banner74

ATLETİZME ADANILAN BİR HAYAT...

Türkiye Atletizm Federasyon (TAF) Başkanlığına aday olduğunu açıklayan eski milli sporcu ve rekortmen atlet Elazığlı Hemşerimiz Necdet Ayaz, seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri günışığı'na açıklarken, "Ben atletizm için çok şey yaptım ve yapmam gerektiğini de biliyorum. Ben atletizm sayesinde ben oldum. Bu nedenle büyüklerim de bu seçimlere aday olarak girmemi ısrar ettikleri için bende bu yarışa katılma kararını aldım."dedi...

SPOR 05.10.2021, 13:17 Günışığı Gazetesi
233
ATLETİZME ADANILAN BİR HAYAT...

"VEFA BORCUMU ÖDEMEK İÇİN ADAY OLDUM!"

HABER: ÖZGÜR YILDIRIM

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) 5. Olağan Genel Kurulu'nda başkan adaylığını açıklayan Elazığlı Hemşerimiz Necdet Ayaz, başkanlık sürecini, nedenlerini, projelerini günışığı'na anlattı...

31 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) 5. Olağan Genel Kurulu öncesi çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren Necdet Ayaz, herkesin övünç duyacağı bir yönetim için yola çıktıklarını belirterek; "Beni ben yapan Atletizmdir. Bu spora vefa borcumu ödemek için aday oldum." dedi...

Göreve gelmeleri halinde önceliklerinin dopingle mücadele olmak olduğunun altını çizen Ayaz, başarının bir ekip işi olduğunu ve yol arkadaşlarının da bu spora gönül vermiş insanlardan oluşacağını ifade etti.

"BANA KAFAYI ÜŞÜTMÜŞ DEDİLER..."

Atletizme başlama hikayesini anlatan Ayaz, Atletizm Federasyon Başkanlığı'na aday olmaya yönelten en önemli nedenin bu spora büyük bir vefa borcumun olması olduğuna dikkat çekerek; "Ben uzun yıllar, sporcu, yönetici ve medya yorumcusu olarak hizmet ettiğim Atletizmi Sporuna artık daha etkili hizmet edebilmek amacıyla Atletizm Federasyon Başkanlığı'na aday olmaya karar verdim. Beni Atletizm Federasyon Başkanlığı'na aday olmaya yönelten en önemli neden büyük bir vefa borcumun olmasıdır. Çünkü beni ben yapan Atletizmdir. Ben atletizmle 1975 yılında Elazığ'da tanıştığımda merkeze 22 km uzaklıktaki köyümden şehire koşarak antrenmanları mı yapardım. Koşarken yol kenarında bulaşık veya çamaşır yıkayan teyze ve ablalar 'Yazı, yazık' annemin ismin söyleyerek kafayı üşütmüş dediklerini duyarak koştum. Elazığ'da ilçelerimi görememişken atletizm sayesinde Türkiye'nin her tarafını hatta yarışma imkânı bulduğum dünyadaki birçok ülkeyi görme şansını yakaladım. Dolayısıyla ben atletizme borçluyum. Bir vefa borcum var."dedi.

*ATLETİZME ADANILAN BİR HAYAT...

Daha önce Elazığ’ın da içerisinde bulunduğu 5 ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan Necdet Ayaz, sporculuk kariyerinden sonra Türkiye'de atletizmin gelişmesi için birçok çalışma gerçekleştirdiğini aktararak; "Bu vefa borcumu da her dönemde yerine getirmeye çalışmışımdır. Atletizmi bıraktıktan sonra mesafeler koordinatörlüğü, yönetim kurulu üyeliği, eğitim kurulu başkanlığı ve en son olarak ta 2014-2019 yılları arasında Uluslararası Atletizm Federasyon Birliği'nin IAAF Çocuk Atletizmi projesinin Türkiye Koordinatörlüğü görevini üstlendim. Bu proje 196 ülkede uygulanan bir projedir. Biz bu projeye birçok katkı yaptık. Yaptığımız katkılarda diğer ülkelerden farklı ancak daha ağırlarını uygulanmasını sağladı. Yaptığımız katkılar madde ve teknoloji bağımlılığı, çünkü çağımızın en büyük belası çocuklarımız için madde ve teknoloji bağımlılığı dersini koyduk. İkinci ilavemiz sporda çocuklara psikolojik yaklaşım nasıl olmalı. Çünkü bizim dönemizle şimdiki kuşak çok farklı şimdiki kuşak sorgulayan bir kuşak. Bizim kuşağımızda büyüğümüz ne derse oydu. Ama şimdi çocuklar öyle değil. Daha sonra fair-play kültürünü koyduk. Yani adil oyun. Herkes spor oyundur, kuralına göre de oynanmasını da gerektiğini biliyoruz. Ama adil oyun olmasını onlarda bilmeli. Bunun yanı sıra geçmişine değer vermeyen geleceğine yön veremez sloganı doğrultusunda eski ama eskimeyen değerlerimizi kursiyerlerle tanıştırdık. Bunu niçin yaptık? Hayran olduğumuz, takdir ettiğimiz, beğendiğimiz, ister siyasetçi, ister sanatçı, ister sporcu kişiler vardır. Onları yakından görmek, onlara dokunmak onlarla konuşmak bizleri mutlu eder. Dolayısıyla atletizm sporunda şampiyonluk elde etmiş kişileri, bugünün kuşağındaki hocalarla tanıştırılmasının önemli olduğunu düşündük. Bu milli olimpiyat komitesi tarafından da ödüle layık görüldü. Ben atletizmi için çok şey yaptım ve yapmam da gerektiğini biliyorum. Ben atletizm sayesinde ben oldum. Bu nedenle büyüklerimde bu seçimlere aday olarak girmemi ısrar ettikleri için bende bu yarışı seçimi yarış olarak ve yarışa katılma kararını aldım. Yazılı ve görsel medyanın da yoğun görmüş olmaktan ziyadesiyle mutlu oldum ve düşüncelerim doğrultusunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Birkere başarı tek kişinin yapacağı işler artık değil. Günümüzde ekip çalışmaları ile başarıya ulaşılacağını bilenlerdenim. Bu nedenle işi bilen ve uyum içerisinde çalışan kurullarımızı oluşturarak bu çalışmalara başlayacağım."diye konuştu.  

PROJELER....

Atletizm sporunun sorunlarını ve bu sorunları nasıl çözeceklerini iyi bildiklerini ifade eden Necdet Ayaz, projelerini şöyle sıraladı...

FAİR-PLAY KÜLTÜRÜ

"3-12 yaş grubu çocuklar için "TAF Çocuk Atletizmi" projesi hazırlanarak yurt genelinde seminerler halinde uygulanacak.  Seminerlere katılan kursiyerlere seminer sonrasında "Eğitimci Sertifikası" verilecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklar "Eğlenceli Atletizm Oyunları" ile tanıştırılarak önce sağlıklı ve mutlu bireyler olması sağlanacak. Çok olduğunu bildiğimiz yetenekler tespit edilerek ve spora devamlıkları da sağlanarak gelecekteki şampiyonlarımız çıkartılacak. Türkiye genelinde yetenek taraması yapacağız. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin fair-play komisyonundan yardım alarak seminerlerimize, gerek sporcularımıza, gerek antrenörlerimize ve gerek hakemlerimize fair -play kültürünü anlatacağız. TMOK dan yardım alınarak tüm paydaşlarımıza “Fair Play Kültürü” seminerler düzenlenerek verilecek, Faaliyetlerimizde Fair-Play Kültürüne uyan tavır ve davranışların ödüllendirilebilmesi için TMOK’ a gönderilecek."

DOPİNG İLE KESİN MÜCADELE

"Dopingle kesin mücadele edileceğini söyleyeceğiz ve yapacağız. Yasaklı maddeyi alan ve bu konuda cezayi duruma düşen kişilere cezaları bekletilmeden verilecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın “Dopinge Sıfır Tölerans” sloganı doğrultusunda TMOK’ dan destek alınalarak sporcu ve antrenörlerimize semineler düzenlenecek. Alınan tüm tedbirlere rağmen test sonucu pozitif çıkanlara da verilmesi gereken cezalar bekletilmeden verilecek."

ANTRENÖR VE HAKEM EĞİTİMİ

"Hakem ve antrenörlerimizin eğitimine önem verilecektir. Hakem ve antrenörlerimizin bilgi bankası oluşturulacak, Her şeyin başı eğitimdir sözü doğrultusunda antrenörlerimizin yurt içi ve dışındaki seminerlere katılımları sağlanacak, hakemlerimize yarışma kurallarında yapılan değişiklikler seminerler düzenlenerek bildirilecek ve yurt dışı müsabakalarında görev alabilmeleri için Avrupa ve dünya Atletizm Birlikleri ile özel işbirliğine gidilecek. Antrenör ve Hakemlerimiz için başarı kriterleri oluşturulacak başarılı olanlarda maddi ödül ile ödüllendirilecek."

YABANCI SPORCULAR...

Yabancı sporculara gelince biz öncelikle, biz önce kendi insanımızın spora devamlılığı ve başarısı için çalışacağız. Ancak ve ancak rol model olabilecek yabancı sporculara sıcak bakılacak. Türk Vatandaşlığına alınması düşünülen yabancı sporcular ancak ve ancak lokomotif konumunda olması halinde değerlendirmeye alınacak. Kaynaklarımız ülkemizde ve ülkemiz sporcularına yönelik kullanılacak. Bizim ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca yeteneği bularak kendi şampiyonlarımızı çıkartacağız. Yabancı sporcular ancak çok üst düzeyde, olimpiyat şampiyonu veya dünya şampiyonu olanlar varsa sıcak bakacacağız. "

EĞİTMENE İŞ, OKULA MALZEME

Seminerlere katılan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezlerinde ücret karşılığında kurs açabilme imkanı sağlanacak,

Uygulamaya katılan çocukların okullarına malzeme desteği yapılacak,

“23 NİSAN ÇOCUK ATLETİM FESTİVALİ ORGANİZE EDİLECEK”

Organize edilecek olan festivale de “TAF Çocuk Atletizmi” projesine katılan çocuklar belirlenecek kriterler doğrultusunda davet edilecek,

“YETENEK TARAMASI YAPILACAK”

Tespit edilen yeteneklere malzeme ve antrenör desteği verilecek ve eskimeyen değerlerimizle tanıştırılmaları sağlanacak.

BAŞARI VE ÖDÜL

Milli takım düzeyindeki sporcular tespit edilecek,

Tespit edilen sporcular sigortalanacak ve hedef yarışmalar belirlenerek protokol yapılacak,

Milli takımlarımızın temsil konusunda bütünlük sağlanmasına gerekli olan özen gösterilecek,

Türk Cumhuriyetleri ile ortak kamp ve yarışma programları organize edilecek,

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürürlükte olan ödül yönetmeliğinin yanında özel bir ödül yönetmeliği hazırlanarak sporcu, antrenör, kulüp ve diğer paydaşlarımız ödüllendirilecek. (Bu konu görüşmelerini sürdürdüğüm büyük firmalardan alacağımız sponsor desteği ile gerçekleştirilecek)

KULÜPLER ÖNEMLİ PAYDAŞLARIMIZ

Faaliyetlerimize katılan kulüplerimizin bilgi bankası oluşturulacak,

Kulüplerarası Türkiye şampiyonaları öncesinde kulüp yöneticileriyle belirlenen gündem doğrultusunda toplantılar yapılacak, Kulüplerarası Türkiye şampiyonalarında ilk 10’a giren kulüplerimize maddi ödül verilecek,

Sporcu ve dolayısıyla kulüp sayımızın artırılmasına yönelik çalışmalar yapılacak.

OLİMPİYAT HAZIRLIK MERKEZİ

Spor Genel Müdürlüğümüzce olimpik spor federasyonlarına yönelik yürütülmekte olan “TOHM” projesinden en üst düzeyde verim alınabilmesi için gerekli olan çalışmalar yapılacak.

SPOR MEDYASI

Atletizmin gelişmesine katkı sağlayanlar arasında medya kurulu oluşturulacak...

Faaliyet ve etkinliklerimizin yazılı, görsel ve sosyal medyada yer alabilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak.

Yazılı görsel ve sosyal medyada yeralan haber, resim ve yorumlar oluşturulacak komisyon marifetiyle değerlendirilecek, başarılı bulunanlar da maddi olarak ödüllendirilecek.

KURUMSALLIĞIMIZ

Federasyonumuza ait idari bina şuan kirada, federasyon binasını belediyeler ile görüşerek bir alan tahsisi yaptırıp, sponsorlar kaynağıyla da kendi idari binamızı yapacağız. Bir binanın temini için gerekli çalışmalar başlatılacak. Yapılan iş ve işlemlerimizde kurumsal kimliğimizin en üst düzeyde sergilenmesine gerekli olan özen gösterilecek, Camiamızın sporcu, antrenör, kulüp, hakem, öğretmen ve ebeveynlerinden oluşan paydaşlarıyla gerekli olan diyalog kurulacak, 2022 yılında federasyonumuzun Atletizmin 100. Yılı için tören düzenlenecek. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Atletizmin 100. yılını görkemli bir şekilde kutlayacağız.

SPONSORLARIMIZ

Gençlik ve Spor Bakanımız başta olmak üzere Spor Toto Teşkilat Başkanı,Türkcell A.Ş Genel Müdürlüğüne sağladıkları ve sağlayacakları katkılardan dolayı saygı, minnet ve şükranlarımız sunulacak. Ana sponsorlarımızın yanı sıra görüşmelerine başladığım bazı büyük firmaların sponsorluklarını Türk atletizmine kazandıracağız.

KAZANILMIŞ SAYGINLIĞIMIZ

Camiamızın birlik ve beraberliği için gerekli olan çalışmalar yapılacak, Türk   Atletizminin   gelişmesine    olumlu katkı sağlayanlar için her yıl “ANMA VE ONURLANDIRMA” töreni organize edilecek. Türk Atletizminin gelişmesi için Vakıf ve dernekler de dahil olmak üzere tüm paydaşlarla gerekli olan görüşmeler yapılacak.

ULUSAL VE ULUSLARARASI İLİŞKİLERİMİZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanlığı, İlişkilerimiz olan bakanlıklar, Sponsorlarımız, Dünya Atletizm Birliği (WA), Avrupa Atletizm Birliği (EA), Balkan Atletizm Federasyonu (ABAF), Birlikte faaliyet yaptığımız federasyonlar ve Atletizm ile ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilerimiz en üst düzeye çıkartılacak.

TESİS VE MALZEMELERİMİZ

Yurt genelinde tesis ve malzeme envanterimiz tespit edilerek bilgi bankasında kayıt altına alacağız.

İhtiyaç duyulan araç, gereç ve malzeme tespiti yapılarak temin edilecek, 2025 yılına kadar gerçekleşebilir faaliyet programları hazırlanarak uygulanacak, Yapılacak iş ve işlemlerimiz tasarruf tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirilecek. Onarım sorunları bulunan tesislerimiz onarılarak aktif hale getirilecek.

İHTİYAÇ DUYULAN KURULLAR

Federasyonumuzun iş ve işlemlerinin amaç doğrultusunda sonuçlandırılabilmesi için Zorunlu olan Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarına ilave olarak, Onur, Danışma, Hukuk, Eğitim, Sağlık, medya, Anma ve Onurlandırma, MHK, Çocuk oyunları, Sprint Koşuları, Atma Yarışları, Atlama Yarışları, Orta ve Uzun mesafe Koşuları, Yürüyüş Yarışları, İl Temsilcileri ve Masterler Kurulları oluşturulacak.

*DELEGE LİSTELERİ 1 HAFTA GİZLİ TUTULDU...

Delege listelerinin 1 hafta gizli tutulduğunu ve bu süre zarfında mevcut federasyon başkanının illerdeki kulüplere gidip "ben tek adayım" dediğini ifade eden Ayaz;  "Mevcut başkan adayı ben tek adayım diyerek ve bazı kulüplere de malzeme yardımı yaparak ihtiyaç duyulan imzaları toplamaya çalıştı. Çok şükür birçok kulüp bekleyelim, belki aday çıkar diyerekten imza vermediklerini de duyuyorum. Bundan ziyadesiyle mutluyum. Bende bugünden itibaren delegelerin olduğu kulüpleri ziyaret edebilme konusunda ülke genelinde bir geziye çıkacağım. Kendilerine ne olduğumu, niçin aday olduğumu, neler yapacağımı ve kimlerle yapmaya çalışacağımı anlatacağım. Takdir onların, kimseye bana zorla imza verin diyebilme durumumuz yok. Bu seçimlerin böyle olduğunu biliyorum."şeklinde konuştu.

