banner74

Adaletin terazisi doğru tartılsın

Teknik Direktör YILDIRIM, Bld. Vanspor Maçı’nda kontrolünü kaybettiği için son derece üzgün olduğunu söyledi.

SPOR 27.04.2010, 22:54 27.04.2010, 22:54
1756
Adaletin terazisi doğru tartılsın

Teknik Direktör YILDIRIM, Bld. Vanspor Maçı’nda kontrolünü kaybettiği için son derece üzgün olduğunu söyledi.

TFF 2.Lig 4. Klasman Grubu’nun 16. Haftası’nda deplasmanda K.Maraşspor ile karşılaşacak olan Bordo-Beyazlı Temsilcimizde Teknik Direktör Şaban YILDIRIM dün haftalık mutad olarak düzenlediği basın toplantısında Pazar günü oynanan Bld. Vanspor Maçı ve sonrasında çıkan olaylar ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken basın mensuplarının sorularını da cevapladı…
Pazar günü oynanan maçta son dakikada atılan golle 3 puanı kaçırdıklarından dolayı üzgün olduklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, atılan golde hatası olan Kaleci Levent’te de sahip çıktı. Dünyanın en iyi kalecilerinin de hata yaptığını belirten YILDIRIM buraya gelen hakemlerin bir şeyleri ispatlamaya çalıştıklarını, bu konuyla ilgili olarak gerekli yerlere başvuracaklarını söyledi.
Dün saat 15:30’da Elazığspor Tesisleri Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında Elazığspor Teknik Direktörü YILDIRIM şu açıklamalarda bulundu…

Garip bir maç oldu…
“Çok enteresan bir tecelli oldu. Beni arayan arkadaşlarım söylediler. İnternetten takip etmişler maçları. 72.’den sonra DİSKİ 2 puan öne geçiyor. 80’de tekrar eşitleniyor, 87’de biz öne geçiyoruz. 90+’da tekrar ilk puan durumuna dönüyoruz. Tabi garip bir maç oldu. enteresan bir oyun oldu. Rakibimiz son dakikada gol yemiş 90+3’te, bizde aynı dakikada yedik. Biraz tabi olaya şöyle bakabiliriz. Biz kazansaydık, rakibimizde kazansaydı şimdi aynı puanda olacaktık. Yani değişen bir şey olmadı. Ligin boyu kısaldı sadece, yani 4 maç kala 1 puan öndeydik, şimdi 3 maç kala 1 puan öne geçmiş olduk. Tabiî ki üzüldük ama iyi taraflarına bakmamız lazım. Biz şuanda hala öndeyiz. Rakibimiz içeride oynamayacak. Onlarda bizim gibi deplasmanda oynayacaklar, zor bir maç oynayacaklar. Bizim de tabi maçımız zor. Yarış devam ediyor. Bu heyecanlı yarışın son haftaya kadar hep süreceğini söylemiştik. Matematiksel olarak garantilemediğimiz sürece bu işi bitirmiş sayamayız. Öyle konuşmalardan da hep kaçınıyoruz. Şuandaki durum bu. Biz önümüzdeki K.Maraş Maçı’na bakacağız. Bld. Vanspor Maçı’nı unutmamız lazım.”

Söylediklerimi anlatamadığımı düşünüyorum…
“Sanıyorum biraz oyun planı ile ilgili olarak oyuncularım tam anlamıyla ben söylediklerimi anlatamadığımı düşünüyorum. Çok fazla uzun top oynadık. Oysa bir dengesi vardı, topa sahip olduktan sonra belli yerlerde uzun oynamak belli yerlerde derin oynamak gibi bir düşüncemiz vardı rakibi daha fazla zorlamak adına, ama biz bu dengeyi ilk yarıda kuramadık. Oyununu çok sık durması, hakeminde aslında Bld. Vansporlu oyuncuların oyunu yavaşlatmasına biraz müsaade etmesi, bizimde buna ayak uydurmamız ilk yarıda böyle bir oyunun çıkmasına neden oldu. Ama 2. Yarı daha farklı oynandı, 2. Yarı’da istediğimiz şeyler daha fazla sahaya yansıdı. Biraz daha rakibi ön alana kapatarak oynadık. Daha fazla topun bizde kalmasını ve kenarlara inmeyi amaçladık. Daha fazla ceza sahasına girmeyi amaçladık. Gol yememize rağmen önede geçtik. İdealmi değil tabiki, son dakikada bir gol yedik ve o gol hepimizi üzdü.”

Levent’te hepimiz güveniyoruz…
“Bu dakika itibariyle bu tür hatalar üzerinde durmamak lazım. Çünkü bunlar insani hata diyebileceğimiz yani çalışmayla ilgili bir şey değil, o anda Levent iyi bir zamanlama yapamadı. Tabiî ki Levent gibi kaleciye hepimiz güveniyoruz. Çok iyi bir kalecimiz var. Ama dünyanı en iyi kalecileri de hata yapabiliyorlar. Bu tip yaptıkları hatalar kronik olmadığı sürece suçlamayız. Olabilir, Peter Ceh yapmıştı bizim Millî maçta benzer bir hata, Levent çok iyi maçlar oynadı. O yüzden Levent’e yüklenmemek lazım. Olabilir bunlar. Yinede Levent kalan 3 maçta çok iyi maçlar oynayacaktır.”
DİSKİ iç sahada rakipler üzerinde baskı kuruyor…
“Burada bu hafta oynanacak maçlar çok önemli yani Mardin-Malatya Maçı, Tarsus-DİSKİ Maçı önemli, şimdi 2’li averajlarını bilemiyorum tam olarak. Eğer 2’li averajda DİSKİ üstünse Mardin yense bile, DİSKİ yenilse veya 1 puan alsa bile son haftaya Mardin tedirgin çıkacaktır. Tedirgin çıkması bizim daha çok istediğimiz şeydir. Bu haftaki sonuçlar diğer haftanın stratejisini belirleyecektir. Eğer Mardin rahatlarsa kümede kalmayı garantilerse daha rahat bir maça çıkabilir. Bu rahatlıkta bizim lehimize olmayabilir. Tabiki oynanmadan hiçbir maç kazanılmıyor. DİSKİ kendi sahasında bir baskıda kuruyor, rakipler üzerinde, hakem üzerinde bir baskıda kuruyor. İnşallah bizim istediğimiz gibi olur sonuçlar.”

Biz önümüzdeki haftaya bakıyoruz
“Aslına bakarsanız bunları çok fazla düşünmemiz lazım. Rakiplerimiz işte şöyleydi, böyleydi. Onları kontrol edemiyoruz. Bunları yaşayıp göreceğiz. Bunlar oynandıktan sonra 1 hafta sonraki maçın stratejisi nasıl olacak ona bakacağız. Bu hafta bizim bir stratejimiz var bizim, K.Maraş Maçı’nda kazanmak üzerine oynamak zorunda olduğumuz bir oyun var. Çünkü 1 hafta oynanan maçlar ligin boyunun kısalması bunu zorunlu kılıyor. Elimizden geleni kazanmak için yapacağız. Daha sonraki haftaya bu hafta oynanacak maçlardan sonra bakacağız.”

Ben cesur maç yöneteceğim diye rakip lehine karar veriyorlar…
“Hakemin oyuna etki ettiğini düşünmüyorum ben, şöyle söyleyeyim ben hakemlerin buraya gelirken, birkaç maçtır içeride oynadığımız maçlarda hakemler burada kendilerini sanki ispat etmek için bir uğraş içerisindeler. “Yani biz böyle bir zor atmosferde, böyle bir kalabalık seyirci önünde cesurca maç yönetiyoruz.”diyorlar. Buna bir itirazımız yok, öylede yönetmeleri lazım. Ama dikkat etmeleri gereken şey şu “ Adaletin terazisini, ben cesur maç yöneteceğim diye, rakibin lehine doğru çevirmemeleri gerekiyor. Bunu göstermek için böyle bir çaba içine girmemeleri lazım. Buna dikkat etmeleri lazım. Ortamın psikolojisini de iyi okumaları lazım. Yani 2 metre ileriden taç atılsa ne olur, geriden taç atılsa ne olur. Bunlara 3 maçtır muhatap oluyoruz. Buda tabiki ortamı biraz daha hakem aleyhine de geriyor.”

Maçı 6 dakika uzatmasına ben bir anlam veremedim…
“İlk atılan gol benim gördüğüm kadarıyla içeride de olabilir, dışarıda da olabilir. Hakem bayrak kaldırabilir mi? Kaldırabilir. 6 Dakika ilave etmesi yani o kadar çok neden ilave etti ben anlayamadım. Karşılaşma sonunda tabiki 1 hafta önce oynanan DİSKİ-Van Maçı’ndaki bir takım söylentiler ortamı germişti biliyorsunuz. Şehirde de böyle bir gerginlik vardı Van Belediyespor aleyhine, yoksa biz burada DİSKİsporlada oynadık, Tarsusla da oynadık, Mardinsporlada oynadık. Bu kadar gergin bir ortam yoktu. En önemli rakibimizle oynarken bu kadar gergin bir ortam yoktu. Bunun bu maçla ilgisi yok. O söylentilerin ilgisi olduğunu düşünüyorum. Doğrudur, yanlıştır o başka bir şey, onu tartışmıyorum ama olanı söylemek gerekirse bu söylentiler biraz seyirciyi ve atmosferi sanıyorum gerdi. Maç sonrası 90+’da gelen golle birlikte de yaşanan olaylar biraz ortamı maalesef gerdi. Olmasaydı keşke, bizim lehimize olduğunu söyleyemeyiz bu durumun, inşallah çok zararlı çıkmayız.”

Kontrolümü kaybettim, üzgünüm!..
“Ben durumu izah etmeye çalışıyorum, Bld. Vansporlu oyunculara, hocalara yani tebrik ederim diyorum. Bu gerginliğin bir önceki hafta oynanan maç ile ilgisi olduğunu söylüyorum. Bu oynanan maçla ilgili değil diyorum. Derken o arada bir oyuncu galiz bir ifade kullanınca maalesef bende üzülerek söylüyorum kontrolü biraz kaybettiğimi itiraf edeyim. Üzgünüm bende üzgünüm keşke olmasaydı. Ama böyle bir ortamda herkesin duyarlı ve soğukkanlı olması gerekiyordu. Yani her şeye rağmen benimde soğukkanlı olmam gerekiyordu. İnşallah benimde bu davranışımdan dolayı da pahalıya mal olacak bir ceza almayız. Saha kapatma gelebilir, para cezası gelebilir, seyircisiz oynamada gelebilir. Bunlardan hangisi gelecek bilemiyorum. Savunmaya bağlı.”

Çıkmadık candan ümit kesilmez…
“K.Maraş düşmeyi henüz garantilemedi, matematiksel olarak çok zayıfta olsa onlar düşünüyorlar, yani biz 2 maçı kazanırsak, işte rakiplerimizin de zor maçları var. O maçları kaybederse büyük bir olay olabilir. “Çıkmadık candan ümit kesilmez” diye düşüneceklerdir. Bizim maçı son şans olarak göreceklerdir diye düşünüyoruz. Zayıf bir ihtimal kümede kalmaları ama bu zayıf ihtimali zorlayacaklardır.”

Karamsarlığa kapılacak bir durum yok…
“Takımın morali, dün kendi aramızda konuştuk bu durumu kendi aramızda analiz ettik. Bu atlatmamız gereken bir şey o kadar karamsarlığa kapılacak bir durum yok. Dediğim gibi biz iyi tarafına da baktık işlerin, son dakikada rakibimiz gol yedi, bizde son dakikada gol yedik. 1 puan öndeyiz. Maçlarımızı oynayacağız. Biz 3 puan geride de olabilirdik veya biz 1 puan geriden gelip rakiplerimizin kaybetmesini bekleyebilirdik. Şuanda öyle bir durumumuz yok, küme düşme hattının üstündeyiz ve matematiksel olarak ta rakibimizi beklememize gerek kalmıyor. Rakibimiz bizi bekliyor.”

Serdal’ın son durumuna bakılacak, Burak daha iyi…
“Serdal’ın bir sakatlığı var evet onun son durumuna bakacağız. Dün MR’a gönderdik. Burak daha iyi gözüküyor. Dün antrenmana tam olarak çıktı. Sanıyorum bu hafta Burak’tan faydalanabiliriz gibi gözüküyor.”

Çok dikkatli atamalar yapılması lazım…
“ Hakemler konusunda tabiki yönetimle oturup konuşacağız. Hem DİSKİ Maçları’na hem bizim maçlarımıza çok dikkatli atamalar yapılması lazım. Çünkü 1 senenin emeği var. DİSKİ’de bir emek koyuyor. “Yani adaletin terazisi doğru tartılsın.” Bizim tamamıyla istediğimiz bu, biz bir emek koyuyoruz. Buna ikinci şahıslar bir takım ihmallerden dolayı müdahil olmasınlar. Bizim istediğimiz şey bu. Bu konuyla ilgili olarakta tabiki yönetimimizle konuşuyoruz. Gerekli mercilere gerekli şikâyetlerimizi ve gerekli olması gereken arzularımızı ileteceğiz. İletmemiz gerekiyor.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 15 39
2. Konyaspor 15 27
3. Fenerbahçe 15 27
4. Hatayspor 15 26
5. Başakşehir 15 25
6. Alanyaspor 15 24
7. Galatasaray 15 23
8. Karagümrük 15 22
9. Beşiktaş 15 21
10. Adana Demirspor 15 20
11. Sivasspor 15 19
12. Giresunspor 15 19
13. Kayserispor 15 19
14. Altay 15 18
15. Antalyaspor 15 18
16. Gaziantep FK 15 18
17. Göztepe 15 14
18. Öznur Kablo Yeni Malatya 15 14
19. Kasımpaşa 15 11
20. Rizespor 15 10
Takımlar O P
1. Ankaragücü 15 30
2. Erzurumspor 13 28
3. Ümraniye 14 27
4. Eyüpspor 14 27
5. Bandırmaspor 14 25
6. Samsunspor 14 22
7. Tuzlaspor 13 21
8. İstanbulspor 14 20
9. Kocaelispor 14 20
10. Gençlerbirliği 14 20
11. Boluspor 14 19
12. Adanaspor 15 19
13. Menemenspor 14 18
14. Bursaspor 14 17
15. Manisa FK 15 17
16. Denizlispor 14 15
17. Ankara Keçiörengücü 14 14
18. Altınordu 15 13
19. Balıkesirspor 14 7
Takımlar O P
1. Man City 15 35
2. Liverpool 15 34
3. Chelsea 15 33
4. West Ham 15 27
5. Tottenham 14 25
6. M. United 15 24
7. Arsenal 15 23
8. Wolverhampton 15 21
9. Brighton 15 20
10. Aston Villa 15 19
11. Leicester City 15 19
12. Everton 15 18
13. Brentford 15 17
14. Crystal Palace 15 16
15. Leeds United 15 16
16. Southampton 15 16
17. Watford 15 13
18. Burnley 14 10
19. Newcastle 15 10
20. Norwich City 15 10
Takımlar O P
1. Real Madrid 16 39
2. Sevilla 15 31
3. Real Betis 16 30
4. Atletico Madrid 15 29
5. Real Sociedad 16 29
6. Rayo Vallecano 16 27
7. Barcelona 15 23
8. Valencia 16 22
9. Athletic Bilbao 16 21
10. Osasuna 16 21
11. Espanyol 16 20
12. Mallorca 16 19
13. Villarreal 15 16
14. Celta de Vigo 16 16
15. Granada 15 15
16. Elche 16 15
17. Deportivo Alaves 15 14
18. Cádiz 16 12
19. Getafe 16 11
20. Levante 16 8
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@