Erdem'in Elazığspor Hedefleri Büyük!

Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi.

SPOR 25.06.2014, 20:54 25.06.2014, 20:54
3698
Erdem'in Elazığspor Hedefleri Büyük!
Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi.
 
Geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklama yaparak 28 Haziran'da yapılacak olan Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, basın mensuplarıyla biraraya geldi.
Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamayarak 28 Haziran Cumartesi gününe ertelenen Elazığspor Olağanüstü genel kurul öncesi, İşadamı ve eski başkanlardan Necati Erdem, bir basın toplantısı düzenleyerek başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Erdem, yaptığı açıklamada, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi. Geçtiğimiz yıllarda bordo beyazlı kulüpte 3 sezon başkanlık yaptığını dile getiren Erdem, 5 yıl içerisinde Elazığspor'u UEFA'da oynayan bir takım haline getireceklerini belirtti. Herkesimle iç içe olacaklarını ve sürekli fikir alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Erdem, şeffaf bir yönetimle hedefleri olan bir Elazığspor'u yaratacaklarını söyledi. Erdem, Elazığspor taraftarlarından da övgüyle bahsederek, taraftarların rahat olmasını ve göreve gelmeleri halinde 28 Haziran'dan sonra Elazığspor'un çehresinin değişeceğini belirtti.
 
İşte Erdem'in basın toplantısından satırbaşları;
 
28 Haziran'da Adayım...
"28 Haziran'da yapılacak Olağanüstü genel kurulda aday olmaya karar verdim. Aslında 1 kaç yıl sonra talip olmak istiyordum. Ancak Elazığspor'un şuanki durumunu dikkate alarak cumartesi günü yapılacak olan kongrede Elazığspor'a sahip çıkmak istedim. Dün sabah Elazığ'a geldim. Geldikten sonra gördüğüm ilgi, vatandaşın gözlerinden aldığım ışık, beni birkez daha heyecanlandırdı. Hedefim 5 yıl içerisinde UEFA kupası. Herkes 5 yıl içerisinde hazırlansın. ALLAHIN izniyle 5 yıl sonra Elazığspor: 1 PSV:0 olursa şaşırmayın. Bunu tüm samimiyetliğimle söylüyorum. Bu işi layıkıyla yapacağımıda eminim. Kayıtlara bakarsanız, ben ne konuşmuşsam geçmişte hepsini yapmışım. Tüm taraftarlarımız bu samimiyetliğime inansın."
 
Bana İftira Attılar...
1988-1989, 1989-1990 ve 1990-1991 sezonlarında başkanlık yaptım. İlk senemizde ligi ikinci bitirdik, ikinci senemizde şampiyon olduk. Son senemizde ise ligin 7.haftasında görevi bırakmak zorunda kaldım. O zamanki şartlarda başkanlık yapmamı istemediler. Bende 7.haftada görevi bıraktım. Başkanlık yapmamı istemeyenler bana iftira attılar. 40 ton peynir olayını gündeme getirdiler. Ben burdan izah ediyorum. Eğer Elazığspor kulübünde o gün ki tarihlerde 150 veya 200 kilo peynirin dışında peynir faturasını bulurlarsa ben ş....... Ama iddia edipte tonlarca peynir var diyipte iddiasını ispat etmeyen varsa oda ş....... Açık ve net. Yani vatandaş iftira yoluyla bize cephe aldı. O yüzden diyorum ki 1988 yılından itibaren defterleri bir incelesinler. Ben bu iftiradan dolayı kendimi de temizlemek istiyorum. Eğer suçluysam bu bedeli ödemeye hazırım. 1988 yılından sonraki defterlerin incelenmesini talep ediyorum. Bunu kendimden dolayı istiyorum, kimseyi suçlamıyorum. Bir kulüpte şeffaflık olmadığı vakit, taraftarın güveni olmadığı vakit, o kulüp bir yerlere varamaz."
 
5 Yılda Hedef UEFA...
"Yönetim olarak bu kulübe talibiz. Yalnız tek bir şartla. Kongre günü belediyenin adayı çıkmadığı takdirde, bu işte varız. Ben her zamanda Elazığspor'un zor gününde gelip sahip çıktım. Ama Belediye bir aday çıkarırsa kesinlik aday olmayacağım. Tek listeyle gidilirse kongreye işte o zaman adayız. Başkan olduğum takdirde yüzde yüz şampiyonluk sözü vermiyorum. Öncelikli hedefimiz kulübün mali yapısını düzeltmek olacak. Önümüzü göremiyoruz, sisli bir yoldayız, ortada bir gerçek var, Elazığspor borçlu bir kulüp.  Burada kimseyi suçlamıyorum. Görevi bırakan arkadaş suçludur diye söylemiyorum. Emek vermiştir, takımı şampiyon yapmıştır. Ona buradan da teşekkür ediyorum. Ancak bu borçlardan dolayı ilk etapta şampiyonluk sözü vermiyorum. İlk yarı sonuna kadar takımı 6.7.sırada gördüğüm zaman 3-5 nokta bomba transferle Şubattan sonra şampiyonluk sözü verebilirim. Şuan için ilk etapta bunun sözünü veremiyorum. En başta kulübün mali yapısını düzeltmemiz lazım. Göreve geldiğimiz ilk 5 yıl içerisinde hedefimiz Avrupa kupaları olacak. Bir Sivasspor örneği var. Bu örneği biz Elazığspor'da gerçekleştireceğiz. Eğer Elazığspor'u UEFA'ya oynatamadığımız vakit, kendimi başarısız hisseder anında istifa ederim. Onun için hedef UEFA. Bunu tüm taraftarlarımıza monte edeceğiz. Eğer seçilirsek, Pazartesi gününden itibaren UEFA'nın aşısını vurmuş olacağız. Dükkan dükkan gezip birlikteliği sağlayacağız,  şehrin üzerindeki bu ölü toprağı kaldıracağız. Tüm Elazığ'ı kucaklayacağız, halkı uyandırıp yeni Elazığspor'un temellerini atacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."
 
Bütün Doğu İllerini Elazığspor'lu Yapacağız...
"Elazığ, bütün Doğu Anadolu'nun tek takımı olacak. Bütün doğu kulüpleriyle dostluk köprülerini kurup, Elazığspor sevgisi aşılayacağız. Artık Bingöl'lü sadece bir Fenerbahçe maçına değilde, her vakit Elazığspor'u izlemeye gelecek. Öyle gün olacak ki tüm Türkiye Elazığspor'u konuşacak. İddia ediyorum, 5 yıl sonra bir İlhan Cavcav'mı var, Necati Erdem mi var. Bunu herkes görecek. Samimi söylüyorum, Fenerbahçe Kulübünü verseler yönetecek kapasitem var. Böbürlenmek istemiyorum ama ortada böyle bir gerçek var. Elazığspor'a bilgi birikimimle, cesaretimle her türlü şartlarda hazırım. Kulübü aldığımız zaman Elazığ halkı sevinsin. 28 Haziran Elazığspor için milat olacaktır. Bunu tüm samimiyetliğimle söylüyorum. 20 Yıllık Elazığspor'un tarihini 28 Haziran'da atacağız. Öyle gün gelecek ki bizim rakiplerimiz sadece Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş olacak."
 
Tek Endişem (!)...
"Elazığspor taraftarını benim kadar tanıyan yoktur. Elazığspor taraftarı farklıdır. Taraftarlarımıza sonuna kadar güveniyorum. Onların sürekli içinde olacağım. Fikirlerini dinleyeceğim. Taraftar gruplarımızı danışma kurulumuza dahil edeceğiz. Artık Elazığspor federasyondan para ve saha kapama ceza almayacak. Tesislerimizi halka açacağız. Elazığ halkıyla geliyoruz, Elazığ halkıyla gideceğiz. Herkes rahat olsun. ALLAH'IN izniyle bu işi başaracağız. Ama tek bir endişem var. Bu sefer ne iftira atacaklar ondan korkuyorum. Tek endişem bu. Yoksa çok rahatım."
 
Elazığspor'un Borcunu Sıfırlayacağız...
"Bundan sonra param var, 5 Trilyonum var geldim Elazığspor'u alacağım sistemini kaldıracağız. İşi bilen Elazığspor'u gelip alacak. Elazığspor'un kasasında sürekli para olacak. Biz Elazığspor'un borcunu sıfırlayacağız. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum. Ama Elazığspor'u pırıl pırıl, ter temiz bir kulüp olarak bırakacağıma söz veriyorum. Ben taraftara sonsuz güveniyorum. Belediye başkanının da destek vereceğine son derece inancım tamdır. Ben Belediye başkanı destek olursa aday olacağım demiyorum. Normal şartlar altında aday oldum. Kendime güvenerek geldim. Elbette Valimiz, Belediye başkanımız ve sivil toplum örgütlerinin de desteğine ihtiyacımız olacak. Ama normal şartlar altında belediye başkanımızın Elazığspor'a destek olacağına inanıyorum. Ben belediye başkanının yanına başkanım bana hat ver, arsa ver olarak gitmem. Bu çok yanlış. Belediye başkanının yanına pazarlıkla gitmem. Bende seviyorum Elazığspor'u, belediye başkanıda seviyor. Belediye başkanı bana destek olmazsa ben yine alırım Elazığspor'u. Ama benim bildiğim belediye başkanı Elazığspor'a yardımcı olur. Oturup sürekli karşılıklı fikir alışverişi yapacağız. Elazığ'ı seven Elazığspor'a destek verir. Biz kendimize istemiyoruz. Sadece Elazığspor'a destek istiyoruz. Elazığspor, ne bizim malımız ne de belediye başkanının. Elazığspor, Elazığ halkınındır."
 
Aday Olacaklara Sesleniyorum...
"Eğer belediye aday çıkarırsa kesinlikle aday olmayacağım. Aday çıkmazsa adayım. Buradan aday olacaklara sesleniyorum. Eğer aday olmayı düşünüyorlarsa biran önce çıkıp açıklasınlar. Kongrede çıkıpta son dakika aday olmasınlar. Çünkü delege üstünlüğü onlarda olacak. Bizide orada küçük düşürmesinler. Aday olacaklarsa çıkıp açıklasınlar. Bizlerde ona göre önlemimizi alalım. Mevcut başkanla da görüşeceğim. Alacakları konusunda talaplerim olacak. Temliğin bir kısmını kulübe aktarsın, bir kısmınıda kendi alsın. Takım şampiyon olursa zaten tüm alacağını ödemiş oluruz. Kartvizit başkan olmak istemiyorum. Benim böyle şeylere ihtiyacım yok. Benim hedeflerim var. Bu yüzden Elazığspor'a yeniden aday oluyorum. Hedeflerimi başarmaya geliyorum"
 
Menajerler Kulüpten İçeri Giremez...
"Menajeri kulübe sokmam. Menajer kulübü kemiriyor, yiyiyor. Elazığspor'un kuruşunu kimseye yedirttirmem. O kadar hassas olacam ki, kulübün tüm hesaplarını 3 ayda bir kamuoyuna açıklacağım. Açıklamadığım zaman herkes konuşsun. Ne söz verdin, ne yaptın. Bunun hesabını sorsunlar. 30 kişilik bir yönetim oluşturacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Bütün sivil toplum örgütlerini gezeceğiz. Birlik olup şahlanacağız. Küme düşme diye düşünce artık olmayacak. Geçmişte bana iftira attılar, küme düşürdü dediler. Ama ben 7.hafta görevi bıraktım. Ben düşürmedim. Benden sonra o sezon 5 başkan değişti. 1 sezonda 5 başkan. O zaman ki son başkan Behçet Susmaz'dı. Bitmiş Elazığspor, Behçet beyin kucağında öldü. Behçet beyin hakkını yemek çok yanlıştır. Elinden geleni yapmıştır, ama  takım ondan önce küme düşmüştü. Elazığspor tarihinde en kaliteli kadroyu ben kazandırdım bu memlekete. Elazığspor, 17 hafta üst üste kazanarak tarihinde ilk benim yönetimimde rekor kırdı. Seyirci rekoru benim zamanımda Mardinspor maçında kırıldı. Kalecimiz Yavuz, en az gol yiyen kaleci oldu. Semih Alınmış ise gol kralı oldu. Bunlar hep benim zamanımda oldu. Beni bilen bilir. Bütün taraftarlarımız rahat olsun. Eğer başkan olursam herşeyin en iyisini yapacağım. Taraftarlarımız rahat olsun, birçok isimli futbolcu getireceğim. Zevkle bir Elazığspor izlettireceğim. Bunun sözünü veriyorum burdan."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@