Palu – Arıcak karayoluna 1 milyon TL ödenek

Ak Parti Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, güzergah değişikliği sebebiyle Karayolları ağından çıkan ve İl Özel İdaresine devredilen...

Palu – Arıcak karayoluna 1 milyon TL ödenek
Ak Parti Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, güzergah değişikliği sebebiyle Karayolları ağından çıkan ve İl Özel İdaresine devredilen Palu - Arıcak karayolunun 20 kilometresinin yapımı için 1 milyon TL’lik ödenek aktarıldığını açıkladı.

Ak Parti İktidarı tarafından ilimize kazandırılan yatırımların sürekli arttığını belirten Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, açıklamasında şunları söyledi: “İlimizin önemli trafik yoğunluğunun olduğu Palu-Arıcak karayolunun il özel idaresi tarafından yapılmasını yönündeki kararından sonra yol yapım projesinin 20 kilometrelik kısmı için ilgili bakanlıklarla yaptığımız görüşmeler sonucunda 1 milyon TL ödeneğin İl Özel İdaresi bütçesine aktarılması gerçekleştirilmiş oldu. Bu arada DSİ Bölge Müdürlüğümüz projelendirdiği Çakmakkaya Sulama Projesi için de bakanlıklar nezdindeki kaynak arayışlarımız devam ediyor. Yakın bir gelecekte bu konudaki müjdeli haberlerimizi halkımızla paylaşmış olacağız.
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2012, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER