Belgrad'da Çayda Çıra!

Millilerimiz hem ülkemiz hemde şehrimiz adına çok güzel bir tanıtım organizasyonu düzenlediler...

Belgrad'da Çayda Çıra!

Haber: Özgür YILDIRIM

Sırbistan’da düzenlenen 26. Dünya Okul Sporları Futbol Şampiyonası'nda şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil eden Elazığ Kaya Karakaya Spor Lisesi açtıkları stantla da ilimizin yöresel oyunlarını ve ürünlerini dünyaya tanıttılar…

Kuşadası’nda düzenlenen Okullararası Türkiye Finalleri’nde şampiyon olarak 4-6 Nisan tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad Kenti’nde düzenlenen 26. Dünya Okul Sporları Futbol Şampiyonası'nda şehrimizi ve ülkemizi dünyada temsil eden Elazığ Kaya Karakaya Spor Lisesi, sportif başarının yanı sıra şampiyonada açtıkları stantla ilimizin yöresel ürünlerini ve Çayda Çıra Oyununu dünyaya tanıttılar.

Elazığ Valiliğinin başlatmış olduğu  ‘Come to Elazığ’ Kampanyası’na da açtıkları stantla destek veren millilerimiz şampiyonaya katılan ülkelere ülkemize ve ilimize ait takılar hediye ettiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaya Karakaya Spor Lisesi Antrenörü Ümit Tekoğlu açtıkları stantla Türkiye’yi ve Elazığ’ı tanıtma noktasında tam not aldıklarını belirterek; “Şampiyonada ülkelerin tanıtımı vardı. Bizde hem ülkemizi hemde Elazığımızı en iyi şekilde tanıtımını yaparak tam not aldık. Özellikle final kısmını bize verdiler ve hazırlamış olduğumuz güzel bir Çayda Çıra gösterimiz vardı. Sonrada tüm katılımcıları Elazığ çiftetellisine kaldırdık çok güzel geçti, stant açtık, Come to Elazığ dedik, yöresel lezzetlerinden tattırdık. Ülkemize ait takılar, nazarlık vs. gibi hediyelikler verdik.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER