Gakgoş 53. Başkanı'nı seçti

TY Elazığspor Olağanüstü Genel Kurulu’nda 83 delegenin oyunu alan Hacı Murat Yümlü, bordo-beyazlı ekibin yeni başkanı oldu. 

Gakgoş 53. Başkanı'nı seçti

Bordo-Beyazlı TemsilcimizElazığspor’da geçtiğimiz hafta yapılması gereken ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağan mali ve seçimli olağanüstü genel kurul, gerçekleştirildi. Kongrede oy kullanan 84 delegeden 83’ünün oyunu alan Hacı Murat YümlüElazığspor’un yeni başkanı oldu…
26 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Elazığspor Başkanlığı’na seçilen Mehmet Parlakyıldız’ın 4 gün sonra istifa etmesinin ardından yönetimsiz kalanElazığspor’da, 15 Haziran Cuma günü yapılan ve çoğunluk sağlanmadığı için 22 Haziran Cumartesi gününe ertelenen ve saat 13:00’te Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’ndegerçekleştirilen Genel Kurul’a tek liste sunan Hacı Murat Yümlü Kulüp Başkanlığı’na seçildi. 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurul’a tek liste ile gidildi. Delegelerin takdiri ile Olağanüstü Genel Kurulun Divan Başkanlığı’na Galip Belhan, Divan Üyeliklerine ise Erhan Eren Kurnaz ile Coşkun Kamaç seçildi. 
*Yümlü; “Öyle bir takım yapacağım ki özlenen Elazığspor’u sizlere yaşatacağım…”
Olağanüstü Genel Kurul’da açıklamalarda bulunan yeni başkan Hacı Murat Yümlü, “Başkan olmadan Elazığ’a geldim ve benimi taşın altına koydum. Ben bir Elazığ sevdalısıyım. Değişik dönemlerde Elazığspor yönetiminde görevler yaptım. Sporda tecrübeliyim. Kulüp nasıl yönetilir biliyorum. Geniş bir çevreye sahibim. Seçimlerimde kesinlikle yanlış yapmayacağım. Öyle bir takım yapacağım ki özlenen Elazığspor’u sizlere yaşatacağım. Verdiğim sözlerin sonuna kadar arkasında duracağım” şeklinde konuştu. 
*45 Milyon TL’lik borç var…
Transfer tahtasının önündeki engeli kaldırmak için çabalayacaklarını söyleyen TY Elazığspor Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü, “İnşallah Elazığ’ı 6-7 aya kadar hak ettiği yere getirmeyi düşünüyoruz. Belediye başkanımız arkamda olacağını söyledi. Kamp programımı, hocamı hazırladım. Transferlerimi Allah nasip ederse Salı, Çarşamba, Perşembe bitireceğim. 45 Milyon TL’lik borç var. Bir de 15 Milyon TL bu sezonun bütçesi var. Bunun %40’ına kadar bedenimi koydum. İş adamlarımızın destekleri mutlaka lazım. Sıkıntı takımı kurmak değil, sıkıntı borçlar” ifadelerini kullandı. Yümlü’nün konuşmasının ardından kapalı zarf usulü seçim gerçekleştirildi. 
87 delegeden 83’ünün oyunu alan Hacı Murat Yümlü, Bordo-Beyazlı ekibin yeni başkanı oldu. 
Hacı Murat Yümlü Başkanlığı’nda TY Elazığspor’da yönetim şu isimlerden oluştu; 
ASİL ÜYELER:
1.Hacı Murat Yümlü
2.M.Zafer Yetiş
3.Tahir Tunç
4.Murat Baytekin
5.Bayram Gündoğdu
6.Mustafa Güngör
7.Feti Ahmet Eren
8.Necati Altınbaş
9.Hakan Yüksel
10.Burhan Taneli
11.İbrahim Gök
12.Seden Şenyüz
13.Fatih Çiftçi
14.Murat Güneş
15.Mehmet Ercan
16.Tuncay Aksakal
17.Alper Künkül
18.Aziz Ero
19.Haşim Ayverdi
20.Emrah Aydemir
21.Yavuz Akın
22.Cahit Kuran
23.Reşit Görkem Murat
24.Yunus Genç
25.Sait Tel

Yedek Üyeler:
1.Nevzat Çiçek
2.Cemil Döndü
3.Akın Aktı
4.Mehmet Tata
5. Ali Gülhan
6.Sabri Saltek
7.Selahattin Akın
8.Hasan Çapan
9.Fatih İlçim
10.Fahri Bay

Disiplin Kurulu Asil:
1.Kutluhan Aba
2.SabriDönmez
3.Macit Yıldırım

Disiplin kurulu yedek:
1.Yahya Can
2.Önder Demiralp
3.Mehmet Can

Denetleme Kurulu Asil:
1.Metin Akgün
2.M.Batuhan Yetiş
3.Anıl Tunç

Denetleme Kurulu Yedek:
1.Hasan Tunç
2.Emre Toraman
 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER