Elazığspor’un İsmi Resmen Değişti

Bordo-Beyazlı Kulübü’nün isim değişikliği için Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı başvuru kabul edildi. Buna göre temsilcimizin yeni ismi resmen “Birevim Elazığspor” oldu.

Elazığspor’un İsmi Resmen Değişti

Bordo-Beyazlı ekibimizin yeni ismi TFF Resmi Web Sitesi’ne de yansıdı

Tetiş Yapı’nın isim hakkından vazgeçtiği ve Bordo-Beyazlı ekibimiz ara transfer döneminde maddi anlamda büyük yükünü ortadan kaldıran Birevim firması resmen Elazığspor’a ismini verdi. Uzun süredir anlaşılmasına rağmen TFF’de halen daha Tetiş Yapı Elazığspor ismiyle anılan Bordo-Beyazlı ekibimiz, dün yeni isim sponsorunun ismini resmen aldı ve “Birevim Elazığspor” ismi Türkiye Futbol Federasyonu’na da yansıdı.

Sahibi Elazığlı olan Birevim firması, Bordo-Beyazlı ekibimizin 1 Milyon TL karşılığında yeni isim sponsoru olmuştu.

Konuyla ilgili olarak Bordo-Beyazlı Kulüpten yapılan açıklamada; “Kulübümüz Türkiye Futbol Federasyonuna başvurarak, Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirket ile imzaladığımız sponsorluk sözleşmesi gereğince; 31.12.2019 tarihine kadar TFF nezdinde liglere katılım isminin “Birevim Elazığspor” olarak kayıtlarda yer almasını talep etmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun 08.03.2019 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu toplantı sonucunda 31.12.2019 tarihine kadar kulübümüzün müsabakalara “Birevim Elazığspor” ismi ile katılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna Duyurulur. BİREVİM ELAZIĞSPOR KULÜBÜ” ifadelerine yerverildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER