Buraya başarı kazanmaya geldim

Teknik Direktör Ümit Özat Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile bir kez yüz yüze birkez de telefonla konuştuklarını söyledi

Buraya başarı kazanmaya geldim

 Başkan Selçuk Öztürk ile basın toplantısına katılan Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat en zor gününde kendisine destek olan insanlara yardımcı olmak istediğini belirterek, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu…

Başkan Yanılmaz’ın devamlı görüşüyoruz söylemleri ile ilgili konuşan Ümit Özat “Belediye Başkanımızla bir kere uçakta ve bir kez de Manisaspor Maçı sonrası telefonla görüştük. Bu iki görüşme dışında herhangi bir konuda bir araya gelmedik ve davet dahi edilmedik.” dedi.

Elazığspor’un şuan önünde 2 yol bulunduğunu kaydeden genç teknik adam Elazığspor’un yalnız bırakılmaması gerektiğini belirterek, taraftarlarında maça gelerek takımına destek vermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Özat’ın açıklamaları şöyle,

*Başkanla geldim başkanla giderim…

“Manevi olarak benim en zor dönemimde bana sahip çıkan bir başkan, yönetim kurulu ve sportif direktörümüz var burada. Dolayısıyla bende bunun karşılığını fazlasıyla vermeye çalışıyorum elimden geldiği kadarıyla. Başkanım konuşmasında şöyle söyledi. ‘Eğer transfer yapacaklarsa, bana yardım etmek istemiyorlarsa, hocamız nereye istiyorsa oraya transfer yapsınlar.’ Dedi. Benim karakterimi, kişiliğimi bilen insanlar ben buraya başkanla geldim. İşler kötü gider futbolun doğasında vardır. Gönderilirim bu başka bir şey ama onun dışında başkanın dışında değil transfer konuşmak dünyayı önüme koysalar ben neticede başkanla geldim başkanla giderim. “

*Belediye Başkanı’nımızla 2 kez görüştüm…

“Ben biraz dikim. Bunu kabul ediyorum. Beni sevende böyle seviyor. Şöyleki ben birgün Ankara’dan Elazığ’a gelirken uçağın en önünde Sayın Belediye Başkanıyla tanıştık. Benim tek üzüldüğüm olay şu bankın ben bugün buradayım yarın yokum. Elazığ Elazığlılarındır. Ama kendisinden o dönem itibariyle şunu istedim Sayın Belediye Başkanımızdan. Bir tane aşçımız vardı belediye de çalışan ve kulübün etrafındaki sazlıkları temizlenmesi, tesisin daha kullanılabilir hale getirilmesi için para pul işi benim haddime değil. Sağolsun o gün söz verdi ama o günden beridir ben başkanı daha görmedim. Bir kere de Manisa Maçı sonrası beni aradı ve tebrik etti. Onun dışında benim başkanla ne bir görüşmem ve de oturmam olmamıştır. Ben şuna üzülüyorum ismimin kullanılarak ‘İşte biz görüşüyoruz. İrtibat halindeyiz’ denilmesi benim çok sevdiğim şeyler değil. Doğru şeyler değil. Ben bugün buradayım yarın yokum.”

*Şuanda önümüzde 2 yol var…

“Ben şunu anlatmaya çalışıyorum. Benim bir kişiliğim ve karakterim var. Başkanım bu söylediği için ifade edeyim. Benim için genç oyuncularla mücadele etmek daha iyi. Hem yetiştiririm, hem yarışırım. Hiç sorun değil. Benim içim futbolcunun eli ayağı tutsun yeter. Topu kontrol etsin yeter. Allah’ın izniyle ben gerisini hallederim. Ama bir yere kadar yaparım. Yerin dibine sokmam ben bu takımı. Bu takım hiçbir zaman o korkuyu yaşamaz. Ama yukarılar hedefleniyorsa, 2 tane yolumuz var. 2. Yolun garantisi de yok yani. Biz ilk önce bu sene genç oyuncularla takımın temelini kuralım. Bu takım çıkarsa seneye Süper Lig’de 3 takviyeyle, çıkmazsa seneye bu ligde 3 takviyeyle açık ara Süper Lig’e çıkar.”

*Süper Lig’e çıkma fırsatını neden tepelim…

“Ama bu sene Süper Lig’e çıkma fırsatımız varkende neden bu fırsatı yakalayamayalım. Biz yarın yenersen Adanaspor’u 30-40 Milyonluk takımla aramızda 5 puan olacak. Osmanlıspor 30 puanda, biz 25’te olacağız. Az bir şey mi bu? Benim için transfer yapmadan böyle gitmek daha elzem. Çünkü bir sürü bahane sunarım. Para yok, oyuncu yok derim. Bende başarılı olmak istiyorum. Ben buraya para kazanmaya değil başarı kazanmaya geldim. En zor zamanlarında kavgacı denilen, dik denilen, birine sahip çıkanlara bende yarımdı olmaya geldim.”

*Bir aşçı ve tesis görevlisi istedim halen yok…

“Adımın kullanılarak bir kere oturulmuş, bir kerede tesadüfen oturulmuş biriyle sanki biz her hafta telefonda görüşüyormuşuz gibi, bana davet gelse tabiî ki giderim. Büyüklerimin ayağına gitmekten de gocunmamda yani. Hele ki ekmeğini yediğim yer için her yere giderim. Ama olmayan bir şey içinde devamlı görüşüyoruz demesi çok hoş birşey değil. Ben bir aşçı istedim, birde tesisleri temizlemek için birini istedim. Ben işin siyasi tarafında değilim. Ben kimseyle iyi olmak veya kötü olmak zorunda değilim. Ben inandığım doğru yolda ilerlemek zorundayım.”

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2015, 06:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER