Projeler hızla devam ediyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay Alpay, ülke gündemi ve Elazığ’da yapılan hizmetler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

SİYASET 30.08.2015, 19:51 30.08.2015, 19:51
2920
Projeler hızla devam ediyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Av. Şuay Alpay, ülke gündemi ve Elazığ’da yapılan hizmetler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Alpay, günışığı’na yaptığı açıklamada, Türkiye’nin  zorlu ve kritik şartlar altında yeniden seçime gittiğini, AK Parti olarak 1 Kasım’daki seçimlere çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını ifade etti.

7 Haziran seçimlerinde milletin sandıkta verdiği mesajı  Ak Parti olarak doğru algılayıp doğru değerlendirdiklerini belirten Milletvekili Şuay Alpay, şu ifadelere yer verdi:

“KOALİSYON YAPMAMAK İÇİN ELLERİNDEN GELEN BÜTÜN ÇABAYI GÖSTERDİLER”
“Seçimin hemen ertesi gününden itibaren Sayın Başbakanımızın talimatlarıyla her alanda seçim sonuçlarının değerlendirmesi yapıldı ve gerekli alan araştırmaları titizlikle gerçekleştirildi. Benim de üyesi olduğum MKYK seçimden 3 gün sonra, 10 Haziran tarihinde toplanarak seçim sonuçları ve muhtemel koalisyon süreçleriyle ilgili değerlendirmeler yaptı. Bu süreçleri Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi tam bir şeffaflık içerisinde ve milletimizin önünde yapacağımızı ifade ettik ve öyle de yaptık. Yine bu süreçleri siyasi olgunluk, vakar ve millete karşı sorumluluk duygusunun farkında olarak, ülke ve millet menfaatlerini öne çıkarmak suretiyle gerçekleştirme kararı verdik ve bunun gereğini yaptık. Bu süreçte başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Bakanlarımız ve Ak Parti'nin tüm yöneticileri siyaset dilini kirletmeden, kavga etmeden, uzlaşmacı bir yaklaşım içinde, hakaret ve aşağılamalarda bulunmadan müzakere süreçlerini yönettiler. Ancak bütün milletimizin yakından takip ettiği ve gördüğü gibi başta MHP'nin Sayın Genel başkanı ve CHP'nin sayın genel başkanı olmak üzere muhalefet partilerinin tüm sözcü ve yetkilileri koalisyon yapmamak için ellerinden gelen bütün çabayı gösterip bütün olumsuz tavırları sergilediler.”

“SİYASİ KRİZ ÇIKARMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR”
 “7 Haziran gecesi hemen seçim erken seçim diyip seçim için tarih verenler sonra bütün söylediklerini bir tarafa bırakıp ülkeyi hükümetsiz bırakmak ve yönetim boşluğuna düşürmek için, siyasi kriz çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar. HDP zaten terör ve şiddetle arasına mesafe koymadığı terör ve teröristlere karşı duruş sergilemediği gibi; terör ve şiddetten beslenen siyasal şiddeti kendine yöntem olarak belirledi. Bu sebeple de HDP ile hiçbir işimizin olmayacağını hiçbir ortak noktamızın bulunmayacağını başından beri ifade etmiştik.”

“90'LI YILLARDA DÜŞÜLEN HATALARA DÜŞMEYECEĞİZ”
“Terör ve şiddetle ve bunların uzantılarıyla kararlı ve etkili mücadeleyi devam ettiriyoruz. Bu konuda terör örgütleri ve uzantıları bu aziz millete ve devletimize karşı mücadeleden tamamıyla vazgeçip, silahlarını bırakıp tamamı ülke sınırları dışına çıkıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Biz şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda şükran ve minnetle eğiliyor ve şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Terörle bu mücadelemiz devam ederken masum ve sivil vatandaşla teröristi ve teröre destek vereni ayırarak, sivil ve masum vatandaşa zarar vermeyecek şekilde hukuk zemininde kalarak mücadelemizi devam ettireceğiz. 90'lı yıllarda düşülen hatalara düşmeyeceğiz ve sadece güvenlik politikalarıyla mücadele etme yolunu seçmeyeceğiz. Mazlum, mağdur ve sivil vatandaşları ayırıp zalim ve terörist olana ve onlara yardım edenlere karşı mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi yaparken şehitlerimizin ve gazilerimizin hukukuna zarar vermeyecek ve onları incitmeyecek bir kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz.”

“BİR SAAT DAHİ YÖNETİM BOŞLUĞUNA İZİN VERMEDİK”
“Şu anda kurulmuş olan hükümet bir Ak Parti hükümeti değildir. Bu hükümet Sayın Başbakanımızın Başkanlığında kurulmuş ve bünyesinde Ak Partili Bakanlar olmasına rağmen, anayasa gereği zorunlu olarak kurulmuş bulunan bir seçim hükümetidir. Bunun dikkatle değerlendirilmesi ve unutulmaması gerekir.Ak Parti olarak ülkeyi en zor şartlarda dahi yönetim krizi çıkarmadan ve yönetim boşluğuna düşürmeden yönettik. Bir saat dahi bu ülkede bir yönetim boşluğu oluşmasına izin vermedik. Herkesin takip ettiği ve gördüğü gibi 7 Haziran sonrasında da başta 3. Köprü, 3. Havalimanı gibi büyük projelerimiz olmak üzere projelerimizi kararlılıkla ve istikrarlı olarak devam ettirdik ve ettireceğiz.” 

ELAZIĞ’DA YAPILACAK PROJELER
Milletvekili Şuay Alpay, açıklamasında, Elazığ’da projesi devam eden hizmetlerle ilgili açıklamalarda da bulundu.
Alpay, şu ifadelere yer verdi: “Elazığımızda da bir an için bile bir yönetim boşluğuna izin vermeksizin Ak Partili Milletvekillerimiz, Belediye başkanımız ve teşkilatlarımızla siyasi sorumluluğumuzun gereği ve bu şehre karşı sorumluluğumuz ve sevdamız gereğince gece gündüz gayretimizi sürdürdük, katkılarımızı arttırarak devam ettirdik. Seçim sonrasında da vatandaşlarımızla, esnafımızla, sivil toplum örgütü ve kuruluşlarımızla iç içe olduk, müzakerelerimizi devam ettirdik. Bu şehrin ekonomik büyümesi ve gelişmesine büyük katkı sağlayacak başta bölge hastanesi, stadyum, arazi toplulaştırması, uluova sulama projesi gibi büyük projelerimizi geliştirdik ve takibini yaptık.”

“BÖLGE HASTANESİNDE 2500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”
Daha evvel açıkladığım gibi bölge hastanesi projemiz devam ederken burada yeni bir aşamaya geçtik. Geçen hafta içinde projenin deprem izaletörleriyle ilgili teknik heyet Elazığ'da inceleme ve değerlendirmelerini yaptı. Yine geçen hafta içinde Bölge Hastanesi projesinde beton imalatları ve kalıp imalatları başlatıldı. Şu anda genel hastanenin ve 60 üniteli diş hastanesinin beton ve kalıp imalatları hızla devam etmekte olup önümüzdeki 15 gün sonrasında bu imalatlar yoğunlaşacak ve alanda çok sayıda taşeron firma imalatlarını yoğun olarak devam ettirecektir. Bölge Hastanemizin 2017 Yılı Kasım ayı sonu itibariyle bitirmeyi ve geçici kabul yapmayı hedefliyoruz. Bu proje 2017 Yılı Kasım ayı sonunda bittiğinde mevcut kamu personeli dışında ilk defa işe alınacak yaklaşık 2500 nitelikli, niteliksiz insanımızın yeniden istihdam edilmesi planlanmaktadır. Yine bu proje bittiği tarihten itibaren aylık yaklaşık 20 milyon TL ciro yapacak büyüklükte olacak ve bu da Elazığımıza gerek sağladığı iş imkanı ve istihdam ve ürettiği ciro ve katma değer nedeniyle muhteşem bir eser olarak ortaya çıkmış olacaktır. Sadece bu proje, bu şehrin başta ekonomi olmak üzere her alanda gelişmesini ve çevre illere fark atmasını sağlayabilecek muhteşem bir projedir.”

“ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”
“Arazi toplulaştırması bu yılın sonu itibariyle %85 oranında tamamlanacak ve inşallah gelecek yıl sonunda tamamen bitirilmiş olarak hizmete alınmış olacaktır. Bu projeyle Elazığ merkez Uluova'da 265 bin dönüm arazi ile Karakoçan ve Kovancılar'da 140 bin dönüm arazi olmak üzere 405 bin dönüm arazi toplulaştırılmış olacak bu vesileyle çiftçimizin, köylümüzün çok daha düşük maliyet ve ve daha az emekle yüksek gelir elde etmesinin önü açılmış olacaktır.”

“ULUOVA SULAMA PROJESİNDE SONA GELİNDİ”
“Uluova sulama projesiyle ilgili 15 gün önce Milletvekili arkadaşlarımızla, DSİ Genel Müdürü ve Teknik heyeti ile ayrıca Kalkınma Bakanlığı ile toplantılar yapılarak son geldiği noktanın değerlendirilmesi yapılmıştır.”

YENİ STADYUM MEVCUT YERİNE YAPILACAK”
“Elazığsporumuzun ve Elazığımızın hak ettiği stadyumun yapımıyla ilgili TOKİ bünyesinde proje ihalesinin ikinci ayağı 27 Ağustos günü yapılmış ve tamamlanmıştır. İtiraz yapılmadığı ve hukuki süreç tamamlandığı takdirde eylül ayının ikinci yarısında yüklenici firmayla sözleşme yapılması planlanmaktadır. Sözleşme yapılmasını müteakip projenin 150 günde tamamlanması beklenmektedir. Sözleşme imzalandığı gün İnşallah TOKİ Başkanı ve yöneticileri, firma yetkilileri ve Elazığspor yöneticileriyle bir araya gelerek nasıl bir stad ve proje istediğimize karar vereceğiz. Stadyum bulunduğu yerde yıkılıp yapılacak ve gelir paylaşım metodu esas alınarak inşa edilecektir. Fenerbahçe stadı ve İspanya örneğinde olduğu gibi bir stad yapmak kararındayız. En önemlisi bu yöntemle Elazığsporumuza kalıcı gelir sağlayıp kurumsal yapıya kavuşturmanın formüllerini arayacağız . Bu yönüyle de projeyi çok önemsediğimi ve değerli bulduğumu ifade etmek istiyorum.”

“ÇOK ÇALIŞTIK, GAYRET GÖSTERDİK”
“Elazığımız ve Elazığlı hemşehrilerimiz bize hep güvendi ve destekledi, biz de onlara güvendik ve inandık. Bu güven ve inancın gereği olarak da çok çalıştık ve gayret ettik. İnşallah çok daha fazla çalışıp gayret edeceğiz. Bu şehri daha fazla güzelleştirip geliştirmek için yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz ve başlamış olan projelerimizi de tamamlayacağız. Elazığımızın ve bu aziz milletin önünü kesmek isteyenlere, huzurunu ve birliğini bozmak isteyenlere Rabb'im fırsat vermesin. Bizi birliğimizle, dirliğimizle başarılı etsin inşallah.” Haber Merkezi
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 2 6
2. Trabzonspor 2 6
3. Fenerbahçe 2 4
4. Başakşehir 2 4
5. Alanyaspor 2 4
6. Beşiktaş 2 4
7. Gaziantep FK 2 4
8. Giresunspor 2 3
9. Antalyaspor 2 3
10. Galatasaray 2 3
11. Kayserispor 2 3
12. Konyaspor 2 2
13. Ümraniye 2 1
14. Ankaragücü 2 1
15. Sivasspor 2 1
16. Hatayspor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 2 0
19. Kasımpaşa 2 0
Takımlar O P
1. Bodrumspor 1 3
2. Samsunspor 1 3
3. Boluspor 1 3
4. Eyüpspor 1 3
5. Göztepe 1 3
6. Altınordu 1 1
7. Gençlerbirliği 1 1
8. Adanaspor 1 1
9. Keçiörengücü 1 1
10. Rizespor 1 1
11. Tuzlaspor 1 1
12. Erzurumspor 1 1
13. Pendikspor 1 1
14. Bandırmaspor 0 0
15. Denizlispor 1 0
16. Manisa Futbol Kulübü 1 0
17. Sakaryaspor 1 0
18. Ö.K Yeni Malatya 1 0
19. Altay 1 0
Takımlar O P
1. M.City 2 6
2. Arsenal 2 6
3. Brentford 2 4
4. Tottenham 2 4
5. Newcastle 2 4
6. Leeds United 2 4
7. Chelsea 2 4
8. Brighton 2 4
9. Aston Villa 2 3
10. Nottingham Forest 2 3
11. Bournemouth 2 3
12. Liverpool 2 2
13. Fulham 2 2
14. Wolverhampton Wanderers 2 1
15. Leicester City 2 1
16. Crystal Palace 2 1
17. Southampton 2 1
18. Everton 2 0
19. West Ham United 2 0
20. M. United 2 0
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 1 3
2. Real Betis 1 3
3. Villarreal 1 3
4. Osasuna 1 3
5. Real Madrid 1 3
6. Real Sociedad 1 3
7. Valencia 1 3
8. Celta Vigo 1 1
9. Espanyol 1 1
10. Athletic Bilbao 1 1
11. Barcelona 1 1
12. Mallorca 1 1
13. Rayo Vallecano 1 1
14. Almeria 1 0
15. Sevilla 1 0
16. Cadiz 1 0
17. Girona 1 0
18. Elche 1 0
19. Getafe 1 0
20. Real Valladolid 1 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@