Gülpınar: “Ligde kalabileceğimize yüzde yüz inanıyoruz”

Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, “Lig bittikten sonra herkes eteğindeki taşları dökebilir.” dedi…

Gülpınar: “Ligde kalabileceğimize yüzde yüz inanıyoruz”

Spor Toto 1.Ligin 30.Haftası’nda Osmanlıspor’u konuk edecek Birevim Elazığspor’da Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar, Eskişehirspor Maçı, takımın son durumu ve kalan haftalar konusunda açıklamalarda bulundu…

 “Biz bu ligde kalabileceğimize yüzde yüz inanıyoruz. Yeter ki biz o birlik ve beraberliği sağlayabilelim” diyen Serhat Gülpınar taraftarlara da çağrıda bulunarak; “Osmanlı maçında tribünleri doldursunlar. Bizim için çok önemli maç. Taraftar bu maçta yanımızda olmayacaksa ne zaman olacak?” dedi.

Kalan 5 haftada 2 galibiyet ve bir beraberlik almaları ve rakiplerinde oynayacağı zorlu maçlar göz önüne alındığında alttan gelen takımın daha avantajlı olduğuna dikkat çeken genç teknik adam takımın puansal anlamda bu durumda olmasından da bu kadro sorumlu olmadığına da vurgu yaptı.

Kaleci Ahmet Sabri Fener’in sakatlanmasına rağmen oyundan alınmaması eleştirilerini de yanıtlayan Teknik Sorumlu Serhat Gülpınar’ın basın toplantısından derlediğimiz satır başları şunlar;

*Hatalarımızdan ders çıkardık…

“Eskişehir’deki maçta hedefimiz gol yemeden maçı tamamlamaktı. İlk yarı topun arkasında savunma yaptık ve golü bulduk. İkinci yarı Ahmet Sabri’nin problemi, Yiğitcan’ın problemi oldu. Devrede ağrıları olduğunu ama fedakarlıkla devam edeceklerini söylediler. Maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi. Golü gördük kalemizde. Rakip de taraftar desteğini arkasına aldı. Ev sahibi ekip golü bulduktan sonra doping oldu ve rakibimize yenildik. Ligde yeni oynayan arkadaşlarımız var. En kötü 1 puanla dönmeyi istedik ama olmadı. O defteri kapattık artık. Hatalarımızdan ders çıkardık. Ortada mağlubiyet varsa sorumlusu benim. Galibiyet varsa oyuncularımın payı ve emeğidir. Dışarıdan sadece TV başından maçı izleyerek maçın sonucuna göre yorum yapmak çok kolay.”

*Sonuca göre yorum bizim ülkemize has bir özellik…

“Bu oyuncularla biz 5 haftadır birlikteyiz. Belli bir kamp süreci geçirdik. Ahmet Sabri’nin sakatlığıyla ilgili olarak bizde esas olan oyuncunun bildirdiği durumudur. Ahmet Sabri değişiklik isteseydi değiştirecektik ancak o istemedi. Ne zaman ki 2 gol yedik, tabi o da riske etmenin anlamı olmadığını düşündü. O zaman kararımızı değiştirdik. Eğer o maçta galip gelseydik Ahmet Sabri kahraman olacaktı. Ülkemizde herkes sonuca göre yorum yapmayı çok seviyor. Bizim bu anlamda pişmanlığımız yok. Çünkü olayların içini en iyi biz biliyoruz. Dışarıdan farklı görünüyor olabilir ama. Her şey bazen göründüğü gibi olmuyor. Gönül isterdi ki 2 zorunlu değişiklik yapmasaydık. Oyuncu değişikliği konusunda da sakatlıktan ötürü 2 zorunlu değişiklik yaptık. Biri de Bekamenga zaten. Takımın mücadelesinden memnunum. Biz buraya geleli 5 hafta oldu. Bu kısa sürede bu mücadeleyi gösteriyorsak bazı şeyleri başarmışız demektir. Saha içinde çok tezatların olduğu bir takımız. Bazı mevkide bir çok oyuncumuz varken bazı mevkilerimizde belki hiç oyuncumuz yok. Şimdiye kadar bahanelerin arkasına sığınmadık ve sığınmayacağız. Biz işimize bakıyoruz. İnsanlar yorum yaparken gerçekçi olmalı. Eldeki mevcut kadroyla yapabileceğimiz işler belli. Bazı sıkıntılarımız oluyor ve dışarıya yansıtmıyoruz.”

*Mevcut duruma 7 puan eklemeliyiz...

“Giresunspor’un 5 tane zorlu maçı var. Altımıza almamız gereken Afyon ve Giresun ekipleri var. 2 ve 6 puan fark var aramızda. Biz bu mevcut duruma 7 puan eklemeliyiz. Afyon maçından mutlak galip ayrılmalıyız. Önümüzdeki 4 maçtan 3 puan kazanabilirsek, makası kapatabiliriz. Alttan gelen takımlar daha avantajlıdır. Önümüzdeki rakibi strese sokabiliriz. Giresun ekibinin de maddi ve manevi sorunları var. Biz ligde kalabileceğimize inanıyoruz. Bugün birlik ve beraberlik olma günüdür. Lig bittikten sonra herkes eteğindeki taşları dökebilir. Bizlerin de çok söyleyeceği var ancak bu durumda birlik olunmalı. Taraftardan isteğimiz Osmanlı maçında tribünleri doldursun. Bizim için çok önemli maç. Taraftar bu maçta yanımızda olmayacaksa ne zaman olacak? Takımın puansal anlamda bu durumda olmasından bu kadro sorumlu değil. Bunu mevcut kadroya da yüklememek gerek. Bizler bir şeyler başarmaya çalışıyoruz bahane üretmeden.”

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER