Rahmetli babamızın mirasına sahip çıktık

Ak Parti Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, son günlerde Elazığ'da güzel şeylerin olduğuna dikkat çekerek,

Rahmetli babamızın mirasına sahip çıktık
Ak Parti Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu, son günlerde Elazığ'da güzel şeylerin olduğuna dikkat çekerek, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak akılla ortak hareket ettiklerini ve tek amaçlarının bu şehre kalıcı hizmetler bırakmak olduğunu ifade etti.

Elazığ ile ilgili olarak gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili bir değerlendirme yapan Septioğlu, var güçleriyle bu şehre vefa borçlarını ödemeye çalıştıklarını ifade eti. Kamuoyunda günlerden beri konuşulan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanarak yeniden Elazığ’a kazandırıldığını ifade eden Milletvekili Septioğlu açıklamasında şunları söyledi:“2007 yılında ilk Milletvekili olarak seçildiğim günden itibaren şehrimizin problemlerine çözüm üretmek amacıyla Milletvekili arkadaşlarımızla o günden bugüne temaslarımızı hep Elazığ’ın çıkarları doğrultusunda sürdürdük. Hemşerilerimizin bizlere bir kez daha layık gördüğü bu mukaddes göreve 2011 yılı Haziran ayında yeniden seçildim. Seçim heyecanı geçtikten sonra meclisimizin açılmasıyla bizim için hizmet maratonu kaldığı yerden devam etti. Bütçe görüşmeleri esnasında Ak Parti Hükümetimizin icraatlarını kamuoyuyla paylaştık. Geçtiğimiz aylarda bahse konu olan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün kapatılacağı ile ilgili olan spekülasyonlar Allah’a şükürler olsun ki Bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında hayırlı bir şekilde sonuçlandı ve Babamızdan bizlere miras kalan Bölge Müdürlüğü ilimizde yeni yapılanmayla kuruldu."

YİMPAŞ BİNASI SGK’NIN
Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun gündeme taşıdığı YİMPAŞ binasının SGK’ya devri konusunda hemen çalışmalarımıza başladıklarını belirten Septioğlu, "Bakanlık yetkilileri ve Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmelerden de olumlu netice elde ettik. İlimizin doğu girişinde bulunan YİMPAŞ binasının SGK’ya devrinin o mevkiyi canlandıracağına olan inancım tamdır. Öyle ümit ediyorum ki SGK binası yakın bir zamanda tamamlanacak ve kurumumuz burada aziz hemşerilerimize hizmet sunacaktır." dedi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE ORTAK AKIL OLUŞTURUYORUZ
Geçtiğimiz günlerde Elazığ'da yaptıkları temaslarda STK Platformunu ziyaret ederek 73 STK temsilcisiyle bir araya geldiklerini ifade eden Septioğlu, "Burada şehrin problemlerini değerli başkanlarımızla konuşarak çözüm yollarını değerlendirdik. STK temsilcilerinin her ay bir araya gelerek konuştukları ilimizin sorunlarını içeren dosyaları da kendilerinden aldık." dedi.

STADYUM PROJESİNİ GÜNDEME ALDIK
Elazığspor tesislerine giderek Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk ve idarecilerle bir araya geldiklerini ve Elazığsporun Bank Asya Ligindeki durumunu konuştuklarını da hatırlatan Septioğlu, "1970’li yıllarda kentte inşa edilen Atatürk Stadyumunun ihtiyaca cevap vermediği ve yeni bir stat inşaatının da elzem olduğu kanaati hasıl olmuştur. Gençlik ve Spor Bakanlığı nezdinde temaslarımız yaptık ve yeni stadın da şehre kazandırılması için çalışmalarımızı başlattık." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2012, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER