Erdem'in Elazığspor Hedefleri Büyük!

Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi.

SPOR 25.06.2014, 20:54 25.06.2014, 20:54
3698
Erdem'in Elazığspor Hedefleri Büyük!
Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi.
 
Geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklama yaparak 28 Haziran'da yapılacak olan Elazığspor Olağanüstü Genel kurulunda aday olacağını açıklayan İşadamı Necati Erdem, basın mensuplarıyla biraraya geldi.
Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamayarak 28 Haziran Cumartesi gününe ertelenen Elazığspor Olağanüstü genel kurul öncesi, İşadamı ve eski başkanlardan Necati Erdem, bir basın toplantısı düzenleyerek başkanlığa aday olduğunu açıkladı.
Erdem, yaptığı açıklamada, şeffaf bir şekilde ve hedefleri olan bir Elazığspor'un temellerini atmak için başkanlığa aday olduğunu söyleyerek, taraftarlara mesaj gönderdi. Geçtiğimiz yıllarda bordo beyazlı kulüpte 3 sezon başkanlık yaptığını dile getiren Erdem, 5 yıl içerisinde Elazığspor'u UEFA'da oynayan bir takım haline getireceklerini belirtti. Herkesimle iç içe olacaklarını ve sürekli fikir alışverişinde bulunacaklarını ifade eden Erdem, şeffaf bir yönetimle hedefleri olan bir Elazığspor'u yaratacaklarını söyledi. Erdem, Elazığspor taraftarlarından da övgüyle bahsederek, taraftarların rahat olmasını ve göreve gelmeleri halinde 28 Haziran'dan sonra Elazığspor'un çehresinin değişeceğini belirtti.
 
İşte Erdem'in basın toplantısından satırbaşları;
 
28 Haziran'da Adayım...
"28 Haziran'da yapılacak Olağanüstü genel kurulda aday olmaya karar verdim. Aslında 1 kaç yıl sonra talip olmak istiyordum. Ancak Elazığspor'un şuanki durumunu dikkate alarak cumartesi günü yapılacak olan kongrede Elazığspor'a sahip çıkmak istedim. Dün sabah Elazığ'a geldim. Geldikten sonra gördüğüm ilgi, vatandaşın gözlerinden aldığım ışık, beni birkez daha heyecanlandırdı. Hedefim 5 yıl içerisinde UEFA kupası. Herkes 5 yıl içerisinde hazırlansın. ALLAHIN izniyle 5 yıl sonra Elazığspor: 1 PSV:0 olursa şaşırmayın. Bunu tüm samimiyetliğimle söylüyorum. Bu işi layıkıyla yapacağımıda eminim. Kayıtlara bakarsanız, ben ne konuşmuşsam geçmişte hepsini yapmışım. Tüm taraftarlarımız bu samimiyetliğime inansın."
 
Bana İftira Attılar...
1988-1989, 1989-1990 ve 1990-1991 sezonlarında başkanlık yaptım. İlk senemizde ligi ikinci bitirdik, ikinci senemizde şampiyon olduk. Son senemizde ise ligin 7.haftasında görevi bırakmak zorunda kaldım. O zamanki şartlarda başkanlık yapmamı istemediler. Bende 7.haftada görevi bıraktım. Başkanlık yapmamı istemeyenler bana iftira attılar. 40 ton peynir olayını gündeme getirdiler. Ben burdan izah ediyorum. Eğer Elazığspor kulübünde o gün ki tarihlerde 150 veya 200 kilo peynirin dışında peynir faturasını bulurlarsa ben ş....... Ama iddia edipte tonlarca peynir var diyipte iddiasını ispat etmeyen varsa oda ş....... Açık ve net. Yani vatandaş iftira yoluyla bize cephe aldı. O yüzden diyorum ki 1988 yılından itibaren defterleri bir incelesinler. Ben bu iftiradan dolayı kendimi de temizlemek istiyorum. Eğer suçluysam bu bedeli ödemeye hazırım. 1988 yılından sonraki defterlerin incelenmesini talep ediyorum. Bunu kendimden dolayı istiyorum, kimseyi suçlamıyorum. Bir kulüpte şeffaflık olmadığı vakit, taraftarın güveni olmadığı vakit, o kulüp bir yerlere varamaz."
 
5 Yılda Hedef UEFA...
"Yönetim olarak bu kulübe talibiz. Yalnız tek bir şartla. Kongre günü belediyenin adayı çıkmadığı takdirde, bu işte varız. Ben her zamanda Elazığspor'un zor gününde gelip sahip çıktım. Ama Belediye bir aday çıkarırsa kesinlik aday olmayacağım. Tek listeyle gidilirse kongreye işte o zaman adayız. Başkan olduğum takdirde yüzde yüz şampiyonluk sözü vermiyorum. Öncelikli hedefimiz kulübün mali yapısını düzeltmek olacak. Önümüzü göremiyoruz, sisli bir yoldayız, ortada bir gerçek var, Elazığspor borçlu bir kulüp.  Burada kimseyi suçlamıyorum. Görevi bırakan arkadaş suçludur diye söylemiyorum. Emek vermiştir, takımı şampiyon yapmıştır. Ona buradan da teşekkür ediyorum. Ancak bu borçlardan dolayı ilk etapta şampiyonluk sözü vermiyorum. İlk yarı sonuna kadar takımı 6.7.sırada gördüğüm zaman 3-5 nokta bomba transferle Şubattan sonra şampiyonluk sözü verebilirim. Şuan için ilk etapta bunun sözünü veremiyorum. En başta kulübün mali yapısını düzeltmemiz lazım. Göreve geldiğimiz ilk 5 yıl içerisinde hedefimiz Avrupa kupaları olacak. Bir Sivasspor örneği var. Bu örneği biz Elazığspor'da gerçekleştireceğiz. Eğer Elazığspor'u UEFA'ya oynatamadığımız vakit, kendimi başarısız hisseder anında istifa ederim. Onun için hedef UEFA. Bunu tüm taraftarlarımıza monte edeceğiz. Eğer seçilirsek, Pazartesi gününden itibaren UEFA'nın aşısını vurmuş olacağız. Dükkan dükkan gezip birlikteliği sağlayacağız,  şehrin üzerindeki bu ölü toprağı kaldıracağız. Tüm Elazığ'ı kucaklayacağız, halkı uyandırıp yeni Elazığspor'un temellerini atacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın."
 
Bütün Doğu İllerini Elazığspor'lu Yapacağız...
"Elazığ, bütün Doğu Anadolu'nun tek takımı olacak. Bütün doğu kulüpleriyle dostluk köprülerini kurup, Elazığspor sevgisi aşılayacağız. Artık Bingöl'lü sadece bir Fenerbahçe maçına değilde, her vakit Elazığspor'u izlemeye gelecek. Öyle gün olacak ki tüm Türkiye Elazığspor'u konuşacak. İddia ediyorum, 5 yıl sonra bir İlhan Cavcav'mı var, Necati Erdem mi var. Bunu herkes görecek. Samimi söylüyorum, Fenerbahçe Kulübünü verseler yönetecek kapasitem var. Böbürlenmek istemiyorum ama ortada böyle bir gerçek var. Elazığspor'a bilgi birikimimle, cesaretimle her türlü şartlarda hazırım. Kulübü aldığımız zaman Elazığ halkı sevinsin. 28 Haziran Elazığspor için milat olacaktır. Bunu tüm samimiyetliğimle söylüyorum. 20 Yıllık Elazığspor'un tarihini 28 Haziran'da atacağız. Öyle gün gelecek ki bizim rakiplerimiz sadece Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş olacak."
 
Tek Endişem (!)...
"Elazığspor taraftarını benim kadar tanıyan yoktur. Elazığspor taraftarı farklıdır. Taraftarlarımıza sonuna kadar güveniyorum. Onların sürekli içinde olacağım. Fikirlerini dinleyeceğim. Taraftar gruplarımızı danışma kurulumuza dahil edeceğiz. Artık Elazığspor federasyondan para ve saha kapama ceza almayacak. Tesislerimizi halka açacağız. Elazığ halkıyla geliyoruz, Elazığ halkıyla gideceğiz. Herkes rahat olsun. ALLAH'IN izniyle bu işi başaracağız. Ama tek bir endişem var. Bu sefer ne iftira atacaklar ondan korkuyorum. Tek endişem bu. Yoksa çok rahatım."
 
Elazığspor'un Borcunu Sıfırlayacağız...
"Bundan sonra param var, 5 Trilyonum var geldim Elazığspor'u alacağım sistemini kaldıracağız. İşi bilen Elazığspor'u gelip alacak. Elazığspor'un kasasında sürekli para olacak. Biz Elazığspor'un borcunu sıfırlayacağız. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum. Ama Elazığspor'u pırıl pırıl, ter temiz bir kulüp olarak bırakacağıma söz veriyorum. Ben taraftara sonsuz güveniyorum. Belediye başkanının da destek vereceğine son derece inancım tamdır. Ben Belediye başkanı destek olursa aday olacağım demiyorum. Normal şartlar altında aday oldum. Kendime güvenerek geldim. Elbette Valimiz, Belediye başkanımız ve sivil toplum örgütlerinin de desteğine ihtiyacımız olacak. Ama normal şartlar altında belediye başkanımızın Elazığspor'a destek olacağına inanıyorum. Ben belediye başkanının yanına başkanım bana hat ver, arsa ver olarak gitmem. Bu çok yanlış. Belediye başkanının yanına pazarlıkla gitmem. Bende seviyorum Elazığspor'u, belediye başkanıda seviyor. Belediye başkanı bana destek olmazsa ben yine alırım Elazığspor'u. Ama benim bildiğim belediye başkanı Elazığspor'a yardımcı olur. Oturup sürekli karşılıklı fikir alışverişi yapacağız. Elazığ'ı seven Elazığspor'a destek verir. Biz kendimize istemiyoruz. Sadece Elazığspor'a destek istiyoruz. Elazığspor, ne bizim malımız ne de belediye başkanının. Elazığspor, Elazığ halkınındır."
 
Aday Olacaklara Sesleniyorum...
"Eğer belediye aday çıkarırsa kesinlikle aday olmayacağım. Aday çıkmazsa adayım. Buradan aday olacaklara sesleniyorum. Eğer aday olmayı düşünüyorlarsa biran önce çıkıp açıklasınlar. Kongrede çıkıpta son dakika aday olmasınlar. Çünkü delege üstünlüğü onlarda olacak. Bizide orada küçük düşürmesinler. Aday olacaklarsa çıkıp açıklasınlar. Bizlerde ona göre önlemimizi alalım. Mevcut başkanla da görüşeceğim. Alacakları konusunda talaplerim olacak. Temliğin bir kısmını kulübe aktarsın, bir kısmınıda kendi alsın. Takım şampiyon olursa zaten tüm alacağını ödemiş oluruz. Kartvizit başkan olmak istemiyorum. Benim böyle şeylere ihtiyacım yok. Benim hedeflerim var. Bu yüzden Elazığspor'a yeniden aday oluyorum. Hedeflerimi başarmaya geliyorum"
 
Menajerler Kulüpten İçeri Giremez...
"Menajeri kulübe sokmam. Menajer kulübü kemiriyor, yiyiyor. Elazığspor'un kuruşunu kimseye yedirttirmem. O kadar hassas olacam ki, kulübün tüm hesaplarını 3 ayda bir kamuoyuna açıklacağım. Açıklamadığım zaman herkes konuşsun. Ne söz verdin, ne yaptın. Bunun hesabını sorsunlar. 30 kişilik bir yönetim oluşturacağız. Herkesi dinleyeceğiz. Bütün sivil toplum örgütlerini gezeceğiz. Birlik olup şahlanacağız. Küme düşme diye düşünce artık olmayacak. Geçmişte bana iftira attılar, küme düşürdü dediler. Ama ben 7.hafta görevi bıraktım. Ben düşürmedim. Benden sonra o sezon 5 başkan değişti. 1 sezonda 5 başkan. O zaman ki son başkan Behçet Susmaz'dı. Bitmiş Elazığspor, Behçet beyin kucağında öldü. Behçet beyin hakkını yemek çok yanlıştır. Elinden geleni yapmıştır, ama  takım ondan önce küme düşmüştü. Elazığspor tarihinde en kaliteli kadroyu ben kazandırdım bu memlekete. Elazığspor, 17 hafta üst üste kazanarak tarihinde ilk benim yönetimimde rekor kırdı. Seyirci rekoru benim zamanımda Mardinspor maçında kırıldı. Kalecimiz Yavuz, en az gol yiyen kaleci oldu. Semih Alınmış ise gol kralı oldu. Bunlar hep benim zamanımda oldu. Beni bilen bilir. Bütün taraftarlarımız rahat olsun. Eğer başkan olursam herşeyin en iyisini yapacağım. Taraftarlarımız rahat olsun, birçok isimli futbolcu getireceğim. Zevkle bir Elazığspor izlettireceğim. Bunun sözünü veriyorum burdan."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 22 51
2. Konyaspor 21 42
3. Fenerbahçe 22 36
4. Alanyaspor 22 35
5. Beşiktaş 22 35
6. Hatayspor 22 35
7. Başakşehir 21 34
8. Adana Demirspor 22 34
9. Kayserispor 22 31
10. Gaziantep FK 21 31
11. Sivasspor 22 30
12. Karagümrük 22 30
13. Galatasaray 22 27
14. Giresunspor 22 26
15. Kasımpaşa 22 24
16. Göztepe 22 24
17. Antalyaspor 22 23
18. Rizespor 22 21
19. Altay 22 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. Samsunspor 20 33
7. İstanbulspor 20 33
8. Adanaspor 20 32
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 21 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Tottenham 19 36
6. Arsenal 20 35
7. M. United 21 35
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 19 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 22 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Norwich City 22 16
18. Watford 20 14
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 21 45
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Valencia 21 29
10. Athletic Bilbao 21 28
11. Espanyol 22 27
12. Celta Vigo 21 26
13. Osasuna 21 25
14. Granada 21 24
15. Elche 21 22
16. Getafe 21 21
17. Mallorca 20 20
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@