Acar'dan stadyum açıklaması

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar; “Son yıllarda yapılmış birçok ilin bile gıptayla bakacağı bir stadyum ortaya gelecek…”

Acar'dan stadyum açıklaması

21 Haziran’da yapım ihalesi gerçekleşen ve 17 Ağustos tarihinde yapım sözleşmesi imzalanan Elazığ Atatürk Stadyumuyla ilgili Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar açıklamada bulundu. 
Son yıllarda yapılmış birçok ilin bile gıptayla bakacağı bir stadyum için çalışmalara başladıklarını ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, “Yükleyici firma ile protokol yapıldı, imzalandı. Bunlar daha önce ihalesi, ihaleden sonra itiraz süreçleri dosyaların incelenmesi derken süreç bu noktaya geldi. Son aşama olarak da bayram araya girdi. Bayram’dan sonra gerek bizim teknik elemanlar, müteahhit firma bizlere gelecek, gerek genel müdürlüğümüzden gelecek teknik elemanlarla asıl başlangıç ayağı olan yer teslimini yapacağız. Yer teslimini de beş gün içerisinde yapıyoruz zaten. Kısa süreçli bir yer teslimi olacak. Umuyorum çok kısa bir şekilde çok hızlı başlayacak ve bizim süre olarak 650 gün olarak belirlediğimiz stadyumun tamamlanma sürecini daha kısa sürede bitireceğine bende inanıyorum. Kendilerinin de ifadeleri bugün öyleydi. Çok donanımlı, gerek Elazığspor’un maçlarının oynayacağı zemin açısından şu anki zemin ne kadar kaliteliyse biz o kaliteyi ikiye katlayacağız. Sadece stadyum değil hem de spor salonu yapılacak, antrenman salonları yapılacak. Yapacağımız spor salonu ve idare binalarının altında otoparklar yapılacak, o otoparkı da Elazığspor’a zamanla vereceğiz. Çok ciddi kazanımları olsun diye. Elazığ’a hayırlı olsun. Takım burada oynayacak, çünkü zor bir süreçten geçiyor Elazığspor biz de başka yerde oynanmayacak şekilde bütün tedbirlerimizi alacağız. Bayramdan sonra müteahhit firma bana gelecek, arkadaşlarla oturacağız. Nereden hangi yukarıdan, yukarıdaki teknik elemanların da daha önce konuştuğumuz şekilde hemen başlayacağız, devam edeceğiz. Ne zaman zemine geleceğiz? Çünkü zeminle alakalı da çalışma olacak. Tribün içeri doğru gelecek, maraton tribünü. Onu da maçların bitiminde denk getirmeyi planlıyoruz. O arada hızlı bir şekilde o üç aylık süreçte derleyip toparlamayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER