BİRKENT umutlu…

Basın Sözcüsü Mehmet BİRKENT, yalnız yönetim kurulunun katkısıyla kulüp idare etmenin çok zor

SPOR 01.08.2008, 20:15 01.08.2008, 20:15
2475
BİRKENT umutlu…

Basın Sözcüsü Mehmet BİRKENT, yalnız yönetim kurulunun katkısıyla kulüp idare etmenin çok zor olduğunu ifade ederken, bu konuda her kesimden destek beklediklerini kaydetti.

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da Basın Sözcüsü Mehmet BİRKENT, Elazığspor Kulübü olarak maddi sıkıntıları aştıkları takdirde transfer konusunda büyük sürprizler yapacaklarına inandığını söyledi.
Elazığspor Basın Sözcüsü Mehmet BİRKENT dün saat 14:00’te Elazığspor Tesisleri’nde düzenlidiği basın toplantısında iç ve dış transfer konusunda bilgiler verirken, iç transfer çalışmalarını sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını belirtti ve rotayı dış transfere çevirdiklerini bildirdi.
Toplantıda basın mensuplarının da sorularını cevaplayan BİRKENT, Elazığspor’un hakettiği yere yeniden gelmesi için yönetim kurulu olarak her türlü çalışmaları yapacaklarını söyledi.
İç transfer konusunda anlaşmaya varılamayan Eren konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulunan BİRKENT, Tecrübeli oyuncu Eren ile yaşanan sıkıntının Teknik Heyetin verdiği rapor doğrultusunda, ekonomik sorunlar yüzünden anlaşmaya varılamadığını ifade etti.
BİRKENT açıklamasında şunları söyledi;

”Önce iç transferi tamamlamız gerekiyordu.”
“Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’un problemlerini, sorunlarını ve Elazığspor’da yaşanan gelişmeleri aktarmak için toplandık. Tabi sizler Elazığspor’un içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntıları en az bizler kadar biliyorsunuz. Biz yönetimi devraldıktan sonra sizinde bildiğiniz gibi çok sıkı ve ciddi çalışmalar içine girdik ve tabi kabul etmek gerekir ki çok ciddi sıkıntılı, çözülmesi hemen gereken problemlerimiz var. Bunların başında transfer konusu geliyor. Takım biliyorsununz Nevşehir’de yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Biz oraya önce bir teknik heyet oluşturup gönderdik. Arkadaşlarımız hemen göreve başladılar. Akabinde bir transfer komitesi oluşturduk ve bu transfer komitesi Nevşehir’e gitti ve öncelikle bizim iç transfere yönelik çalışmaların olması gerekiyordu. Bu iç transferi tamamlamamız gerekiyordu. Kamuoyunun beklentisi bu yöndeydi.”

”Dış transferde sadece Hacı Arif’le anlaştık.”
“İç transfer çalışmalarında çok ciddi bir sıkıntımız olmadı. Çok büyük bir oranda bu işi hallettik. Yanlız henüz görüşmelerimizin devam ettiği arkadaşlarımız var. Ama bu arkadaşlarımızla inşallah en kısa zamanda anlaşmaya varacağız. Dış transferde şuana kadar Hacı Arif ile anlaştık. Dış trarnsferde işte gelen teklifleri akşam yaptığımız yönetim kurulu toplantısında ele aldık. Değerlendiriyoruz. Sonuç aldığımız zaman sizlere bu konura geniş bir açıklama yapacağız.”

”İç transferde 4 futbolcuda sorun çıktı, görüşmelerimiz devam ediyor.”
“Şimdi Kaleci Erşen, Recep, Eren, Ahmet Cem 4 tane oyuncumuz var. bunların bir kısmı ailevi nedenlerle, bir kısmı da sakatlıkları nedeniyle takımdan ayrılmak istediklerini söylediler. Teknik Heyetimizin vermiş olduğu rapora dayanarak bu arkadaşlarında durumlarını değerlendirerek sonuçlandıracağız ve bu konuda kamuoyuna daha detaylı bilgi vereceğiz. Takıma pazar gününe kadar izin verdik. 3. Etap Kamp Dönemi’ne izin bitimİnde başlayacağız. O zaman çok daha detaylı bir transfer listemiz oluşacak.”

“Bu kulüp yaşayacaksa ve yaşatılacaksa bunu Elazığlıların yapması lazım.”
“Tabi bu arada kabul etmek lazım Elazığspor, Türkiye’nin köklü kulüplerinden biri, çok ciddi manada transfer teklifleri var. Gelmek isteyen 1. Lig’den, diğer liglerden gelmek isteyen futbolcular var. Ama kabul etmemimz gerekirki neticede herşey gelip paraya dayanıyor. Biz yönetim olarak elimizden gelen katkıyı yaptık. Gücümüzün yettiği kadar yaptık. Şimdi tabi kabul etmemiz gerekirki yanlız yönetim kurulunun maddi katkılarıyla Elazığspor gibi çok büyük bir camiayı tek başımıza idare etmemiz çok zor olur. Bizim beklentimiz öncelikle Elazığlı büyüklerimizden, iş adamlarımızdan bu takıma sahip çıkmaları, bizler geçiciyiz. Geçmişte görev yapan arkadaşlar şu anda işinde gücünde, şimdi daha iyi anlıyorumbu takıma çok şeyler vermişler. Elazığspor’u idare etmek gerçekten maddi yönden çok zor bunu kabul etmek lazım. Şimdi bizlerde sıramızı savacağız, gideceğiz fakat Elazığspor kalıcıdır. Yani bu kulüp yaşayacaksa ve yaşatılacaksa bunu Elazığlıların yapması lazım.”

”Elazığspor 4 duvar arasında yönetilemez.”
“Böyle bir takımın 15-20 kişiyle idare edilebileceği mantıksızlık olur. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanımız, diğer Daire Müdürlerimiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve en çokta halkımızın manevi desteği, bunlar oluşmadan takımı böyle 4 duvar içinde idare etmek, bu takımı biryerlere getirmek kusura bakmayın hiç kimsenin ne haddidir, nede gücüdür. Bunlar bizleri aşar. Tabi bu arada siz değerli basın mensuplarımızıda çok büyük işler düşüyor. Sizler yıllardır Elazığspor’a sahip çıktınız. Benim ricam sizden bu desteğin Elazığspor adına devam etmesi, ben şahıslar üzerine konuşmuyorum. Bizler geçiciyiz. Türkiye’de Elazığspor’un bulunduğu yer burası olmaması lazım. Gerçekten şahsım olarak üzülüyorum. Bunu başarmaya mecburuz. Bunuda başaracağız inşallah. Ama dediğim gibi bu sadece kişilerin görevi değil.”

”Maddi sıkıntıları aşarsak büyük sürprizler olur.”
“Biz isteriz ki çok ciddi transferler yapalım. Ama kulübün mali portresini siz benden daha iyi biliyorsunuz. İnşallah bu önümüzdeki 1,5 aylık dönemde maddi sıkıntılarımızı aşarsak Elazığspor’un çok büyük sürprizler yapacağına ben inanıyorum. Çünkü çok ciddi bir altyapımız var. Süper Lig’de oynayan futbolculardan bizde oynama konusunda çok ciddi talepler var.”

”Süper Ligi hedefliyorsan, büyük paralar lazım.”
“Bizim akşamki yönetim kurulu toplantısında aldığımız kararlar var. işte siyasilerimizle görüşülecek. Elazığ dışındaki Elazığ Dernekleri ile görüşülecek, Elazığ dışında ki işadamlarıyla görüşülecek. Gerekirse yurt dışına bir heyet gönderilecek. Tabi bunlar önce Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla görüştükten sonra işleme konulacak işler bunlar. İnşallah bir sıkıntı olmaz. Bizler Elazığspor’un problemlerini tabana yaymak istiyoruz. Herkes gücünün yettiğince Elazığspor’un bir tarafından tutacak. Elazığ’ın 500 bin nüfusu var. Elazığspor’a sahip çıksa Elazığspor’u hiç kimse bulunduğu bu konumda tutamaz. Elazığspor büyük oynayacaksa büyük paralar harcaması gerekiyor. Takımının Süper Lig’de mücadele etmesini istiyorsan süper para harcayacaksın. Başka formülü yok.”

”Siyasilerle görüşülecek.”
“Benim şahsımın siyasilerle bu konuda bir görüşmesi olmadı. Milletvekilerinin hemen hepsi bizim yakınen tanıdığımız dostalarımız. Bu milletvekilerimizin Elazığspor’un dışında tutulması olamaz. Ben desteklemiyorum, sevmiyorum demesi olacak şey değil. Bundan sonra inşallah Elazığspor ile daha yakından ilgileneceklerinden ben eminim, benim görüştüğüm isim vermeyeyim bir iki milletvekilimiz çok sıcak karşıladılar. Bu işlerle ilgili bir heyet oluşturduk, arkadaşlarımız bu konuda görüşecekler, görüşmeler neticesinde bir sonuç alacağımıza ben inanıyorum.”

”Beklemediğim isimlerli görüşülüyor.”
“Elazığspor’un yeri burası değil, şuanda biz belki ezik, yıkılmış gibi görünüyorsakta fakat Elazığspor burada kesinlikle kalmayacak. Biz olsakta kalmayacak, olmasakta kalmayacak. Elazığspor’un yeri burası değil bunu bir kere herkes bilsin. Şimdi Türkiye Spor Kamuoyu’nda Elazığspor’a çok farklı bakılıyor. Elbette teklifler var. şimdi bu teklifler konusunda görüşmelerde devam ediyor. Fakat neticelenmeden biz bu transferi bitirdik demek yanlış, ama ismi geçen arkadaşlarımızın yanısıra gerçekten benim bile beklemediğim isimlerle görüşülüyor.”

“Üye sayısını arttıralım.”
“Biz dün toplantımızda bunu görüştük. Elazığ Halkını bu konda maddi ve manevi olarak nasıl kanalize ederiz. Çünkü burası Elazığ’ın malı, halk sahip çıkmadıkça ben açık söylüyorum bu ne benim işim, ne Bahri Başkanın işi, gücümüz yetmez. Mesala benim toplantıda bir önerim oldu. Mesala biz bu üye sayısını arttırsak ne olur. Bu benim fikrim. Elazığspor’a maddi destek veren arkadaşlarımızın neden üye yapmayalım. Genel Kurul lazımsa tek maddelik bir genel kurul yapalım. Niye olmasın kime ne zararı olacak. Dediğim gibi Elazığspor’u şahıslara endekslemek, yönetim kurullarına endekslemek çok yanlış. Elazığspor’u Elazığlılara kesinlikle sahiplendirmedikçe hiçbir yönetim kurulu Elazığspor’u Süper Lige taşır ama orada kalıcı olması çok zor olur.”

“Erenle ilgili sıkıntı ekonomik.”
“Eren konusunda da şunları söyleyeyim, şimdi transfer komitesinin orada kimlerle neler konuştuklarını doğrusu bilmiyorum. Ama bize sunulan bir rapor var. o rapora göre Eren’in ekonomik sıkıntıları var. şimdi kabul etmek lazım sen bu ortamda astronomik rakamlar istersen, herkesin aklına şu gelir. Acaba bu ne yapmak istiyor. Bizim arkadaşlarımız iyi niyetle Eren’le görüşmüş. Eren’e kimsenin hakaret ettiği falan yok. Öyle bir şey mümkün değil, bizim arkadaşlarımızda o karakterde, o yapıda insan yok. Medeni ölçüler içerisinde görüşülmüş, astronomik rakamlar gündeme geldiği zaman, biz veremeyeceğimiz bir şeyi nasıl taahüt edelim. Eren’le ilgili sıkıntı ekonomik.”

”Sorun içimizde halledilmeliydi.”
“Futbolcularımızın birinci derecede muhattabı teknik heyet, futbolcunun psikolojik, maddi problemleri, ruhsal problemleri, ailevi sıkıntılar olabilir bunlarla birinci derecede muhattabı teknek heyettir. Teknik Heyeti’nde bununla ilgili bize raporu var. Şimdi teknik heyet biz Eren’I istemiyoruz, Eren’I dışlamışız diye bir şey yok. Eren hakikaten kendi teknik kadrosunun haberi olmadan, onların izni olmadan bir açıklama yapmışsa o onun problemi, çünkü futbolcunun bireysel olarak bana şu yapıldı bu yapıldı demeya hakkı yok. Şuanda Eren bizim futbolcumuz, görüşmeler devam ediyor. Bu futbolcu bizim takımımızdayken, birebir görüşmelerimiz sürerken basında böyle bir beyanatta bulunması bence yanlış. Bence etik değil, bu camia içinde halledilebilirdi. Çözülemedise de oynamak istemiyorum der ve gider.”

Yorumlar (0)
-4°
açık
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:05
Güneş 07:31
Öğle 12:39
İkindi 15:15
Akşam 17:38
Yatsı 18:58
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Göztepe 19 25
10. Antalyaspor 19 25
11. Malatyaspor 18 24
12. Sivasspor 18 23
13. Başakşehir 19 23
14. Konyaspor 19 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. Leicester City 19 38
2. M. United 18 37
3. Man City 17 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Sevilla 18 33
5. Villarreal 18 32
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 18 27
8. Cádiz 19 24
9. Celta de Vigo 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 18 22
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@