'2 Milyon bulamazsak -12 alacağız!'

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz TY Elazığspor’da, Başkan İrfan Yumakgil, Ulusal Kulüp Lisansı için acil olan 6 Milyon TL’yi bulamadıklarını belirtti…

'2 Milyon bulamazsak -12 alacağız!'

Maddi sıkıntılar ve verilen sözlerin yerine getirilememesi nedeniyle Ulusal Kulüp Lisansı’nı alamadığı için -3 puan cezası almasına kesin gözüyle bakılan Elazığspor’da Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil asıl tehlikenin FİFA’dan gelecek -12 puan cezasının olduğunu söyledi…
Ulusal Kulüp Lisansı alabilmek için yaklaşık 12 Milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Yumakgil, “Bunun 6 Milyon TL’sinin acil olarak bulunması gerekiyordu. Bizim kasamızda olan ise yaklaşık 1.5 Milyon TL civarı bir para. Olmadı, bulamadık ve -3 puan cezası alacağız. Biz kasamızdaki parayı futbolcularımıza dağıtalım diye düşündük” dedi.
Solied ve Vranjes’e 2 Milyon TL lazım…
Eksi 3 puan cezasında daha önemli bir sorunun kendilerini beklediğini dile getiren Yumakgil, yaklaşık 2 milyon tutarında Sollied ve Vranjes’e ödeme yapamadıkları takdirde herşeyi tekrar en başa döneceğini ve -12 puan cezasına çarptırılacaklarını ifade ederek; “Asıl tehlike -12 puan cezası. FIFA nezdinde devam eden ve Selçuk Öztürk döneminden kalan Teknik Direktör Trond Sollied ve Boşnak defans oyuncusu Vranjes’in yapılandırılan borçlarının taksit ödeme zamanı yaklaşıyor. Yaklaşık 2 Milyon TL’yi bulan bir borç ödenmesi zorunluluğu var. Bu dosyaları ödemezsek asıl felaket o zaman olur ve takım -12 puan cezası alarak, dosya en başa döner” şeklinde konuştu.
Devam edip etmeyeceğimiz toplantıdan sonra belli olacak…
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve müsait olursa Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’la kulüp tesislerinde bir araya geleceklerini kaydeden Elazığspor Başkanı İrfan Yumakgil, “Mevcut borç durumunu değerlendireceğiz ve devam edip etmeyeceğimiz görüşmenin ardından netlik kazanacak. Bana devam etme bizim bir adayımız var denirse, bir kuruş alacağımız olmadığını taahhüt ederek ayrılacağız. Kulübe cebimden verdiğim parayı da hibe edeceğim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER