'Art niyetli hakemler Türk Futbolu'na zarar veriyor'

Bordo-Beyazlı Kulüp, Resmi İnternet Sitesi’nden yaptığı açıklamayla TY Elazığspor-Gazişehir GFK Maçı’nın Hakemi Çağdaş Altay’a sert tepki gösterdi…

'Art niyetli hakemler Türk Futbolu'na zarar veriyor'

Geçen hafta Pazar günü ilimizde oynanan Gazişehir Maçı’nda verdiği yanlı kararlarla Temsilcimiz Elazığspor’un 5-0’lık skorla mağlup olmasında büyük rol oynayan İstanbul A Klasman Hakemi Çağdaş Altay hakkında Bordo-Beyazlı Kulüpten sert bir açıklama geldi…
A Klasman Hakemi Çağdaş Altay’ın verdiği hatalı kararların maçın skoruna direk etki yaptığını ve kariyeri boyunca kırmızı kart görmemiş Lamine Diarra’nın haksız yere atıldığına dikkat çekilen açıklamada Elazığspor’un hakkını sonuna kadar arayacağı vurgusu yapıldı. Bu tür hakemlerin verdiği art niyetli kararlarla Türk Futbolu’na zarar verdiği bildirilen yazılı açıklamada şu ifadelere yerverildi; 
“Spor Toto 1. Lig'in 8. haftasında Elazığ Atatürk Stadyumunda oynadığımız Gazişehir Gaziantep FK maçının sonucunu, hakem Çağdaş Altay’ın verdiği hatalı kararlar belirlemiştir.
Türkiye’de ki kariyeri boyunca kırmızı kart görmeyen Lamine Diarra’nın müsabaka sırasında serzenişini kendisine hakaret olarak algılayan Çağdaş Altay futbolcumuzu kırmızı kartla oyundan ihraç etmiştir. Müsabakanın hakeminin, karşılaşmanın son dakikalarında Futbolcumuz Elmar Bjarnason’a ise direkt kırmızı kart göstererek cezalandırması maalesef ki yanlı tutumunu gözler önüne sermiştir.
Ayrıca, karşılaşmada Gazişehir Gaziantep FK’nın ilk golü öncesi verilen serbest vuruş ve lehimize verilmeyen penaltı pozisyonunun mutlak suretle irdelenmesi gerekmektedir.
Hakem Çağdaş Altay’ın müsabaka boyunca tüm takdir haklarını rakip takım lehine kullanması da asla göz ardı edilmemelidir.
Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü olarak hakemlerden adil olmalarını, herkese eşit bir şekilde davranmalarını bekliyoruz. Bu doğrultuda kulübümüzün hakkını sonuna kadar arayacağımızı belirtmek istiyor, bu tür hakem hatalarının tekrarlanmamasını ümit ediyoruz.
Türlü sıkıntılarla uğraşan kulüplerin birde yanlı, art niyetli uygulamalara maruz kalması ve bunun sonucu olarak stadyumlarda gerginlik ortaya çıkarılmasının zararı, Türk futboluna olacaktır. Kamuoyuna Duyurulur. Saygılarımızla-Elazığspor Kulübü”

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER