‘Elazığspor aciz değil!'

26 Eylül’de Bordo-Beyazlı Kulübün Yönetimi’ni üstlenen Elazığspor Başkanı ŞATIROĞLU dün İlk basın toplantısını yaptı

SPOR 04.11.2009, 14:05 04.11.2009, 14:05
1891
‘Elazığspor aciz değil!'

26 Eylül’de Bordo-Beyazlı Kulübün Yönetimi’ni üstlenen Elazığspor Başkanı ŞATIROĞLU dün İlk basın toplantısını yaptı…

Görev süreleri öncesinde sezon başında yaşananları hatırlatan ve genel bir değerlendirmede bulunan Başkan ŞATIROĞLU, kamuoyunun beklentilerini bildiklerini, 9 maçın ardından Ocak’ta özlenen Elazığspor’un ortaya çıkacağını söyledi…

Elazığspor’un hakların korumakla mükellef olduklarını belirten ŞATIROĞLU, 500 Bin nüfusuyla, il ve yurtdışında milyonlarca hemşehrisiyle, Elazığspor’un hakkını koruyamayacak kadar aciz olmadığını bundan sonra da olmayacağını ifâde etti…

Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU, Bordo-Beyazlı Yönetim Kurulu Üyeleri’yle birlikte dün saat 14:00’te Elazığspor Kulübü Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, genel bir değerlendirme yaparken, Elazığ Kamuoyu’na seslendi ve Tarsus İY Maçı’nda haksızlıklara karşı tüm Türkiye’ye birlikteliğimizin gösterilmesini istedi…
Çok sayıda basın mensubunun da dâvetli olduğu toplantıda Başkan ŞATIROĞLU şu açıklamalarda bulundu…

Haksızlıklara karşı birlik beraberlik…
“Bugünkü toplantımızın ana amacı, Elazığspor’un haksızlıklar karşısında birlik ve beraberliğini tüm futbol kamuoyuna göstermek ve her platformda Elazığspor’un hakkını her şekilde arayacağımızı, birlik ve beraberlik içerisinde arayacağımızı göstermek. Gerekli yerlere, tüm birliktelik içerisinde, yönetimiyle, basınıyla bu ihtarı vermek üzere burada toplandık.”

Olmayan trilyonlar ve Elazığspor’un 1 ayını çalan şahıs!
“Asıl konumuza geçmeden önce ben, Elazığspor’un hakkını yiyen insanlara buraya geliş şeklimizi bir hatırlatmak istiyorum. Elazığspor’un neler atlattığını bir hatırlatmak istiyorum. Nerelerde olduğunu, nereden nereye geldiğinin bilinmesini istiyorum. Bu ilk paragraftaki konuşmalarım asla bir sızlanma olarak lütfen anlaşılmasın. Elazığspor sezon başında çeşitli şanssızlıklar yaşadı. Önce olmayan trilyonlardan bahseden bir şahıs, Elazığspor’un en az 1 ayını aldı çaldı, götürdü. Onun sonrasında iyi niyetli olduğuna inandığımız bir yönetim geldi. Onlar da bazı şanssızlıklar yaşadılar. Bu kritik süreçte Elazığspor sıkıntılı duruma düştü. Kendimizden saydığımız bir kayyum heyeti oluştu. Transfer dönemi yaşandı ve bitti.”

Beklentiler ve özlenen Elazığspor…
“Biz geldiğimizde acil yapılması gereken işler vardı. Uzun vâdeli projeler vardı. Öncelikli işlemlerimizi yaptık, bitirdik. Şu ânda onuruyla, gururuyla, sahada futbol oynayan bir Elazığspor var. Ancak, bu arada şunu da söylemek istiyorum, kamuoyunun beklentisini biz çok iyi biliyoruz. 9 maç var şu ânda önümüzde, bundan sonra bir kamp dönemi, ocak dönemi geçireceğiz. Bundan sonra da Elazığspor’un asıl istediği özlediği Elazığspor, kamuoyunun karşısında olacak.

Kayyum’dan önce suyu, mazotu olmayan Elazığspor!..
“Biz geldiğimizde, prosedür olarak zaman olarak yapmak istediğimiz şeyleri yapma ihtimâlimiz yoktu. Ama, biraz önce belirttiğim gibi geçireceğimiz kamp dönemiyle, bu ocak ayı içerisinde o zaman bize tanınmış olacak. Yapacağımız işler de farklı olacak.Yani ne acıdır ki Elazığspor o süreç içerisinde, kayyum dönemi gelmeden önce kulübünde su bulunmayan, hatta hatta sahasını biçecek çim makinesinde mazotu bulunmayan bir konumdaydı.”

Maraş taraftarı SÜSLÜ ve Elazığspor’un hakları!..
“Şimdi asıl haftasonu oynadığımız Maraş Maçı’na değinmek istiyorum. Hemen hemen burada bulunan insanların hepsi Maraş’taydı. İyi niyetle sahada mücâdele eden bir Elazığspor, kazanma arzusu ile, biz bu hafta içerisinde takımımızdan bu sinyâlleri zaten almıştık. Ama, bunun yanında sahada Maraş Taraftarı olduğu görülen Sayın SÜSLÜ, verilmeyen penaltılar, sayılmayan tertemiz bir gol ve çalınan 3 puan. Elazığspor’un hakkını yiyen insanlar, Elazığspor’un sahada emeğini çalan insanlar, bu şehrin 500 Bin nüfuslu bir şehir olduğunu ve ildışında ve yurtdışında milyonlarca hemşehrisi olduğunu unutmayacak. Elazığspor, hakkını koruyamayacak kadar asla aciz olmadı, bundan sonra da asla olmayacak. Bu 500 Bin nüfuslu şehrin sahipleri var. Hepimiz A’sından Z’sine bu takımın haklarını korumakla mükellefiz ve koruyacağız.”

Bilerek, Elazığspor’un 3 puanını çalıp, götürdü!..
“Özellikle golden önceki penaltı pozisyonunda futbol kuralları gereği, 3 oyuncu değişikliği hakkını kullanan Maraş, bu pozisyonda kalecisi dışarıda kalacak. 10 kişi devam edecek ve Elazığspor’un o baskılı futbolu sonucunda ben inanıyorum ki ve kamuoyu da inanıyor, Elazığspor oradan 3 puanla dönecek durumdaydı. Hakem de bunu sezdiği için bilerek ve isteyerek Elazığspor’un 3 puanını çalıp götürdü. Artık geçmişle ağlamaya sızlamaya gerek yok. Biz gerekli başvurularımızı yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Başımızı nereye vurmamız gerekiyorsa da vuracağız.”

Tarsus Maçı’nda birlikteliğimizi gösterelim!..
“Bu hafta sahamızda oynayacağımız bir Tarsus Maçı var. 500 Bin nüfuslu bir şehiriz, bu takım tüm Elazığlıların takımı, ben özellikle istirham ediyorum. İnsanların Elazığlıların evinde, işyerinde, gecesinde, gündüzünde sürekli Elazığspor var ve beklenti var. O zaman bizim tüm Türkiye’ye bu maçta özellikle Atatürk Stadyumu’nu doldurarak Elazığspor’un nasıl bir birliktelik içerisinde olduğunu ve bu olaya nasıl ciddi baktığını lütfen gösterelim. Bu Elazığspor Yönetimi için değil, Elazığspor’un kendisi için yapılması gereken bir görev. Biz yönetim olarak perşembe gününden itibaren bilet fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapmadan, şehrin muhtelif mağazalarında satışa çıkaracağız. Bu gerçekten çok önemli, bu birlikteliği grubumuzdaki tüm illere, Elazığspor’un başarısını istemeyen insanlara hep beraber göstereceğiz.”

Tepkimizi en sert şekilde dile getireceğiz!
“Hiçbir şekilde bundan sonra tahammülümüz olmayacak bu hatalara. En sert şekilde tepkimizi dile getireceğiz. Bunun yanında tabiî ki takımımız futbolunu oynayacak. Haksız hiçbir şeyi biz kimseden talep etmiyoruz. Ama Elazığspor’un hakkını da asla yedirtmeyeceğiz. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Zor şartlar artık geride kaldı. Sadece başarı düşünen bir yönetim, futbol kamuoyu ve iyi niyetle aslan gibi mücâdele eden bir Elazığspor takımı var. Hep beraber, bütün Elazığlılar olarak sahip çıkalım. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım diyorum.”

Maraş Maçı’nın CD’sini gönderdik ve görüşme yaptık…
“Bugün Maraş Maçı’nın CD’sini gönderdik. Maçın tamamının CD’sini, hem de bizim iddialı olduğumuz pozisyonların CD’lerini gönderdik. Maç dönüşünde de telefon görüşmelerini yaptık yoldayken, serzenişte bulunduk. Hakkımızı arayacağımızı söyledik. İlk görüşmemiz gereken yer bölgemize hakem atamalarını gerçekleştiren şahısla görüştük. Kesinlikle konunun üzerinde ciddiyetle duracağımızı söyledik. Bugün akşam CD kendisine ulaşmış olur. Biz özellikle geçmişi bir kenarda bıraktığımızı, 11 maçtır biz yönetimde olalım, olmayalım Elazığspor’un hakem hatalarıyla puanlar kaybettiğini ilettik.”

Hata yapacak hakem, tepki görmek zorunda!
“Ama, buradaki gibi bir artniyet aramadık. Ama burada olaylar artık üst üste gelişince, bu artık iyi bir şey değil, bu hakem hatası değil artık. Maç sonunda olan şeyler, Maraşspor teknik direktörünün maç kazanıp istifa etmesi, değişik düşüncelerimiz var ama, bunları altı dolu olmayan şeyler için asla bir iddiada bulunmuyoruz. Yalnız Elazığspor’a hata yapacak hakem, Elazığspor’un tepkisini görmek zorunda. İstemeyerek hata elbette olacak. Hatalar oldu, Elazığspor bu şekilde bir tepki koymadı. Ama bundan sonra iyi niyetli görmediğimiz tüm hatalar için tepkimizi koyacağız. En yüksek noktaya kadar götüreceğiz.”

Klasman’da çok farklı ve güçlü bir takım!
“Biz hocamızla görüşme içerisindeyiz. Hedef, Elazığspor’un hedefi hocanın veya yönetimin hedefi diye değil, Elazığspor’un hedefi. Son kalan 9 maçta, yani devre arasına kadar bu 21 puanı toplamak.
Ocak Ayı’ndan bahsederken bunun içerisinde herşey var. Sezon başı kamp yapmamış bir takım var. Biz kampla daha güçleneceğine inanıyoruz. Klasman’da da çok farklı ve güçlü olacağına inanıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor.”

Kurumsallaşma hemen olmuyor…
“Dün akşam da biz toplantı yaptık. Bizim oluşturduğumuz kurullar var. Yönetim görevlendirilmiş. Onlarla ilgili tüm raporlar geliyor. Şu ânda önde olan, herkesin istediği Elazığspor’un puan olarak bir rahat etmesi. Önde olan bu, ama arkada diğer çalışmalarımız devam ediyor. Diğer çalışmalar kurumsallaşma ile ilgili ama, kurumsallaşmak hemen olmuyor. Elazığspor kurumsallaştı, herkesin bunu görmesi mümkün değil. Ama biz personelin işleyişi açısından, futbol şubesinin çalışması, altyapının sistemi, bunlar zamanla işin içine girdiğiniz zaman su yüzüne çıktığı zaman, bu kurumsallaşmayı hissedeceksiniz, göreceksiniz. Bunun 1 ayda veya 45 günde hepsinin bir ânda altyapısının düzelmesi, üst yapısında sportîf başarı, kurumsallaşma, hepsinin bir ânda olup ortaya çıkması mümkün değil. Ama, bunlarla ilgili olarak ciddi anlamda bütün arkadaşlarımız çalışıyor.”

Tarsus Maçı, işletmesi Elazığspor’a ait stadyumda!
“Bugün, mesela zamanımız yeterse stadyumun Elazığspor’a devri bitmiş olacak. Yazışmalarımız bitti. Sağolsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz bu konuda bize, hem ödeme konusunda, hem işleyişin hızlanması konusunda yardımcı oldu. İnşallah Pazar günkü Tarsus Maçı işletmesi Elazığspor’a ait olan stadyumda oynayacak.”

Elazığspor’un hakkını yemek kolay değil!..
“Maraş Maçı’nda üzerinde durduğumuz nokta haksızlığa uğramamız, hak edilmiş bir galibiyetin Elazığspor’un elinden alınması, biz buna kimsenin sebep olmasını istemiyoruz. Yani sebep olacak insanların da bazı şeyleri göze alması gerektiğine inanıyoruz. Hukuksal anlamda, koskoca Elazığspor, ligi görmüş, Lig A’da başarılar yaşamış bugün 2. Lig’de ama, oynadığımız rakiplerin yöneticileri dâhil, hepsi Elazığspor’un yerini burası olmadığını söylüyor. Elazığspor bir marka, bunu herkes kabul ediyor. Bu markayı kabul ederken de Elazığspor’un hakkını yemek kolay değil.”

Maddi sıkıntı yaşamayacağız!
“Bu yönetimin özelliği, gelecek olan kaynaklar gelinceye kadar kendi içerisinde önümüze gelen sorunları maddi anlamda halledecek. Ama bu kaynaklarımızın, hem Sayın Valimizin, hem Sayın Belediye Başkanımızın, hem Ticaret Odası Başkanımız Sayın Ali ŞEKERDAĞ’ın çalışmaları devam ediyor. Bunlar geldikçe tabii yönetim kurulumuzun şu ânda harcadığı paraların hepsini bağış yapma gibi bir şansı yok. Ama dediğim gibi, geçici sıkıntıları, önüne gelen sorunları rahatlatma açısından böyle bir sıkıntı inşallah maddi anlamda yaşamayacağız. O kaynaklar gelince de bu borçlanma da giderilmiş olacak. Kaynakların gelişi açısından çok büyük sıkıntımız yok. Gelecek zamanı biliyoruz. Şu zamanda şunlar olacak, onun zamanını biliyoruz.”

Temlikler, borçlar ve lisanslar için çalışmalar…
“Temlikler konusunda Hukuk İşleri Sorumlumuz Av. Aziz Bey bu konuda Tekin Bey’le çalışmalarını sürdürüyorlar. Ama, iş biraz karmaşık. Yani mükerrer şeyleri, biz bir kere ortadan kaldırmak istiyoruz net açıklama yapabilmek için. Şu ânda görülen, aynen telaffuz edilen rakam 7 Trilyon’da duruyor. Ama, tabii bunun üstüne gelecek faizleri var, avukat ücretleri var. Ana para olarak 7 Trilyon olarak görülüyor. Bunun yanında gelen telefonlar var. Mesela müracaatta bulunmamış, icraya gitmemiş, ne temliğe gitmiş, ne federasyona gitmemiş insanlar da var. Eskiden futbol oynamış, futbolcu arkadaşlarımız var. Biz bu kısa sürede açıklayalım dedik ama, bu çalışma devam ediyor. Federasyona başvurulmuş 100 Milyarlık borç şu anda Elazığspor’da 200 Milyar olarak görülüyor mesela. İki yerde göründüğü için mükerrer bir durum var. Onları da tam netleştirince gerekli açıklamayı yapacağız. Bunun yanında önümüze gelen borçlarla ilgili görüşmelerimiz de oluyor. Onu da zamana yaydık. Ocak Ayı’nda önümüze çıkacak lisans işlemleri için de çalışmalarımız var.”

Elazığspor’un eksikleri ve transferde kıstaslar
“Yapılacak transferleri de zamanı geldiği zaman konuşalım. Tabiî ki transferde kıstaslarımız olacak. Şu ânda Elazığspor için mücâdele eden, aslan gibi bir futbol takımı var. İyi niyetle bütün becerilerini, bütün terini Elazığspor için akıtan futbolcu arkadaşlarımız var. Ama, tabiî ki eksik görülen noktalarda eksikleri giderilecek. Hem maddi anlamda, sadece becerisi, kabiliyeti değil, Elazığspor’a kişisel olarak yapısının uyması anlamında kıstaslarımız olacak. Çünkü çok temiz, iyi niyetli futbolculardan kurulu takımımız var şu ânda. Bu ortamı bozacak ne olursa olsun, dışarıdan bir etki olmayacak, transferde de bu takımı bozmayacağız.”

Tepkimizi stadta koyalım, yalnız olmadığımızı gösterelim!..
“Bir kişinin yaptığı hata, tüm hakem camiasına maledilmesi mümkün değil. İbrahim SÜSLÜ Maraş’ta Elazığspor’un puanlarını çalmış götürmüştür.Tarsus Maçı’na gelecek hakem de aynısını yapacak diye birşey yok. Biz bu ciddiyetimizi, işte özellikle taraftarımızı biz yanımızda bunun için istiyoruz. Elazığspor’un birlik olduğunu gösterelim. Bu tepkimizi stadta koyalım ama, iyi niyetle takımı destekleyerek. Elazığspor’un yalnız olmadığını gösterelim.”

.........................................

ÜNLEM!
Başkan ŞATIROĞLU, ilk toplantısında haksızlıkları dile getirmiş ve taraftarı maça dâvet etmiş?..
Taraftar da büyük önem taşıyan Tarsus Maçı’na gelmek için, şart olarak hakem SÜSLÜ’yü istemiş!

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:38
Öğle 12:39
İkindi 15:54
Akşam 18:30
Yatsı 19:46
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 28 58
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 28 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 27 34
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 27 29
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 27 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 25 44
7. Tuzlaspor 25 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Menemenspor 25 27
14. Adanaspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 28 65
2. M. United 28 54
3. Leicester City 28 53
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. Tottenham 27 45
7. West Ham 26 45
8. Liverpool 28 43
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 28 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 26 45
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Athletic Bilbao 25 33
9. Celta de Vigo 26 33
10. Granada 26 33
11. Levante 26 32
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 26 20
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@