3.Selçuklu Dönemi!

Tarihinde ilk kez ilk oturumda yapılan Olağanüstü Genel Kurul’a katılan 139 delegeden 94’ünün oyunu alan Eski Başkan Selçuk Öztürk 3. Kez Elazığspor Başkanlığına seçildi…

3.Selçuklu Dönemi!

Haber: Özgür YILDIRIM

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da Cuma günü gerçekleştirilen ve tek liste ile yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Selçuk Cengiz Öztürk, başkanlığa yeniden seçildi…

28 Aralık’tan itibaren Kayyum tarafından yönetilen Elazığspor’da merakla beklenen Olağanüstü Genel Kurul Eski Başkan Selçuk Öztürk’ün girişimleriyle ilk oturumda gerçekleştirildi.

Saat 14:00’te Belediye Kültür ve Kongre Salonu’nda yapılması gereken ancak yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle yaklaşık 1.5 saat gecikmeli başlayan Olağanüstü Genel Kurul öncesi Selçuk Öztürk ve kurmaylarının yoğun telefon trafiği ile salt çoğunluk sağlandı ve genel kurula geçildi. Olağanüstü Genel Kurula Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İyi Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ, Eski Kulüp Başkanları Mehmet Güngör, Necati Erdem, Sedat Karataş ve Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür katıldılar.

Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından, Kayyum Başkanı Doç Dr. Sebahattin Devecioğlu tarafından faaliyet raporu okunarak genel kurul üyelerinin oylamasına sunuldu ve yapılan oylama neticesinde kabul edildi. Faaliyet Raporu Daha sonra ise Denetleme Kurulu raporu ve gelir gider tablosu ayrı ayrı okunarak oy çokluğu ile ibra edildi.

Denetleme-Gelir Gider Tabloları Ardından Divan Kurulu’na verilen önerge ile kulübe üye olmak için başvuru dilekçesi sunan isimlerin talepleri, yine oy çokluğu ile kabul edildi.

Üyelik Talepleri Genel Kurul’da daha sonra ise Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi maddesine geçildi ve “kapalı oylama” usulü ile yapılan oylama neticesinde Selçuk Cengiz Öztürk başkanlığındaki yönetim kurulu 139 delegeden 94’ünün oyunu alarak 3. Kez yeniden göreve geldi.

*Selçuk Öztürk; “Birlik ve beraberliği sağlarsak ligde kalırız.”

Oylama Genel Kurul’un “Dilek ve Temenniler” bölümünde söz alan Başkan Selçuk Öztürk, “Zor bir süreci geride bıraktık ve yorulduk. Bundan sonra kulübümüzü yaşatma adına daha da çok yorulacağız. Elazığspor'u ligde tutabilme adına elimizden geleni yapacağız. İstatistiki olarak baktığımızda maalesef %70 ihtimalle küme düşmüş bulunmaktayız. Ancak delege arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde çok az da olsa takımı ligde tutacağımıza inandıklarını belirttiler. Bugünde burada kulübümüzün belki tarihinde bir ilktir ilk toplantıda toplanmamız. Bütün delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabi gönül isterdi ki seçim süreci daha erkene alınsaydı. Daha iyi olurdu ancak hayırlısı diyelim. Geçmişte de herkes Elazığspor kapanır dedi ama biz göreve geldik ve takımı ligde tuttuk. Şehir olarak birlik ve bütünlüğümüzü sağlarsak takımı inşallah ligde bırakmanın mücadelesini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

*“Takım ligde kalırsa seneye hedef şampiyonluk olur”

Takımın ligde kalması halinde seneye hedefinin şampiyonluk olacağını kaydeden Öztürk, “Transferlerle birlikte Elazığspor'a bir can suyu verdik. Bugün Karabükspor'u biliyorsunuz. Antepspor'u biliyorsunuz. Bu tür şeylerin bizim başımıza gelmesini istemiyoruz. Yaptığımız transferlerde bir B planı var. Bunun düşmesi var. Hadi Allah korusun düştük diyelim. İkinci ligde statü gereği yabancı oynatamıyoruz ve kiralık oyuncularımız var. 22 transfer yapmamızın sebebi bu. Takım zaten %70 düşmüş. Bunların suçlusu ben değilim. Dün dündür, bugün bugündür. Bizim politikamız bütünlük adına budur. Zaten valimiz aslan gibi bu işe duyarlı. ETSO yine öyle. Farklı bir liste de bekliyordum ama çıkmadı. Ben bu kongreye ziyaretçi kartıyla girdim. Benim olmayan 139 delege salona gelip bana oy verdi. Hiç biri benim delegem değil. Demek ki bu gönül işi. Allah razı olsun herkesten. Sedat Karataş ve eski başkanlara da teşekkür ediyorum. Biz yeni bir sayfa açıyoruz. Herkesle barışığız. Elbirliğiyle bu takımı ligde bırakmak için savaşacağız” dedi.

*Davul-Zurna Eşliğinde Halay…

Kongre çıkışında başkanlığını davul zurna eşliğinde halay çekerek kutlayan Elazığspor’un çiçeği burnundaki başkanı Selçuk Öztürk bugün oynanacak Elazığspor-Denizlispor Maçı için Ş.Urfa’ya hareket etti.

Selçuk Cengiz Öztürk başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor;

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

Selçuk Cengiz Öztürk

Abdullah yiğit

Ali Atasever

Alper Doğan

Burhan Şener

Cafer Serhat Çakı

Cüneyt Kaçar

Ekrem Yılmaz

Ercan Akgün

Fahrettin Atıcıoğlu

Hulusi Hekimoğlu

İrem Yüngül Onat

Kadir Güngör

M. Zafer Yetiş

Mehmet Kaya

Murat Bahçeci

Mustafa Güngör

Mustafa Gür

Mustafa Yentür

Ramazan Yerlikaya

Selahattin Öztürk

Selami Öztürk

Şaban Üge

Tahir Tunç

Yavuz Akın

YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

M. Enis Doğan

Orkun Öztürk

Cüneyt Dolapçı

Gökhan Önal

Hasan Tunç

Somer Öner

Anıl Tunç

Ahmet Öztürk

Mustafa Bulut

Mehmet Demir

DİSİPLİN KURULU ASİL LİSTESİ

Abdullah Öznay

Serkan Çayır

Oğuzhan Yılmaz

M. Batuhan Yetiş

Tanfer Aydın

Selçuk Özdemir

KONGREYE İTİRAZ!
Elazığpsor kongresinin usulüne uygun yapılmadığı, yeterli çoğunluk için bekleme süresinin aşıldığı gerekçesiyle Kayyum Başkanı Sabahattin Devecioğlu ve Elazığspor'un Yeni Başkanı seçilen Selçuk Öztürk hakkında suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 21:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gakgo
Gakgo - 3 ay Önce

Elazığspor tarihinin en kötü başkanını ikinci kez Elazığspor’un başına bela eden delegelere hakkımı helal etmiyorum. Yazıklar olsun. Koskoca Elazığspor Selçuğa kaldıysa varsın tepe tepe başkanlık yapsın.

Yavuz doğru
Yavuz doğru - 3 ay Önce

Bismillah ile muhalefet başladı başka adaylar vardı da bu delegeler en kötüsünümü seçti kardeşim neden birazcık pozitif düşünemiyorsun

nurullah demir
nurullah demir - 3 ay Önce

zamanında 8 otobüs 10 minübüs hattı verdi Elazığ belediyesi neymiş alacağı varmış seneye bütün elbüsleride alır soyun memleketi

Korkut
Korkut - 3 ay Önce

Okadar hevesliydin niye Kayyum ün ilk kongresinde aday olmadın? Uyanık Vali, TSO tahtayı açtı, hemen sazan gibi atladın.Ams hava alırsın,artık kimse sizi ne kaale alır,nede muhatab.Bari Camara,Bakamenga,M.Ceylan,Yiğitcan i,M.İldiz,i takımda İlk 11 de oynat da takım galip gelsin.

SIRADAKİ HABER