‘Amatörü Ayağa Kaldıracağız...’

EASKF Genel Başkan Adayı Hamit Erulaş iddialı bir açıklamada bulunarak göreve geldiklerinde Elazığ’da faaliyet gösteren 87 kulüpten herhangi birinin şikayet etmesi durumunda görevi bırakacağını söyledi…

‘Amatörü Ayağa Kaldıracağız...’

Haziran Ayı’nda gerçekleştirilecek EASKF Olağan Genel Kurul’da adaylığını açıklayan Hamit Erulaş, seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor…

Çalışmalar konusunda spor servisimize açıklamalarda bulunan Başkan Adayı Hamit Erulaş Rüstempaşaspor Kulübü ile ilgilendiği gibi tüm kulüplerle ilgileneceğinin altını çizerek; “87 kulüpten herhangi birinin bir tek şikayeti olsun ben anında istifa ederim. Hodri meydan diyorum…” dedi.

Çalışmaların çok iyi gittiğini, inanarak çıktıkları bu yolda muvaffak olmaları temennisinde bulunan Erulaş, Elazığ sporuna ve gençliğine hizmet etmek için bu göreve talip olduklarını yineledi.

İlerleyen günlerde düzenleyecekleri geniş kapsamlı bir toplantı ile yönetim kurulu listelerini ve projelerini açıklayacaklarını ifade eden Başkan Adayı Hamit Erulaş’ın spor servisimize yaptığı açıklama şöyle;

Amatör bitmiş durumda…

“Çalışmalarımızı çok iyi bir noktaya doğru getiriyoruz. 2 ay gibi kısa bir süre kaldı seçimlere. Allah nasip ederse inanarak çıktığımız bu yolda muvaffak oluruz. Hizmet etmeye geliyoruz. Elazığ’da ki amatörün düştüğü durumu kendi kulübümüzden örnek verebiliriz. 2 sene Rüstempaşaspor’a başkanlık yaptığımda eksiklikleri yerinde tespit etme imkanı buldum. Bugün ASKF’ye aday olmamdaki en büyük sebep gençliğin içinde olduğu acı durumdur. Bugün ASKF 4 bin kişilik bir kadroya sahip ve bakıyorsun ki amatör bitmiş durumda. Amatörün geldiği bu durum hepimizi üzdü. Kendi kulübümde de yaşadıklarım beni üzdü. Kesinlikle bu işe gönül vermiş bir ekiple çalışmalarımıza başladık ve Haziran’da ki seçimi alarak amatörü ayağa kaldıracağız.”

Rüstempaşaspor ile ilgilendiğim gibi ilgileneceğime söz veriyorum…

“Bireysel anlamda kulüplerle görüşmelerimiz devam ediyor. Şuanda atanan yönetimden herkes rahatsız. Kime veya neye hizmet ettikleri belli değil, biz Elazığ sporuna ve gençliğe hizmet etmeye geliyoruz. Allah nasip ederse de bu işin üstesinden geliriz. Biz ekibimizi kurduk ve ekibi güzel bir basın toplantısıyla herkese tanıtacağız. Zaman sınırlı ve bu zaman içerisinde de herkesi tek tek ziyaret edip onların oylarına talip oluyoruz.  87 kulüpten herhangi birinin bir tek şikayeti olsun ben anında istifa ederim. Hodri meydan diyorum ve 87 kulübün hepsiyle Rüstempaşaspor ile ilgilendiğim gibi ilgileneceğime söz veriyorum. Bazen seçimler insanlara söz verdirir sonra seçim olup biter sözlerini tutmazlar. Ama benim ASKF sürecinde vermiş olduğum sözler bir tarafa not edilsin, yarın bu sözlerden herhangi biri uygulanmadığı takdirde bir dakika makamımda durmadan istifa ederim.”

İsim Sponsorluğu konusunda çalışmalarımız devam ediyor…

“Yeni sezonda Rüstempaşaspor faaliyete geçmeyecek. Bizim kendimizden şüphemiz yok ama milletin kafasında şaibe oluşmasın diye faaliyetlerini durduracağım. İsim sponsorlukları ile ilgili bir firma kesin olmak üzere 3 firma ile görüştük. Benim başkanlığım olduğu dönemde kesinlikle ASKF’nin isim sponsoru olacak bahsettiğim firma. Biz inandık bir yola çıktık ve Allah nasip ederse başarıp da yapamayacağımız bir şey yok. Zaten yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatıdır.”

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER