Gençlik Spor'dan yeni 'Protokol' ayarı!..

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribünü konusunda yeni bir açıklama yayınladı

Gençlik Spor'dan yeni 'Protokol' ayarı!..

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Elazığspor-Adanspor Maçı’nda istenmeyen olayların meydana gelmemesi için Protokol Tribün hak sahiplerinin 2 Ocak Cuma gününe kadar İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yapmaları gerektiğini belirtti…

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü PTT 1. Lig’in 15. Haftası’nda Pazartesi günü ilimizde oynanacak Elazığspor-Adanaspor müsabakasında protokol tribününde yeni bir protokol listesi oluşturacaklarını açıklarken Protokol Tribün hak sahiplerinin dışındakilerin engelleneceği kaydedildi.  

Konu ile ilgili İl Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “İl Müdürlüğümüzün idari yönetimi ve bünyesinde bulunan ve ilimizin güzide profesyonel futbol takımı Elazığ sporumuzun 1.Lig müsabakalarına ev sahipliği yapan Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribününde yaşanan anın heyecanı ve stresi ile istenmeyen olay ve hareketlerin yaşanmasına az da olsa rastlanmaktadır. Bu türden istenmeyen olayların meydana gelmemesi açısından, tüm ülke genelinde olduğu gibi, bizim ilimizde de Protokol Tribünleri veya diğer adıyla Şeref Tribünleri o ilin davranış ve kültürünü yansıtmakta olduğundan, bu gibi yerlerde bulunmak veya oturmak kurallar çerçevesinde olmalıdır. Bu sebepledir ki Protokol Tribünlerinde yer alacaklar yasa ve yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu nedenle, Elazığ Atatürk Stadyumu Protokol Tribünü, bundan sonra oynanacak müsabakalarda, yönetmeliklerimiz çerçevesinde bu tribünlere girmeye hak sahibi olanların dışındakilere engelleneceğinden, 05/01/2015 pazartesi günü oynanacak olan Elazığspor –Adanaspor maçı itibariyle yeni uygulanacak protokol listesi oluşturulacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan açıklamada, eski protokol listesinin geçersiz olacağından dolayı Protokol Tribünü’nde oturmaya hak sahibi olanların 2 Ocak Cuma gününe kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yaptırmalarının gerektiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER