Gençlik Spor Kulübü Türkiye 3.'sü oldu

Badminton Takımımız "İnci Life Türkiye Badminton 1. Lig Play-Off" müsabakalarında Türkiye 3’sü olarak büyük bir başarıya imza attılar

Gençlik Spor Kulübü Türkiye 3.'sü oldu

 İnci Life Türkiye Badminton 1.Ligi Play of  müsabakaları 24-26 Aralık’ta Antalya Kemer  İlçe Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarla sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanlığının 24-26 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya ili Kemer ilçesinde düzenlediği "İnci Life Türkiye Badminton 1. Lig Play-Off" müsabakalarında ilimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü Badminton Takımı başarılı sonuçlar elde ederek Türkiye üçüncüsü oldu.

24-26 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan Play-Of  müsabakalarına, 2.Etaptan gelen 12 takım katıldı. A ve B Grubu olarak 2 grup halinde yapılan müsabakalarda EGO Spor, Bursa Osman Gazi Belediyesi, Elazığ GS ve B.B.Ankara Spor kulüpleri Yarı finale kaldılar.

Yarı Final maçları neticesinde rakiplerini yenen Ankara Egospor ve Bursa Osmangazi Belediyesi takımları finalde karşı karşıya geldiler.

Müsabaka sonunda rakibini 3-0 yenen Ankara Egospor Kulübü geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bir kez daha şampiyon olma başarısını gösterdi. Bursa Osmangazi Belediyesi ikinci, Ankara Büyükşehir Belediyesi  ve Elazığ Gençlik Spor da üçüncülüğü paylaştılar.

Müsabakalarda derece alan takımlara kupa ve sporcularına madalya, antrenörlerine de başarı kupası verildi. 

2015 Yılında İnci Life Badminton 1.liginde kalma başarısı gösteren ve 2.etaptan itibaren devam edecek olan kulüpler;

1-Ego Spor kulübü

2-Bursa O.Gazi Belediye Spor kulübü

3-B.B.Ankaraspor kulübü

3-Elazığ GS kulübü

5-Ankara Elmadağ Gençlik

6-Bursa Gürsu Bld.

7-Çorum İBD Spor

8-İzmir Bergama Bld.

9-Erzincan Özel İdare

10-Erzincan Türk Telekom

11-Bursa Özübir Spor

12-İstanbul Plevne Lisesi

 
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER