Enkaz edebiyatı yapmadık!

Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU dün bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

SPOR 07.06.2011, 22:28 07.06.2011, 22:28
2331
Enkaz edebiyatı yapmadık!
Başkan Akın ŞATIROĞLU, İstanbul’da düzenlenen “Elazığspor Şampiyonluk Gecesi”nde kimseden para toplamadıklarını, maddi anlamda bir bağış almadıklarını, gecenin amacının Elazığspor’un kaybolan imajını yeniden sağlamak olduğunu söyledi…

Transfer konusunda 7 isimle görüştüklerini açıklayan ve kamuoyunda konuşulan isimlerin doğru olmadığını belirten ŞATIROĞLU, Süper Lig takımlarından teklif aldığı ifâde edilen Arif ŞAHİN’in de büyük ihtimalle Elazığspor’da kalacağını bildirdi… 

Elazığspor Başkanı Akın ŞATIROĞLU dün bir basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…
121 Bin 300 TL…
Saat 16:00’da Elazığ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak 1 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirilen “Elazığspor Şampiyonluk Gecesi”nin Elazığspor’a maddi bir gelir kazandırmak adına yapılmadığını dile getiren Başkam akın ŞATIROĞLU, kamuoyunda konuşulduğu gibi Elazığlı işadamlarının maddi anlamda yardımları olmuş gibi durumun söz konusu olmadığını söyledi.
Gecede Elazığspor kasasına 121 Bin 300 TL tutarında bir paranın girdiğini ifade eden ŞATIROĞLU bu sıkıntılı süreçte 1 TL’nin bile değerli olduğunu kaydetti. ..

Transferleri paylaşacağız…
Transferler konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Akın ŞATIROĞLU kendilerinden duyulmadığı sürece değişik sitelerde, yorumlarda geçen isimlerin gerçek olmadığını, transferler konusunda herhangi bir netlik olduğu durumda kamuoyuyla paylaşacaklarını bildirdi.
Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Elazığspor Başkanı ŞATIROĞLU açıklamasında şunları söyledi;

Elazığspor adı ve tedirginlik…
“Elazığspor’un gündeminde olan konular ilgili hem sizleri hemde değerli camiamızı bilgilendirmek istedik Elazığspor Kulübü olarak. Öncelikle 1 Haziran akşamı gerçekleştirilen “Elazığspor Şampiyonluk Gecesi” ile ilgili kamuoyunda konuşulan konular ve sorular ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Şimdi Elazığsporumuz biliyorsunuz bu sıkıntılı dönemlerinde imaj olarak kendi hemşerilerimiz içerisinde de dışarıda da çok iyi bir konumda değildi. Bizde eski yönetimlerde olduğu gibi daha önceleri bir yardım gecesi adı altında hem Ankara’da hemde İstanbul’da 2 kez gece düzenledik. Orada şunu gördük ki insanlarımız artık Elazığspor adıyla ilgili il dışında arandıklarında bir tedirginlik yaşıyorlar. Buda insanların Elazığspor’dan uzaklaşmasını ve tabiri caizse kaçmasını sağlıyor. İstanbul’daki gecede biz oradaki az katılımlı değerli işadamlarımıza biz bir söz verdik. Dedik ki biz bugün lider olarak buradayız. Hatırlarsanız Çanakkale Dardanelspor Maçı öncesiydi 2. Yarı’nın, şuanda lideriz dedik, biz buraya şampiyonluğu kutlamak üzere buraya geleceğiz dedik ve şampiyonluk sözü verdik.”

“Gecedeki amaç Elazığspor’un imajı!..
“İstanbul’da 1 Haziran’da gerçekleştirilen geceyle ilgili olarak Elazığspor Kulübü’nün bir maddi hedefi yoktu. Bunun özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum. Yani kendisini rahatlatacak, transferini yapacak ve sezona başlatabilecek rakamda bir hedefi yoktu. Biliyorsunuz 500 TL’den davetiye satışı yaptık. Amaç Elazığsporla, değerli Elazığlıların, işadamları, bürokratları, siyasileri ve bir araya getirmek, Elazığsporla iç içe kılmak ve Elazığspor’un her zaman para isteyen, para istemeye gelen bir kulüp olmadığını göstermek ve belki de ilerisi için adımlar atmaktı. Çünkü yaşadığımız daha önceki hem Elazığ’da hem Ankara’da ve hemde İstanbul’daki gecelerde biz bunun sıkıntısını yaşadık. Bu anlamda da 1 Haziran’daki gecede belkide şuana kadar gerçekleşen ki salon çok büyüktü gerçekleşen en büyük katılımla biz gecemizi gerçekleştirmiş olduk.”

Net gelir 121 Bin 300 TL…
“Talepler oldu, biz talep etmediğimiz halde katılamayıp 5’er 10’ar davetiye alan işadamlarımız oldu. Hepsine buradan teşekkür ediyorum. Bu geceyle ilgili hedef 500 davetiye satmaktı, buradaki rakam 250 Bin TL civarında bir rakam olacaktı. Biliyorsunuz Elazığspor’un bu sıkıntılı döneminde gece bir maddiyat hedeflemese de rakam 200 Bin olur 100 Bin olur ama hep söylediğimiz gibi Elazığspor’un ki bugünki şartlarında 1 TL’de 10 TL’de, 1000 TL’de değerli. Bu gecede net olarak elde ettiğimiz gelir 121 Bin 300 TL. Bunun yaklaşık % 60’lık kısmı Elazığspor’un kasasına girdi. Bir kısmı da tahmin ediyorum bu Cuma gününe kadar Elazığspor’un hesabına girmiş olacak.”

Kimsenin bir bağışı olmadı…
“Bu geceden önce ve sonra biz hiçbir işadamımızdan kesinlikle ve kesinlikle rakamsal olarak maddi bir talepte bulunmadık. Hiçbir işadamımızdan ve değerli Elazığlılardan da İstanbul’daki gecede de öncesi ve sonrasında hiç kimse bir yardım da bulunacağının sözünü de vermedi, herhangi bir maddi anlamda yardımda bulunmadı. Bunu kamuoyumuz tarafından bilinmesini istiyorum. Orada olmayan değerli Elazığlıların düşünceleri var. Yardım eden işadamlarımız olmuş diye duyumlar aldık. Kesinlikle ve kesinlikle davetiye alımı dışında ve oradaki Cd, forma ve atkı satışı dışında kimsenin Elazığspor’a maddi anlamda bir bağışı olmamıştır. Elazığspor Kulübü’nün de böyle bir talebi olmamıştır. Bu gece Elazığspor’un şampiyonluğunu kutlama gecesiydi. Elazığspor bir coşku ve imaj gecesiydi.”

“Elazığspor’un kimliği…
“Biz yönetim olarak ileriye hedefler koyuyoruz arkadaşlar. Ben inanıyorum ki 1 yıl sonra Elazığspor’un bir başarısında veya bir etkinliğinde bir araya gelecek insanlar daha rahat bir araya gelecekler. Kulübün baskı uygulamadan, insanlara kulübün durumunu anlatarak bir şeyler izah etmesiyle ben değerli Elazığlıların kendi gönüllerinden gelerek bugünlerden sonra daha farklı yaklaşacaklarına inanıyorum. Ben bir daha sizler aracılığınızla geceye katılan herkese sonsuz teşekkürler ediyorum. Şuanda arkadaşlar ben orada 10 gün kaldığım süre zarfında Türkiye’de ses getirmiş, ismi biline değerli futbol adamlarıyla, yorumcularla, eski futbolcularla, hocalarla görüşmelerim oldu. Övünerek söylüyorum Elazığspor’un çok güzel bir ismi var. Değer verilen bir kulüp, kendi hak ettiği kimliğine bürünmüş bir kulüp vaziyetinde, maddi imkânsızlıklarımız hala daha devam ediyor.”

Elazığspor’a destek…
“Biz yönetim kurulu olarak hâlâ daha önümüzdeki sezon neler yapabiliriz nasıl kaynaklar bulabiliriz diye mücadelesini veriyoruz. İşimiz zor ama şu andan itibaren Türkiye’nin güvendiği bir Elazığspor Kulübü ve takımı var. Biz Elazığlılarda kimseye baskı uygulanmadan kimseden zorla bir şey istenmeden ben herkesin bundan sonra Elazığspor’a destek olmasını rica ediyorum. Çünkü şu dönem Elazığspor için bu yıl çok önemli Elazığspor Bank Asya’da ilk yılını maddi anlamda rahat geçirirse bir sonraki yıl Elazığspor’da bu konular çok az şekilde konuşulacak veya hiç konuşulmayacak. Biz hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadık en kötü durumlarda dahi ağlamadık, bundan sonra da ağlamayacağız. Ama bazı şeyleride kamuoyuyla paylaşmamız lazım. Bunları da yeri geldiğinde şuandaki Sayın Belediye Başkanımızın ve Valimizin özellikle çalışmakta oldukları, Elazığspor’un bu senesini idame edebilecek kaynaklarla ilgili de bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bunlarla ilgili de inşallah bu sıkıntıları atlatamazsak kamuoyuyla paylaşacağız.”

2. Etap 3 Temmuz’da Bolu’da…
“İkinci bir konu yine sürekli gündemde olan transfer konusu, daha öncede söylediğim gibi resmî bir açıklama gelmeksizin, herhangi bir transfer bitmiş değildir. Şuanda Elazığspor’un net olarak açıkladığı 2 transfer vardır. Sinan ve Caner transferi. Bunun yanında net olarak 7 transfer yapacağız. Ancak netliği bir kısmını bu hafta içi kulübümüze davet edeceğiz. Transfer komitemizle birlikte oturup konuşacağız. Bir kısmını da diğer hafta içerisinde inşallah 20 Haziran’da Elazığ’da yapacağımız ilk etap çalışmalarına en az transferlerin % 80’ini tamamlamış olacağız. Bizden duyulmadığı sürece değişik sitelerde, yorumlarda isimler geçiyor. Hiçbirin netliği yoktur. Tekrar söylüyorum netlik kazandığı anda kamuoyuyla paylaşılacaktır arkadaşlar. 2. Etap Kamp Çalışmalarımız ise 3 Temmuz’da net olmamakla beraber Bolu Esentepe’de olacak. ”

Arif’in gitmesi gibi bir durum yok!
“Yapacağımız 7 transfer den 2’si yabancı transfer, şunuda söylemek istiyorum. Transfer komitemiz gerçekten yabancı transfer konusunda çok sağlama adım atmaya çalışıyoruz. Hem maddi anlamda hemde oyuncunu sportif anlamda katkısı anlamında hemde gelecek adına Elazığspor’a bir şeyler kazandırma adına bu 3 kıstası da bir araya koyup çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz.Şı ülkeden olsun diye bir kesin kıstasımız yok. İnşallah en iyi katkıyı sağlayacak futbolcuları bünyemize katacağız. Sözleşmesi biten futbolculardan Göksu ve Erşen’le ben İstanbul’dayken yeniledik 2’şer yıl olmak üzere, Onur ve İlhan’la daha önce gerçekleştirmiştik. 4 oyuncumuzla 2 yıllık olmak üzere yine yolumuza devam ediyoruz. Bunun yanında ayın 20’sinde burada toplanırken, şuanda Elazığspor’da olan ve 1 yıl sözleşmesi olan futbolcularımızla da görüşmelerimiz telefonda oldu. Onlarlada sözleşmelerimizi inşallah uzatacağız. Arif ŞAHİN bizimle beraber devam ediyor. Bize bir resmî olarak herhangi bir teklif gelmedi. Kendisini arayanlar olmuş, o da samimi bir şekilde bizimle paylaştı. Ama bu bahsedilen transfer şekliyle Arif’in Elazığspor’dan gitmesi gibi bir durum yok. “

Şampiyonluk primi dışında futbolcuların alacağı yok!
“ Geçen yılki ödemeleri tamamladık. Şampiyonluk primi hariç bütün alacakları ödenmiş durumda. Net olmak istiyorum, son çekleri verirken küçük birer rakam futbolcularımıza çeklerin dışında tuttuk. Onları da nakit ödeyeceğiz. Toplamda Elazığspor’a maliyeti 100 Bin TL civarında, onları da ellerinde nakit para olması amacıyla nakit olarak göndereceğiz. Kongreyi de şöyle yapacağız. Kongre tarihi belirleyip yönetici aramanın bir anlamı yok. Yönetimde bulunmaya talip olan değerli arkadaşlarımız var. Bu isimler netleştikten sonra kongre tarihini belirleyip kongreye gideceğiz. Liste oluşsun ondan sonra kongre tarihi belli olsun anlamında, çünkü bundan önce hatırlarsanız kongre salonunda listeler hazırlnaıyordu. Ama önce liste hazır olsun 1 hafta sonra 10 gün sonra olsun ama sağlam bir kongre olsun olmasını istedik. Çalışmalarımız devam ediyor. Maddi sıkıntılara gelince sezon sonuna doğru Belediye Başkanımızın ve meclis üyelerimizin bu başarısından dolayı ben meclis üyelerimize de teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir sıkıntı yaratmadan Elazığspor’a önümüzdeki yılın en azından ilk yarısını sağlam bir şekilde sıkıntı yaşamadan götürecek şekilde bir kaynak ortaya çıkarıldı. Meclisten geçti, ihale sürecine girdiği anda da bazı sıkıntılar var dışarıdan biz bunu çözmeye çalışıyoruz diyaloglarla çözülmezse sizlerle paylaşmak zorunda kalacağız. Ama ben çözüleceğini sanıyorum. Bugün ve yarın bu kurumlarla görüşmelerimiz olacak. Neticesi olumlu veya olumsuz sizlerle paylaşacağız. “
Yorumlar (0)
34°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:38
Güneş 06:00
Öğle 12:22
İkindi 15:51
Akşam 18:34
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Göztepe 1 3
2. Karagümrük 1 3
3. Beşiktaş 1 3
4. Galatasaray 1 3
5. Alanyaspor 1 3
6. Hatayspor 1 3
7. Antalyaspor 1 3
8. Erzurumspor 1 3
9. Fenerbahçe 1 3
10. Kayserispor 1 3
11. Konyaspor 0 0
12. Çaykur Rizespor 1 0
13. Ankaragücü 1 0
14. Kasımpaşa 1 0
15. Gaziantep FK 1 0
16. Trabzonspor 1 0
17. Sivasspor 1 0
18. Gençlerbirliği 1 0
19. Başakşehir 1 0
20. Malatyaspor 1 0
21. Denizlispor 1 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 1 3
2. Balıkesirspor 1 3
3. Altınordu 1 3
4. Ümraniye 1 3
5. Adanaspor 1 3
6. Ankara Keçiörengücü 1 3
7. Ankaraspor 1 3
8. Akhisar Bld.Spor 1 1
9. Altay 1 1
10. Tuzlaspor 1 1
11. Samsunspor 1 1
12. Bandırmaspor 1 0
13. Boluspor 1 0
14. Eskişehirspor 1 0
15. İstanbulspor 1 0
16. Bursaspor 1 0
17. Giresunspor 1 0
18. Menemen Belediyespor 1 0
Takımlar O P
1. Arsenal 1 3
2. Leicester City 1 3
3. Chelsea 1 3
4. Newcastle 1 3
5. Wolverhampton 1 3
6. Liverpool 1 3
7. Crystal Palace 1 3
8. Everton 1 3
9. Aston Villa 0 0
10. Burnley 0 0
11. Man City 0 0
12. M. United 0 0
13. Leeds United 1 0
14. Southampton 1 0
15. Tottenham 1 0
16. Brighton 1 0
17. Sheffield United 1 0
18. West Ham 1 0
19. Fulham 1 0
20. West Bromwich 1 0
Takımlar O P
1. Valencia 1 3
2. Granada 1 3
3. Osasuna 1 3
4. Real Betis 1 3
5. Huesca 1 1
6. Real Sociedad 1 1
7. Real Valladolid 1 1
8. Villarreal 1 1
9. Celta de Vigo 1 1
10. Eibar 1 1
11. Atletico Madrid 0 0
12. Barcelona 0 0
13. Elche 0 0
14. Getafe 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Sevilla 0 0
17. Deportivo Alaves 1 0
18. Levante 1 0
19. Athletic Bilbao 1 0
20. Cádiz 1 0
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@