Elazığspor’a Kalıcı Gelir‬

“Güneşe pas ver” kampanyası Elazığ Stadyumu’na uygulanacak mı?

Elazığspor’a Kalıcı Gelir‬

Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Elazığ’a yapılacak olan stadyumun “güneş enerjisi” projesiyle desteklenebilir hale gelmesi durumunda, kulübün kendi enerjisini üretebileceğini ayrıca kulübün bu projeden dolayı kalıcı gelir elde edebileceğini söyledi.
Uluslararası Çevreci Sivil Toplum Kuruluşu “Greenpeace” tarafından desteklenen “Güneşe Pas Ver” projesi kapsamında, ilimize yapılacak olan yeni stadyumun da kendi elektriğini üreten güneş paneli sistemiyle inşa edilmesi yönünde sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Uzun yıllar ilimiz futboluna ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından yeni stadyum çalışmaları devam ederken, sosyal medyada başlatılan kampanya büyük ilgi göreceğe benziyor.

Uluslararası Çevreci Sivil Toplum Kuruluşu “Greenpeace” tarafından desteklenen “Güneşe Pas Ver” projesi kapsamında ilimize yapılacak olan yeni stadyumun da kendi elektriğini üreten güneş paneli sistemiyle inşa edilmesi yönünde sosyal medyada kampanya başlatıldı.

www.omuzomuza.gp üzerinden erişilen internet sitesinde “Sen de harekete geç, stadyumlar güneş enerjisiyle aydınlansın!” sloganıyla oluşturulan linke tıklandığında, ekrana gelen katılım formunun doldurulması ile birlikte kampanyaya katılım sağlanabiliyor.

1.4 Megawatt güneş enerjisi üreten panel kurulumuyla Antalya Stadyumu dünyada en büyük kuruluma sahip ilk on stadyumdan biri olmayı başarırken, Elazığ’da yapımı devam eden yeni stadyumun da benzer sistemle önemli bir elektrik üretimi yapabileceği öngörülüyor.

Bu konuda başlatılan kampanyanın ilimizden de yoğun bir katılım görmesi beklenirken, kampanyanın amacına ulaşması durumunda söz konusu güneş enerjisi sisteminin Elazığ *Stadyumu’na da uygulanabileceği belirtiliyor.

Devecioğlu; “Elazığspor Elektrik Borcundan Kurtulur.”

Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sebahattin Devecioğlu, çarpıcı bir konuyu gündeme taşıyarak, Elazığ’a yapılacak olan stadyum projesinin Güneş Enerjisi projesiyle desteklenebilir hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Devecioğlu, bu metotla kulüplerin kalıcı bir gelir elde edeceğini ifade etti. Sebahattin Devecioğlu, güneş enerjisi projesiyle Elazığspor’un kalıcı gelir elde etmesinin yanında sürekli gündeme gelen elektrik borcundan da kurtulabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık sana hocam
yazık sana hocam - 3 hafta Önce

ya sayın hocam sen niye hala kendini yoruyorsun. senin kıymetini bilen mi var. resmen adamlar tanımıyoruz deyip dışladılar seni. boş ver batsınlar iyice sen bence boşa emek veriyorsun.

SIRADAKİ HABER