  Askere polise operasyon yasağı getirenlerden 1 Kasımda hesap sorulacak. Analar ağlamasın deyip memleketin anasını ağlatanlardan hesap sorulacak. Mağaralarda yaşayan hainleri ellerinden tutup şehirlerimize indirenlerden hesap sorulacak.  Şehit babalarına karaktersiz diyenlerden hesap sorulacak. Oslo’da Elazığ’ı pazarlayanlardan hesap sorulacak. Terörü Elazığ’a bulaştıranlardan ve bütün bunların üstüne istikrar şantajı ile oy avcılığı yapanlardan bu millet 1 Kasım’da hesap soracak.

1 Kasım'da Türkiye’nin kurtuluş adımı atılacak. Allah’ın izni ile Türkiye’yi yolsuzluklardan kurtaracağız. Türkiye’yi ekonomik darboğazdan çıkaracağız. Türkiye’yi terör belasından kurtaracağız. MHP gelecek ve terörün başını da gövdesini de kuyruğunu da ezeceğiz. AKP’nin pısırıkçılığı yüzünden terör artık devletin kalbine kadar uzandı. Türk devletinin başkentinde bombalar patlıyor. 1 Kasım’da Allah’ın izniyle devleti de kurtaracağız. 

1 Kasım’dan sonra Ankara’da işler rayına oturacak. MHP’li bir hükümetle Türkiye normalleşecek. Burada bizim için asıl önemli olan ise Elazığ’ın geleceği. Elazığımız çözüm süreci denen ihanet sürecinin hedefindeki şehir. Yıllardır bu aziz şehri kamu yatırımlardan mahrum ettiler. Teşvik yasasında Elazığ’ın hakkını gaspedip özel sektörün yolunu kestiler. Ovalarımızı susuz, köylülerimizi aşsız, gençlerimizi işsiz bıraktılar. Memleket çocuklarını göçe zorladılar. Elazığ’a ekonomik terör uyguladılar. Şehri yavaş yavaş dönüştürdüler.  Ama istedikleri son vuruşu bir türlü gerçekleştiremediler. MHP’yi Elazığ’dan tasfiye edemediler. Elazığ’ın milli direnişini ezemediler.  Biz dilimizin döndüğünce bu kirli planı anlattık. Bütün hemşehrilerimiz haklılığımızı anladı. Birileri bu kirli planı gerçekleştirme hevesinden vazgeçmedi.

Bu şehirde MHP yerine HDP güçlensin diye çalışanlar var.  1 Kasım seçimlerinde Elazığ’a yine bir kumpas kuruyorlar. AKP, CHP ve HDP bir blok oluşturarak MHP’nin yükselişini durdurmaya, MHP’yi tasfiye etmeye çalışıyorlar. Buna güçleri yetmez. MHP’yi Elazığ’dan silmeye onların ağababalarının gücü yetmedi. Rabbimin izniyle bu üçünün de 1 Kasım’da gücü yetmeyecek. MHP’yi üçlü kıskaca almaya çalışıyorlar. Birtakım AKP’liler MHP’nin güçlü olduğu mahallelerde ev ev doılaşıp, sizin bir vekillik garanti, MHP’yi bırakın AKP’ye oy verin diyorlar.

CHP ise seçmenini HDP’nin kucağına atmaya çalışıyor. CHP adaylarını bilen, gören tanıyan var mı? Kılıçdaroğlu AKP’nin arkasına saklanıp MHP’ye saldırıyor. HDP ile hükümet kurmadık diye zoruna gitti beyefendinin. Sayın kılıçdaroğlu, HDP’nin sözcülüğünü AKP’nin tetikçiliğini yapmayı bırak da CHP Elazığ’da niye seçime girmiyor, çık bunu açıkla. HDP ile pazarlık mı yaptın?

Tek bir hesapları var; AKP MHP’nin oyları düşsün diye çalışıyor. CHP, HDP’nin oyları yükselsin diye çalışıyor. İhanete bakın. Sevsinler sizin aklınızı. Üçünüz bir araya gelip bula bula bunu mu buldunuz? Bilmez misiniz ki sizin bir hesabınız varsa Allah’ın da bir hesabı var. Bu plan açığa çıkmaz mı sandınız? Bu tuzak ayağınıza dolanmaz mı sandınız? Bu tezgahı farkeden Gakgoşlarım 68 bini, 168 bin yapmaz mı sandınız?

MHP düşmeden Elazığ’ın düşmeyeceğini bildikleri için bu yolu deniyorlar. Hiç endişeniz olmasın. Allah’ın izniyle ile bu hesaplarını da bu tezgahlarını da yerle bir edeceğiz. Onlar sanıyorlar ki biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki biz sussak tarih susmayacak. Tarih sussa hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki bizden kurtulsalar mesele kalmayacak: Halbuki bizden kurtulsalar  vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar.

Elazığ tabiki bu tuzağa düşmeyecek. MHP bu seçimde de Allah’ın izniyle gücünü arttıracak ve Elazığ’a sahip çıkacak.  Tek yapmamız gereken bu iğrenç tuzağı herkese anlatmak. Bize oy veren, vermeyen bütün memleket çocuklarına bu kirli planı anlatacağız. Elazığ’ın teminatının MHP olduğunu hatırlatacağız. Bunun için teşkilatın görev vermesini beklemenin bir, zaman bekleme zamanı değildir. Tezgah deşifre edilmiştir, çözümü de bellidir. Herkes bu durumdan kendisine bir vazife çıkaracak ve kendi inisiyatifiyle harekete geçecektir. Kenara çekilmek bu aziz şehre yapılacak en büyük kötülüktür.  Elazığ’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da huzur ve kardeşlik şehri olarak kalacaktır. Bunun teminatı da MHP’dir."

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Selçuk Öztürk ve yönetimi “İstifa” Etmeli mi, Etmemeli mi?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2021
İmsak 03:21
Güneş 05:02
Öğle 12:25
İkindi 16:17
Akşam 19:37
Yatsı 21:12
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 36 63
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 36 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 36 26
20. Sheffield United 36 20
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 37 83
2. Real Madrid 37 81
3. Barcelona 37 76
4. Sevilla 37 74
5. Real Sociedad 37 59
6. Real Betis 37 58
7. Villarreal 37 58
8. Celta de Vigo 37 53
9. Athletic Bilbao 37 46
10. Granada 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Cádiz 37 43
13. Valencia 37 42
14. Levante 37 40
15. Deportivo Alaves 37 38
16. Getafe 37 37
17. Huesca 37 33
18. Elche 37 33
19. Real Valladolid 37 31
20. Eibar 37 30
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@