'30. yılımızda bir üst ligi hedefliyoruz'

Sezona Abdullahpaşaspor galibiyetiyle başlayan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Teknik Sorumlu Burak Apaydın transfer çalışmaları, 14 takımlı ligi ve hedefleri konusunda günışığı’na açıklamalarda bulundu…

'30. yılımızda bir üst ligi hedefliyoruz'

HABER: ÖZGÜR YILDIRIM

Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Burak Apaydın 30. Yılda hedeflerinin bir üst lig olduğunu ve bunu da başaracaklarını söyleyerek destek verenlere teşekkür etti…
Geçtiğimiz sezon BAL Ligi’ni final maçında kaybeden ve bu sezon takımın neredeyse tamamını değiştirerek önemli transferler yapan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Ligin 2.Haftası’nda oynayacağı DSİspor Maçı’nın hazırlıklarını yoğun tempoda sürdürüyor. Sezonun ilk maçında Abdullahpaşaspor’u 1-0’lık skorla mağlup ederek 3 puanla lige giriş yapan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Teknik Sorumlu Burak Apaydın transfer çalışmaları ve ligi gazetemize değerlendirdi. 
Ligin bu sene zorlu geçeceğini ve en az 6-7 takımın kafaya oynayacağının altını çizen genç teknik adam Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün de bu takımların arasında olmak için vargücüyle mücadele edeceğini söyledi. Sezon sonunda şampiyon olan 2 takımın Elazığ’ı BAL Ligi’nde temsil edeceğinin bu takımlardan birtanesinin de Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü olacağına kimsenin şüphesinin olmamasını belirterek kendilerine destek olan başta Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve Kulüp Başkanı Prof. Dr. Mustafa İnallı’ya teşekkürlerini bildirdi. 
Apaydın’ın açıklamaları şöyle; 
3 puanla zorlu lige başlamak sevindirici…
“Sizin de bildiğiniz gibi tüm liglerde sezonun ilk maçları hep zorlu olur. Gerçektende öyle oldu. Biz çok iyi bir hazırlık dönemi geçiremedik. 20-22 günlük bir çalışma döneminin ardından tam hazır olmadan Abdullahpaşaspor’la karşılaştık. Çok yeni kadromuz var. Takımın tamamına yakınında bir değişiklik yaptık. Yeni takım olmanında verdiği bir dezavantajla çok fazla gol pozisyonu bulmakla birlikte 30. Saniyede attığımız golle maçı 1-0 galibiyetle tamamladık. Puan kaybı da yaşayabilirdik. Şampiyonluk yolunda büyük bir yara olurdu bizim için. Ama çok farklı da bir maç olabilirdi. Çok net pozisyonlardan yararlanamadık. Ama iyi bir ekibiz. 3 puanla bu zorlu lige başlamak sevindirici bizim adımıza.” 
1 Takviyeyle transferi kapatacağız…
“2.Hafta Maçı’nda yine zorlu bir rakiple karşılaşacağız. DSİspor’da bu ligin gediklisi. Bal Ligi’nde mücadele etmiş, geçmişte şampiyonlukları olan kuvvetli bir kurum takımımız. Bu sezonun tek grup olmasının güzelliklerinden biriside bu olacak. Her hafta çok zorlu güzel karşılaşmalar olacak. Bu zorlu maçlardan biride Fırat Üniversitesi ve DSİspor arasında olacak. Harun Çanakçı Hocamın öğrencileri çok koşan çok mücadele eden genç bir ekip. Bizim hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Perşembe günü bir hazırlık maçı oynayacağız Bingöl Solhanspor’la. Takımda şuanda Muhammed Demirtaş dışında eksik oyuncumuz yok. Geçen sezon bir sakatlık yaşamıştı çapraz bağlarından. Biz bu kardeşimizi transfer ederken oynatalım düşüncesinde olmadık. Bu şehrin çocuklarına sahip çıkmak zorundayız. Bu anlamda hem rehabilitasyon dönemini rahat geçirsin hemde düzelsin veya düzelmesin sadece içimizde bulunsun o zor durumu atlatsın diye kadromuza dahil ettik. Sezon başında birçok takımda olduğu gibi bizde de gelen giden oyuncular oldu. Anlaştıktan sonra sözleşmesi bozulan oyuncularımız oldu. Cuma günü transfer dönemi sona eriyor. Herkes rahat bir nefes alacak. Bir oyuncu daha katacağız bünyemize. Trabzon’dan, kendisi zaten öğrencimiz Kadir Topal ile anlaşmaya çok yakınız. Sol bek stoper mevkilerinde oynuyor. Bu takviyeyle transferi noktalamayı düşünüyoruz.”
30. Yılımızda hedef bir üst lig…
“Gerçekten lig için ciddi manada yatırım yapan takımlar var. İyi genç ekip kuran takımlar da var. Birde kısıtlı imkanlara sahip varıyla yoğuyla bu lige katılıp mücadele etmek isteyen takımlar var. Lig daha yeni başladı birçok takımı daha göremedik ama hazırlık maçları ve kadrolara baktığımız zaman 6-7 takımın baş ve başaltı gibi olacağı bir pozisyon gibi gözüküyor. Şampiyon yarışının içerisinde olacak takımlarda var, belirleyici olacak takımlarda var. Kovancılarspor, Sürsürüspor, DSİspor, Yolspor, Bordo Atletikspor, Abdullahpaşaspor, Karakoçan, Palu gibi birçok takım sayabiliriz ama daha çalışma olanağı kadro derinliği fazla olan takımlar da var. 7-8 takımlı bir üst grup olacak diye düşünüyorum. Bunların sadece 2 tanesi ilimizi BAL Ligi’nde temsil edecek. İnşallah hakkedenin ki bunlardan biride biz olmak için gayret içeresindeyiz. Sayın Rektörümüz Kutbeddin Demirdağ’ın, Rektör Yardımcılarımızın, Daire Başkanlarımızın ve Kulüp Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa İnallı’nın inanılmaz destekleri var bize. Bu desteklerle inşallah bu ligde inşallah Elazığ’ı hakkettiği bir Bal Ligi Takımı’na bizimle birlikte inşallah kavuşacak. Elazığ gençliğinin, Elazığ’da okuyan öğrenci kardeşlerimizin biz bunu geçmişte yaptık. Bu yıl bizim 30. Yılımız Fırat Üniversitesi ilimizi 2.Lig’de temsil etmiş bir takım. Elazığ’ın en köklü ve başarı anlamında Elazığspor’dan sona en büyük kulüplerinden biri biziz. O zamanda Elazığ çocukları ve üniversite çocukları ile bu başarı geldi. Şimdi yine aynı hedef doğrultusunda, aynı prensiplerle, kolej takımı havasında 30. Yılımızda bir üst ligi hedefliyoruz. İnşallah bunuda hep beraber başaracağız.  

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER