‘Elazığ Sportif Anlamda Altın Çağını Yaşayacak!’

EASKF Başkanı Mustafa Gür, tüm branşların içinde yeraldığı güçlü bir yönetimle göreve talip olduklarını söyledi…

‘Elazığ Sportif Anlamda Altın Çağını Yaşayacak!’

Yaklaşan Olağan Genel Kurul öncesi seçim çalışmalarını sürdüren Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Gür, günışığı gazetesine ziyarette bulundu…

Ziyarette, Elazığ İhtisas Spor Kulübü Başkanı Öner Tüten ve günışığı gazetesi Köşe Yazarlarımızdan Mustafa Gür de yer aldı. Spor Müdürümüz Özgür Yıldırım’a seçim çalışmaları konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mustafa Gür, tüm branşları  içinde barından ciddi bir ekiple göreve talip olduklarını belirterek, hayata geçirecekleri projelerle ilimizin sportif anlamda altın çağını yaşayacağını söyledi.

Daha önce açıkladıkları projelerin yanı sıra maddi kaynak bulmaları halinde daha farklı projeleri de hayata geçireceklerinin altını çizen Başkan Mustafa Gür, delegelere de çağrıda bulunarak Cumartesi günü yapacakları Olağan Genel Kurul’da oy kullanmaları talebinde bulundu.

Son olarak diğer Başkan Adayı Hamit Erulaş’a da başarı temennisinde bulunan Başkan Mustafa Gür’ün açıklaması şöyle;

Ciddi bir ekiple göreve talibiz…

“15 Haziran Cumartesi günü 15. Olağan Genel Kurulumuzu icra edeceği. Ben bundan önce başkanlık yapmış tüm başkanlarıma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum hizmetlerinden dolayı. İnşallah yeni bir yönetim anlayışıyla, yeni bir yönetimle hemen hemen tüm spor branşların içinde bulunduğu bir yönetim ile göreve talip olduk. Yapmış olduğumuz istişareler neticesinde. Allah’ın izniyle de bu işin altından kalkacağımıza ekibim ile birlikte sonuna kadar inanıyoruz. Ciddi bir ekiple geliyoruz. Çok değerli insanlar var yönetimimizde. Ben şimdiden onlara da hoş geldin diyorum sizin aracılığınızla. İnşallah ülkemiz ve ilimiz sporunun gelişimi adına birlikte çok farklı  projelere imza atacağımız bir ekip. Bunlarada sizlerde şahitlik edeceksiniz ilerleyen safhalarda. Elazığ’ın sportif anlamda altın çağını yaşayacak diye düşünüyorum.”

Yüksek İstişare Kurulu kuracağız…

“Daha öncede basın toplantısıyla açıkladığımız projelerin tamamı yapabileceğimiz projeler. Yapamayacağımız projeleri zaten açıklamadık. Tabi ilerleyen aylarda farklı kaynaklar elde edebilirsek bu açıkladığımız projelerin üzerine daha farklı projeler katarak ilimizin sporunun gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçireceğiz. Ama kaynak noktasında emin olduktan sonra açıkladığımız projelerle yetinmeyeceğiz. Hiçbir aksaklığa meydan vermeden ciddi bir şekilde projelerimizi hayata geçireceğiz. Amatörün isim sponsoru konusunda bir komisyon kuracağız. Reklam ve pazarlama adı altında. Tabi bu bizim içimizde kuracağımız Yüksek İstişare Kurulu’nda bunu değerlendireceğiz. Komisyon içinde yeralacak arkadaşlarımızın girişimleriyle olacak. Tabi bizde bu projelere başkanlık yapacağız. O komisyondan çıkacak sonuçlara göre masaya yatırıp değerlendirmesini yapacağız. Hangisi bize uygunsa, hangi proje işimizi görecekse onun üzerinde karar kılıp yönetimimize sunacağız. Bunu da kamuoyuyla paylaşacağız.”

Tüm delegelerimiz oy kullansınlar…

“İlimizde faaliyet gösteren 92 kulüp var. Olağan Genel Kurul’da 312 delegemiz oy kullanacak. Ben tüm delegelerimizi cumartesi günü sandığa davet ediyorum. İnşallah hayırlı bir seçim yaşarız. Elit bir seçim olur. Cumartesi günü saat 14:00’te başlayacak genel kurul. Ben diğer başkan adayımız Hamit Erulaş Bey’e de başarılar diliyorum. Allah ve yar ve yardımcımız olsun.”

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert sunar
mert sunar - 3 gün Önce

Vatan, Millet diye bir derdi olanlar altın çağını görevdeyken de yerine getirirler

SIRADAKİ HABER