“5 Yıl’da 5 Yıldız’lı Kulüp!”

Elazığspor eski Başkanı Mustafa YILDIZ dün açıkladığı projelerin uygulanmasıyla ulaşılacak hedefi adlandırdı…

SPOR 22.06.2008, 23:12 22.06.2008, 23:12
2291
“5 Yıl’da 5 Yıldız’lı Kulüp!”

Dün bir basın toplantısı düzenleyen YILDIZ, Elazığspor’un son 10 Yılı’na ait Mali Bilanço’yu genel hatlarıyla açıklarken, daha sonra çözüm için hazırladığı kısa, orta ve uzun vadeli projeleri anlatarak destek istedi…

2008-2009 Sezonu’na başlanması için acil ödeme plânı da sunan YILDIZ; Kurumsallaşma, Borçsuz Kulüp, Kalıcı Gelirler, Bank Asya 1. Lig ve Süper Lig şeklindeki hedefleri, “5 Yıl’da 5 Yıldız’lı Kulüp!” diye adlandırdı…


Geçen hafta içerisinde yayınladığı yazılı basın bildiriyle hazırladığı projelere destek verilmesi durumunda Elazığspor Yönetimi’ne aday olabileceğini bildiren Elazığspor eski Başkanı Mustafa YILDIZ, dün saat 10:00’da Misland-Osmanlı Lokantası’nda düzenlediği basın toplantısıyla, projelerini kamuoyuna açıkladı…

Elazığspor’un kurtuluşu için destek verilmeli!
2008-2009 Sezonu’na başlanması için acil ödeme plânı da sunan YILDIZ; Kurumsallaşma, Borçsuz Kulüp, Kalıcı Gelirler, Bank Asya 1. Lig ve Süper Lig şeklindeki hedefleri, “5 Yıl’da 5 Yıldız’lı Kulüp!” diye adlandırırken, belki birçok bölümü bilinen projelerin uygulanmasının çok önemli olduğunu ve o gücün de kendilerinde olduğuna inandıkları için aday olduklarını belirtti…
Elazığspor eski Başkanı Mustafa YILDIZ, açıklamasında şu ifâdelere yer verdi;

Sadece YILDIZ’ın Projeleri değil!
“Bugünkü toplantımızın amacı bu projelerimizi kamuoyuna geniş bir şekilde açıklamak ve aydınlatmaktır. Ben bu görevi sağlık problemleri ve yoğun işlerimden dolayı aslında almamam gerekiyordu. Ancak, gerek kamuoyunda ve gerek Elazığspor Taraftarları’nın takımı şu andaki durumundan ancak Mustafa YILDIZ ve arkadaşlarının projeleri ve çalışmaları kurtarır baskısı, benim burada olmamı sağladı. Ben de bir Elazığlı olarak böyle bir baskıya duyarsız kalamazdım. Ve bu projelerle buraya geldim. Geçmişte yaptığımız icraatlarla, projelerin uygulanabilirliği ile işlerimiz ortada. Bizim olduğumuz yerde mutlaka başarı vardır. Bu projeler sadece Mustafa YILDIZ’ın projeleri değil. Arkadaşlarımızla birlikte bu projeleri hazırladık.”

Geçmiş 10 Yıl ve resmî borçlar!
“Geçmiş 10 Yıl’da Elazığspor’da başkanlık yapmış yönetim kurullarının, burada her kongredeki borçlarını göstermek istiyorum.
Çünkü zaman zaman bazı eleştirilere maruz kalıyoruz. ‘İşte gelindi bu para ne yapıldı, bu kadar borçlandırıldı’ gibi. Kimin ne yaptığı ayna gibi ortada. Bu rakamlar resmî rakamlar. 1998-99 Yılı’nda başkan İrfan YUMAKGİL 476 Bin YTL. O zaman da biliyorsunuz daha sonra hesapta olmayan çekler ve borçlar vardı. Bunlar sadece kongredeki resmî rakamlar.”

URHAN ve KARAMAZI Dönemi…
“Mustafa URHAN döneminde Asbaşkanlık yaptığım dönemde 2 yılda o borcu alıp, 2 yıl sonra 104.400 YTL parayla Başkanlığı Sayın Hayrettin KARAMAZI’ya devir yaptık. 2001-2002 Sezonu’nda tarihimizde ilk defa şampiyonluğa ulaştık. Sayın KARAMAZI’ya yine teşekkür ediyoruz. Ancak o dönemde de 104 bin YTL parayla alınan bir devirle 626 bin 400 YTL bir borçla, tabi burada o sene ciddi yardımlar da vardı. Biliyorsunuz belediyenin 15 tane minibüs hattı vardı. Ama, herşeye rağmen Sayın KARAMAZI tarihimizde bir ilki yaşatarak bizi Süper Lig’e çıkarmıştır.”

2002-2004 ve indirdiğimiz borç!..
“2002-2003 Sezonu’na baktığımız zaman borç 2 Milyon 185 Bin’e çıkmış, 2003-2004 Sezonu’nda 3 Milyon 880 Bin resmî olmak kaydıyla, daha sonra çıkan borçlarla birlikte 4 Milyon 482 Bin YTL civarında bir borç oluştu. 2004-2005 Sezonu’nda biz ve arkadaşlarımız göreve geldiği zaman bu borcu alarak 2 yıl içerisinde bunu 2 Milyon 238 Bin YTL’ye indirdik…”

Belediye Başkanımıza teşekkür, gelen para borca gitmiş!
Bu iki dönem içerisinde Sayın Belediye Başkanımız’a teşekkür etmek istiyorum. Aldığımız yardım resmi kayıtlarda da belli 1 Milyon 930 Bin YTL. Demek ki belediyeden gelen bütün yardımlar 1 kuruşu bize değil, eski borçlara gitmiş. Şimdi biz artı bir para veya sıfır bir borçla kulübü almış olsaydık, 2 dönem görev yaptığımız süre içerisinde hiç kimsenin yardımını almaya gerek kalmadan bizim bütçemiz bize yetmiş, aynı zamanda da 300-400 Bin YTL de paramız artmıştı. Kendi yağımızla kavrulmayı bilmişiz. 2005-2006 Sezonunda biz görevi bıraktığımız zaman 26 tane lisanslı futbolcumuz vardı. Hepsinin de 2-3 yıl en az olmak üzere sözleşmeleri devam ediyordu. Biz o gün için 3 tane futbolcuyu satsaydık sıfır borçla da devredebilirdik. Niye satmadık, dedik ki bizden sonra gelecek yönetim bir iki takviyeyle bu takımı şampiyon yapsın. Bugün bu ismini saydığım futbolcular Türkiye Süper Ligi’nde biliyorsunuz…”

Kayyum’da 45 günde 1 Milyon 548 Bin YTL katkı sağladık!
“Sonra maalesef yapılan işler de ortada. 2006-2007 Sezonu’nun rakamları belli. Yine 2007 Sezonu’nda Kayyum Heyeti Başkanlığı’na getirildim. 45 gün içerisinde 1 Milyon 548 Bin YTL kaynak sağladık. 45 gün içerisinde hem 14 puan toplamıştık, 1 puanla aldığımız bir takım vardı. Bir tane futbolcu satmadan Elazısğpora katkı sağladık. Bu da bizim geçmiş dönemlerde ne yaptığımız ve 10 yıl içerisinde Elazığspor’a ne kadar borç gelmiş, hangi dönemlerde borç indirilmiş, kapsamlı bir hatırlatma konusunda bunu sizlere sunma gereği duyduk.”

Geçmişte hayata geçirdiğimiz projeler…
“Şimdi projelerin çözümü; Önce bunları 3 e ayırdık. Kısa vadede, orta ve uzun vadede projeler hazırladık. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Elazığsporumuz’u kişilere, kurumlara bağlı kalmadan kendi ayakları üzerinde durabilen ve herkesin gıptayla bakabildiği bir Elazığspor’u ortaya çıkarmaktır. Bu projeleri biz yeniden keşfetmedik. Belki birçoğumuz da bunları biliyoruz. Ama önemli olan bu projeleri hayata geçirmektir. Bizim de bu konuda yaptıklarımız, geçmiş yıllarda çıkardığımız projelerin nasıl hayata geçirildiğini, gerek minibüs hatları, gerek parkometreler, gerek otobüs hatları, gerekse arsalar olsun buna benzer birçok projelerimizi nasıl hayata geçirdiğimizi biliyorsunuz. Şimdi bu projeleri sunlaya başlayacağım…”

Artniyetli vergi denetmeni durdurulsun, kimse altından kalkamaz!…
“Ben bunu yazılı olarak vermek istemedim. Hükûmetimiz bütün kulüplerimize bir af çıkardı. Geçmiş vergi borçlarının faizleri ve varsa vergi borçlarını 10 yıla yayma gibi bir af çıkardı. Şu anda kulubümüzde bu kanundan faydalanıyor. Ancak, biz bu rahatlığa tam kavuşacak iken geçen ay kulübümüze vergi denetimleri tarafından bir inceleme geldi.
Bu vergi denetimi geri çekilmezse Elazığspor’un durumu ortada ve hiç kimsenin bu işin altından kalkabileceğini tahmin etmiyorum. Şimdi bütün kulüplere ne hak verilmişse, Elazığspora da o hakkın verilmesini istiyorum. Bu konuda Sayın Milletvekillerimize çok iş düşüyor. Sayın Valimize çok iş düşüyor. Yani bunun mutlaka önlenmesi lazım. Gelsinler bizim incelenmesi gerekenleri incelesinler, Ama geçen ay gelen bir insan Elazığsporu bitirmeye, çok artniyetli gelmişti. Devreye girerek bunu 1.5 aya ertelettik. Önümüzdeki günlerde gelecek arkadaşın mutlaka durdurması lazım. Elazığspor’a gerçek anlamda bir inceleme yaptırılsın. Artniyetli gelen insan durdurulmadığı taktirde bu projelerin de buradaki toplantımızın da başkalarının vereceği desteğin de bir anlamı olmayacaktır. Özellikle belirtmek istiyorum. Bu olmazsa olmazımızdır.”

Yönetim Kurulu bağışı ve bilet satışları!..
“Kısa vadede yapacağımız projeler şunlar; Yönetim Kurulu bağışı, kombine biletleri , Tribünlerin sezonluk bilet satışı. Geçen sene bunun örneğini Eskişehir’de gördük. Ne kadar başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Göğüs reklamı. Geçen sene maalesef Türkiye Ligleri’nde göğsü boş kalan tek takım Elazığspor’du. Bu da bizi çok üzmüştü. Stadyum reklamları.”

3 Projeyi engel olunabilir diye, sonra açıklayacağım!
“Burada acilen nakit girdisi olacak 3 projeyi daha sonra açıklamayı düşünüyorum. Birilerine ters gelebilir, engel olabilir: Elazığspor menfaatlerini düşünerek bu projeyi daha sonra, hayata geçtiğinde herkes öğrenmiş olacak. ”

Herkesin borcu ödenecekama, pazarlık ve vade lazım!
“Mevcut borçların yapılanması ve ödenebilir vadelere yayılması için çalışmalar yapılması çok önemli bir konu. Çünkü yaklaşık 6 Milyon 491 Bin YTL. Daha çıkacak borçları düşünecek olursak 7 Milyon YTLden fazla bir borç var. Ciddi bir pazarlıkla uygun vadelere yayılması lazım. Mutlaka herkesin borcu ödenecek. Yarın bütün alacaklılar kapıya dayanırsa, bırakın transfer yapmayı, takımı yeniden yapılandırmayı, 47 dosya var, dolaylı olarak100 kişi kapıya dayanmış olacak.”

Tüzük değişikliği, parkometrenin iadesi!
“Müfettiş gelmişti. Yönetim kurullarının 2/3 maddemiz vardı. Orada mecburi bir değişiklik olacak, aksaklıkların da giderilmesi lazım.
Daha evvel Belediye’den parkometreleri çok ısrarla istemiştik, olmamıştı. Yeni bir anlaşmayla mevcut çalıştıran arkadaşımızın hakları da saklı kalmak şartıyla, Elazığspor’a iadesi gerekiyor. Yine bizim dönemimizde hastane oto parkının ortalama 10-15 Bin YTL geliri vardı. Maalesef Elazığspor’un elinden alındı, tekrar iadesini sağlayacağız”

Çimento ve Ferrokrom mutlaka sponsor olmalı!
*Çimento Fabrikası’nın mutlaka şehrin dışına taşınması gerekir. Taşınmıyorsa bunun bedelini de ödemesi lazım. Elazığspor’a, yatırım yapması lazım. Bugün Türkiye’de bir ilin göbeğinde çimento fabrikası var. Bütün sivil toplum örgütlerini biraraya getirip, kanuni çerçevede Elazığı ayağa kaldırmak istiyoruz ve çimento fabrikasına bir çözüm getirmek istiyoruz.. Yine Ferrokromla da devreye girip bir sponsorluk anlaşması yapmayı düşünüyorum.”

Tribün isim haklarının satışı ve Milletvekilleri!..
“Milletvekillerimize çok büyük görev düşüyor. Bugün bütün illerin yaptığı, Bakanların, Milletvekilleri’nin kulüplere yaptığı ortada. Bu konuda özellikle ulusal firmaları da devreye sokarak tribün isim haklarının satışını ve Elazığspor’a kazanç olarak sağlamayı düşünüyoruz.”

Reklam bilboardları ve Malatya örneği!
“Hastane otoparkı, parkometreler ve bu bilboardların Elazığspor’a kazandırılmasıyla ciddi boyutta aylık kazancı olacak. Hiç kimseye bağlı olmadan, hergün belediyemizi, hergün valiliği veya biryerleri rahatsız etmeye gerek kalmayacak. Bilboardların kısa bir tarihi kaldı. Elazığspor’a devri zor değil. Sadece Malatya Belediyesi’nin yaptığını istiyorum. 10 yıllık sözleşmeyle Malatyaspor’a devredildi. Belediye başkanımızın kanuni çerçevede Elazığspor’a bunu kazandıracağını ümit ediyorum.”

Malatya Bld. Turnuva’dan 272 Bin YTL kazandı!
“Turnuvacılar geçen ay gelmişti. Yönetim kurulu ve başkan olmadığı için Sayın Valimizden izin alarak, bunu organize ettim. Kulüp Müdürü’ne imza attırdık. Elazısğpor şu anda bu turnuvaya girecek durumda. Bodrum Turnuvası’na gönderemedik. Malatya Belediyespor katılmıştı, 272 Bin YTL para kazanmış. Biz olsaydık, o parayı almış olacaktık. Ama önümüzde bir turnuva daha var. Bunun da ortalama 300-400 Bin YTL gibi bir girdisi olacak.”

Altyapının oluşturulması…
“Bu bizim için çok önemli. Yıllardır altyapı diyoruz. Bizim dönemimizde binanın tefrişatı bitti. Çim saha bitti. Ama maalesef asıl önemli olan gençlerimizi, çocuklarımızı buraya kazandıramadık veya zaman yetmedi. Hatırlarsanız o zaman altyapıda 7-8 tane hoca görevlendirmiştik, ciddi anlamda mesafe kaydetmiştik. Altyapının hem tefrişatı olsun, hem de ekip oluşturulması en önemli işlerden bir tanesidir.”

Divan Kurulu yönetimleri denetleyecek!
“Olmazsa olmazlarımızdan bir tanesidir. Bugün Elazığspor’un bu duruma gelmesinin en büyük sebebi, yönetim kurullarını denetleyecek, düzenleyecek, yanlışlarını giderebilecek bir divan kurulunun olmayışıdır. Mademki böyle hatalar yapılırken birileri engel olmadıysa, yine bizim dönemde tüzüğe koyduğumuz divan kurulunun mutlaka faaliyete geçirmek istiyoruz.”

Baz istasyonları için GSM operatörleri hazır!
“Baz istasyonlarından biz yaklaşık 440 Bin YTL gelir elde etmiştik. 3-4 ay içerisinde bütün GSM operatörleri yapılanmasını bitirmek zorunda. Elazığ’ın her tarafına baz istasyonu kurulması zarureti var onlar için. Biz de bu baz istasyonlarının bütün gelirlerini Elazığspor’a kaydırmak için öngörüşmeler yaptık. Gayet sıcaklar, olumlular. Buradan da çok ciddi bir paranın Elazığpor’a girdi olarak sağlanacağına inanıyorum”

Web Sayfamız için, Elazığlılar’dan reklam!
“Yine bizim dönemimizde web sayfası açtık Ama bugün biraz geride kaldı, her yönüyle yenilenecek. Dışarıdaki bütün Elazığlılarla bir ekip kurarak, kapı kapı gezerek, 200 tane kapı gezseniz işadamlarının her birinden Bin YTL alsanız 200 Bin YTL eder. Hem de sayfamızı en modern bir şekilde yenileyip bütün vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz.”

İnternet üzerinden ürün ve bilet satışı…
“İnternet üzerinden kredi kartıyla forma, kombine bilet ve maç bilet satışlarını yapmak istiyoruz. Bu konuda da görüştüğümüz ekipler var. Bunu da çok iyi şekilde başaracağımıza inanıyorum.”

Benzinlik yapmak yerine, isim hakkından satış yüzdesi!
“Yıllardan beri benzinlik istasyonu deniliyor. Yer almak, yeniden bina yapmaya gerek yok. Elazığ’da mevcut 3 tane benzinlik istasyonuyla anlaşma yapmak isim hakkı vermek istiyoruz. Görüştüğümüz 3-5 arkadaş gayet sıcak bakıyorlar. Aylık satışlarından belirli bir yüzde almak. Elazığspor ticaret yapmadan, sermaye koymadan otomotikman 3 benzin istasyonuna isim verip, satışlardan isim hakkı yüzdesi alacak..”

Elazığspor taraftar kartı, aynı zamanda kredi kartı!
“Aynı zamanda kredi kartı olacak, Elazığspor mağazalarında, kombine ve maç biletlerinde belirli yüzde indirimler ve alışveriş merkezleriyle anlaşma yapılarak özel indirimlerden faydalandırmak. Biz, Elazığspor’a üye olmayı cazip hale getireceğiz, üye olmak şartsız olacak. Bankalarla anlaşma yaparak, taraftarlar hem üye olacaklar, hem de aidatları kredi kartından aydan aya kesilmiş olacak.”

iddaa ve Eşya Piyangosu…
“Bank Asya 1. Ligi’nden düştükten sonra tabiki bir kayba uğrayacaktır ama yine de İddaa gelirleri orta vadede para akışı devam edecek. Eşya piyangosu, bizim dönemimizde 335 Bin YTL bir gelir sağlamıştır. Bu da ciddi bir projedir. ”

Atatürk Stadyumu yanındaki arsa ve alışveriş merkezi!..
“Atatürk Stadyumu’nun yanındaki benzinlik arsası ne olursa olsun Elazığspor’a devredilmeli. Gerekirse gidip meclisin önünde karargâhımızı kuracağız. 4 dönümlük arsanın devri bitmeyene kadar oradan çıkmayacağız. Milletvekillerimizden destek bekliyoruz. Satmayı düşünmüyoruz. Bugün bir alışveriş merkezi olsun, aylık yüzdelerle Elazığspora sabit gelir sağlayacağız.”

Spor Mağazası ve isim hakkı!
“Belediye çarşısının içerisinde spor mağazası açılması: Belediye başkanının bize sözleri vardı. Tabi çarşı yeni bitti. Elazığspor malzemelerinin satılması patent almıştık. Elazığ’daki bütün Elazığspor ismi geçen bütün tabelalaları indirteceğiz. Ya da Elazığspora isim hakkı bedeli ödeyecekler. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Millî Takımımızın formaları, hertürlü malzemeleri satış olacak, aylık sabit girdisi olacak.”

Servis araçları ve otobüs…
“Altyapı ve personel için servis aracı ve otobüsler lazım. Bunlar da yine orta vadede almamız gereken işlerdir. Bir minibüs var, zaman zaman da eski resimleri ortaya çıkıyor. O resmiler Elazığspor’un da bu andaki durumunu gösteriyor. Ama, bize yakışmaz, yeni alpyapı ve servis araçları lazım. Mevcut otobüsümüzü de değiştirmek istiyoruz.”

Uzun vadede yapılacak projeler…
“Tesislerin arsa devri; 2010 Yılı’nda da sözleşmemiz bitiyor. Başkanlık yapmış, her kesim tarafından kabul gören, saygıdeğer büyüklerimizi de bu şirkete ortak yaparak bu arsanın tapusunu mutlaka devretmemiz lazım. 150 dönümlük arsa Elazığspor’un malı olduğu zaman, hertürlü projeler, yatırımların girdisini herkes çok iyi tahmin ediyor. Hilton oradan 4 dönüm yer istedi. Kullandığımız 20 dönüm, 4 dönümü satalım demiyorum. Hilton’a orayı 40 yıllığına kiraya verip, aylık cirosundan belirli bir yüzdeyle Elazığpor’a girdi sağlamak.”

Tesislere Spor Salonu…
“Tesislerdeki halısaha yapılalı 10 yıl oldu. Elazığspor’a faydası olmadığına göre sponsor bularak spor salonuna dönüştürülmesi lazım. Elazığspor’un antrenman yapacağı spor salonu bulamadığı günler olmuştur.”

Yeni Stadyum!..
“Başbakan Türkiye’de yaklaşık 30 ilde eski stadyumları devredip yeni stadyumlar yapmayı amaçladıklarını söylediler. 30 ilin arasında Elazığ’ı da koymayı düşünüyoruz. Biz alıp belediyeye satabiliriz, Belediye alıp bize, yeni stad yapılana kadar altında yapılacak büyük iş merkezlerinin altında mutlaka Elazığspor’a 3-5 işyeri verebilir, anlaşmaya bağlı. Elazığspor’un geleceğini kurtaracak en önemli projelerden bir tanesi. Artık bu stadyumun Elazığspor’a devir zamanı gelmiştir. Oradaki spor salonu da kalkmalı.”

Acil para gereği, sezona başlayamazsınız!
Görevi almaya talip olduğumuz zaman böyle ezbere, balıklama atlama yok. Yarın göreve başladığımız zaman karşımıza çıkacak mali tabloyu sizlerle de paylaşmak istedim. Yaklaşık 1 Milyon 600 bin YTL eski futbolculara, teknik heyete olan borcumuz. Siz bu parayı ödemeden, yeni sezona futbolcu çıkaramazsınız. Toplamdaki rakam korkutucu. Rakamı düşürebilmek için insanların masasına da para koymak gerekir. Yoksa kimsenin de alacağını silmesini bekleyemeyiz.Birinci gün karşımıza çıkacak tablo budur.”

İdari bina, altyapı binası ve kârın kullanımı!..
“Tesislerde idari binanın yapılması, mimarla görüştük. Sayın Valimiz en kısa sürede ihaleye çıkartıp satmak şartıyla bunun muammen bedeli de Elazığspor A.Ş’ye almak istiyoruz. Çimento, tuğla, demir parası vermeden, Türkiye’nin 4 bir yanını gezip tesislerimize hibe almak kaydıyla, maliyetini düşürüp aradaki kârı Elazığspor’a kazandırmak istiyoruz. Doğacak kârla altyapı binası tesisatları, çatısı, mevcut binanın da iflas etmiş durumda, yenilenmesi lâzım.”

Suat Başkan, Bahri Başkan’ı çağırıp uzlaşacağız!..
“Önemli olan bu projeleri hayata geçirmek o heyecana, o bilgiye sahip olmak. Projeleri uygularken herkesten destek bekliyoruz. Başta Sayın Milletvekillerimiz, Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, basınımızdan, taraftarlardan, özellikle Elazığspor kurumundan alacağı olan herkesten anlayış bekliyorum. Herkesi çağıracağız, Suat Başkan’dan tutun, Bahri Başkan’a uzlaşma sağlayacağız. Bir kısmını hibe ederek, bir kısmından fedakârlık ederek, makul vadelere anlayış ve sabır bekliyoruz, göstereceklerine inanıyorum. Ama Elazığlı’yım diyen herkes bir yönetim kurulu üyesi gibi kendine düşeni yapacak. hertürlü teklife ve öneriye açığız. Bizim işimiz bu projeleri hayata geçirmektir. Biz bu gücü kendimizde görmeseydik, zaten bugün burada olmazdık. Teşekkür ederim.”

.....................................

ÜNLEM!
YILDIZ projelerini açıklamış; “5 Yıl’da 5 Yıldızlı Elazığspor” demiş?..
Şimdilik bir YILDIZ var, taraftar öteki 4 YILDIZ’ı merâk etmiş!

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:02
Güneş 07:27
Öğle 12:41
İkindi 15:21
Akşam 17:44
Yatsı 19:04
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@