*YOL ARKADAŞLARIM ELAZIĞ'DAN DA OLACAK...

Doğup büyüdüğü şehir olan Elazığ'dan kendisiyle yol yürümek isteyenlere teklifte bulunacağını kabul etmeleri durumunda birlikte çalışacaklarını ifade eden Ayaz;  "Ben çocuk oyunları koordinatörlüğü döneminde gerçekten de Elazığ'dan işin içinden gelen değerli kardeşlerimi,arkadaşlarımı ekibime aldım. Takdir edersiniz ki başarılar bir ekip çalışmasıyla olur. Ekipte güvendiğimiz insanlarla olabilir. Bizler güvendiğimiz insanlarla yola çıkarak, bu ateşten gömleği giyerek, mensubu olmaktan gurur duyduğum Atletizme hizmet etmeyi düşünüyorum. Elbette ki, doğduğum, büyüdüğüm, başarıma katkı sağladığı Elazığ, sadece ben değil Türk Atletizme merhum Ahmet Aytar da ilk Akdeniz Şampiyonluğu kazandıran bir değerimizdir. Merhum Aslan Çiftçi de çok önemli değerlerimizdendir. daha birçok sporcumuz vardır. Ama maalesef ve maalesef bu kadar önemli şampiyonluklar çıkarmış olan Elazığ'da sentetik pistimiz yoktu. Müdürlüğüm döneminde bunu yapabilmek için çok uğraştım. Ama istediğimiz bir alanı temin etme konusunda muvaffak olamadığımız için yapamadık. Elbette ki Elazığ'ımızdan da bu konuyla ilgilenen değerli arkadaşlarımız birlikte çalışma konusunda göreve davet edeceğim. Kabul ederlerse de birlikte çalışacağız."ifadelerini kullandı.

*GÜNIŞIĞI'NA TEŞEKKÜR...

Başkan Adayı Necdet Ayaz son olarak bu yolculukta desteğini ve sayfalarını kendisine açan günışığı Gazetesi'ne teşekkür ederek; "Şimdi benim bu adaylığımı gelipte Elazığ'da bir açıklama yapmamam rağmen duyan basın, yazılı ve görsel medyanın duydum ki birçok haber yaptığını, özelliklede günışığı Gazetesi olarak ta sizin beni aramanızdan büyük onur duydum. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bana vermiş olduğunuz destek boşa gitmeyeceğini bilmenizi isterim. Ben vefalıyım, vefalı olmayı da sürdüreceğim. Bana güveniyorsunuz güveninize layık olmaya da çalışacağım. Ama bilin ki bu kardeşiniz, bu hemşeriniz bugüne kadar yaptığı her işi başarıyla yapmıştır, bundan sonrada yapacaktır."dedi.

"GENEL KURAL VE İLKELERİM"

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü hayatta ve sahada kendimize kılavuz edinerek atletizme hizmet edebilmek için yola çıkıyoruz. Aktif sporculuk yaşamımda düstur edindiğimiz Atatürk’ün bu sözüne sadık olduğumuzu yöneticilik dönemimizde Fair Play ödülü alarak bunu perçinlemiş olduk."

NECDET AYAZ KİMDİR?

1958 yılında Elazığ’ da doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Elazığ’ da, yüksekokulu da 1981 yılında Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisinden mezun olarak tamamladı.

1975 yılında ağabeyi Niyazi Ayaz’a özenerek atletizme başladı. Antrenmanlarını merkeze 22 kilometre uzaklıkta olan köyünden Elazığ’a kadar koşarak yaptı. Koşarken yol kenarında çamaşır veya bulaşık yıkayan bayanların kendisine “Yazık, yazık Faize’nin oğlu genç yaşta kafayı üşütmüş” diye konuştuklarını duyarak çalıştı.

BABASINDAN HABERSİZ ANKARA’YA

1976 yılında Türkiye kros şampiyonasına babasının izin vermeyeceği kaygısıyla annesine söyleyerek Ankara’ya gitti. Katıldığı orta gençler kategorisinde beşinci olarak milli takıma girdi. Yarışma sonrası TRT’nin kendisiyle yaptığı röportaj sayesinde babasından ceza almaktan kurtuldu.

MİLLİ, ŞAMPİYON VE REKORTMEN ATLET

1976 yılından 1990 yılına kadar aktif sporculuğunu sürdürdü. 118 kez milli oldu. 1987 yılında 10.000 metrede Balkan şampiyonu oldu. Katıldığı yarışmalarda Türkiye, Balkan ve uluslararası yarışmalarda birçok kez   şampiyonluk,   ikincilik ve üçüncülükler elde etti. 1.500, 3.000 ve 5.000 metrelerde 5 kez Türkiye rekorlarını yeniledi. Katıldığı yarışlar sayesinde dünyada birçok ülkeyi görebilme şansını elde etti. Aktif sporculuğundan sonra Ali Ergenç’in başkanlığındaki federasyonda “Orta ve uzun mesafe koşular koordinatörlüğü, Muharrem Dalkılıç’ ve Fikret Çetinkaya’nın federasyon başkanlıklarında yönetim kurulu üyesi, Fatih Çintimar’ın Başkanlığında da 196 ülkede uygulanan “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin Türkiye Koordinatörlüğünü yaptı. Bütün bu gelişmeler ışığında hayatını olumlu yönde değiştiren atletizme minnet duyuyor. Bu duygu doğrultusunda da sıklıkla “Mensubu olmaktan gurur duyduğum atletizm camiası” sözünü kullanıyor.

OĞLUNUN DOĞUMUNU 21 GÜN SONRA ÖĞRENDİ

1980 yılında kendisi gibi Milli Atlet olan Gülten (Keskin) Ayaz ile evlendi.1982 yılında da baba oldu. Merhum Cüneyt E. Koryürek’in sağladığı imkânla Finlandiya’da bir aylık yarış programındayken, oğlunun doğduğunu 21 gün sonra öğrenince programını keserek ülkeye döndü. Dönmeden önce katıldığı 3.000 metre yarışını Türkiye rekorunu yenileyerek kazandı. Merhum Koryürek de Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşesinde, “Ayaz oğlu için koştu, kazandı, rekor kırdı ve oğluna da Rekor ismini verdi” diye yazdı.

BİRÇOK İLDE GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ YAPTI

Çalışma hayatına 1993 yılında Ankara gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak başladı. 1997 yılında Gençlik ve Spor Bakanı merhum Yücel Seçkiner kendisini Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atadı. Sırasıyla Kırıkkale, Elazığ, Denizli ve Iğdır illerinde 2008 yılına kadar il müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında kendi isteğiyle Genel Müdürlükte Spor Kontrolörü oldu. Araştırmacı kadrosuyla çalışmasını sürdürüyor.

1991 yılından 1993 yılına kadar Foto Spor Gazetesi’nde atletizm ile ilgili köşe yazarlığı yaptı. Türk Spor Ajansı’nda bu çalışmasını sürdürüyor.

ÇOCUK ATLETİZMİ PROJESİ İLE FAİR PLAY ÖDÜLÜ ALDI

Dünyada çocuklara yönelik uygulanan en etkili proje olan “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin Türkiye koordinatörlüğü   görevini   gönüllülük esası doğrultusunda yaptı. Oluşturduğu ekip ile projeye “Madde ve Teknoloji Bağımlılığı, Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım ve Fair- Play Kültürü” derslerinin yanı sıra “Geçmişine değer vermeyen geleceğine yön veremez” sloganı doğrultusunda da “Eskimeyen Değerlerimiz” ilavelerini yaptı. Yapılan ilaveler projenin diğer ülkelerden farklı, ancak çok daha anlamlı uygulanmasına neden oldu. Yapılan ilaveler proje sahibi tarafından kutlandı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi “TMOK” Başkanlığınca da “Büyük Ödül” ile ödüllendirildi.

Hayatını olumlu yönde değiştiren atletizme olan minnet borcunu ödeyebilmek için 2019 yılı sonundan itibaren atletizm camiasının önemli değerlerinden bir grup ile “Doğru, Dürüst ve Saygıyla Başarılara” çalışmalarını yapıyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 03 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 14 23
6. Tottenham 13 22
7. M. United 14 21
8. Wolverhampton 14 21
9. Brighton 14 19
10. Leicester City 14 19
11. Crystal Palace 14 16
12. Brentford 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@