Hakkımız olanı istiyoruz

Başkan Selçuk Öztürk Elazığspor’a değer vermeyen bir kişinin Elazığ’ın idaresinde olamayacağını ve Elazığ’ı da yönetemeyeceğini söyledi

Hakkımız olanı istiyoruz
6 Ocak’ta başlayacak 2. Transfer ve Tescil Dönemi öncesi transfer çalışmalarına start vermek isteyen ve maddi sıkıntılarla boğuşan Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da yaşanan maddi kriz, kulüp yönetimini harekete geçirdi…
 
Başkan Öztürk, Yönetim Kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Ümit Özat ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek Elazığspor’a sahip çıkması gerekenlerin biran önce bu işe sahip çıkmaları gerektiğini belirterek “5 Milyon TL ile hakkımı olan arsaları istiyoruz.” dedi…
 
 
Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, takımın ikinci yarı istenilen yere gelebilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için Elazığ’ı yönetenlerden kendilerine 5 milyon lira yardım yapmalarını istedi…

6 Ocak’ta başlayacak 2. Transfer ve Tescil Dönemi öncesi transfer çalışmalarına start vermek isteyen Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’da yaşanan maddi kriz, kulüp yönetimini harekete geçirdi. Yönetim kurulu üyeleri ve Teknik Direktör Ümit Özat ile birlikte bir restaurantta basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk, Elazığspor’un zor şartlar altında ilk yarının sonuna geldiğini, ikinci yarı hedeflenen yere ulaşabilmeleri için şehrin yöneticilerinin takıma sahip çıkmalarını istedi.

Kulübe sezon başından itibaren 6 milyon 300 bin lira para verdiğini anımsatan Öztürk, kısa vadede 5 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu ve bu parayı transferde harcayacaklarını söyledi. Mücadele ettikleri diğer takımların yapacakları transferlerle üst sıralara çıkabileceklerine dikkat çeken Öztürk, devre arasında transfer yapabilmeleri için acil paraya ihtiyaçları olduğunu kaydetti.

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “
*Kapımız herkese açık…
“Bizim kapımız herkese açık. Ama gelmiş olduğumuz noktada bu işi sahiplenmesi gereken unsurlar, dinamikler 5 aydır kımıldamadı bile. Bizim ve yönetim kurulumuzun destekleriyle Elazığsporumuz bugün itibariyle iyi bir yere geldi. Geldiğimiz nokta itibariyle inşallah bu ligde zaten kalacağız ama hedefimiz farklı yöne geçti. Bu hedefimizi gerçekleştirebilme adına, bugün takım iyi yerdeyse niye salıverelim. Niye ortaya oynayalım. Niye kafaya oynamayalım diye hocamızla, yönetim kurulumuzla fikir jimnastikleri yapıyoruz. Burada da bir hedef koyacaksak sizden isteğimiz şu. Siz değerli basın mensupları bu işe sahip çıkın, değerli taraftarlarımız, hemşerilerimiz Elazığlıyım diyen her insan bu işe sahip çıksın ve şehrin dinamikleri de harekete geçsin.”
* Elazığspor’a değer vermeyen bir kişi Elazığ’ın idaresinde olamaz.
“Transfer yapabileceksek birilerinin çıkıp biz Elazığspor’un içerisindeyiz, Elazığspor’un yanındayız. Bu yolda size bir katma değer sağlayacağız. Projelerimiz bunlar, kaynaklarımız bunlar diye her Anadolu Takımı’nda olduğu gibi biz o desteği istiyoruz. Benim mücadele verdiğim bu ligde mücadele eden Anadolu Takımlarının her birinde o şehri yöneten değerli insanlar o takımların yanındaysa bizim şehrimizi yöneten insanların da  bizim yanımızda olması gerekiyor. Elazığspor’u tanımayan, Elazığspor kimliğini özümsemeyen bir insan Elazığlı olamaz. Elazığ’ı yöneten veya yarın seçimler var yönetmeye talip olan insanlar Elazığspor’u özümsemiyorsa o insanların bu şehre hizmet etmesi beklenmez. Bu kadar açık söylüyorum. Elazığspor’a değer vermeyen bir kişi Elazığ’ın idaresinde olamaz. Çünkü Elazığ’ı da sevemez, Elazığ’ı da yönetemez. Elazığspor kimin değeri? Selçuk Öztürk’ün değerimi? Ümit Özat’ın değerimi? Elazığspor herkesin değeri. Niye sahip çıkmıyorsunuz.”
*5 Milyon para istiyoruz…
“Yarın alttaki takımlar üç beş oyuncu takviye eder, biz hiçbir şey yapamayız. Allah muhafaza düşmeye oynarsınız. Bu da bir gerçek, realite. Aldığımız 22 puan yanıltmasın. Takviye yapmazsak alttaki takımlar takviye yapar, üç maç dört maç ters gider bu defa düşme pozisyonuna gelirsin. Niye bunları yaşayalım. Bizim burada kurduğumuz şu anda ligin en ucuz takımı. Bütçesi belli. Açık rakam da vereyim. Biz şehrimizi yönetenlerden 5 milyon para istiyoruz. Rakam da veriyorum 5 milyon lira. 5 milyon bize destek versinler hem transferlerimizi yapalım hem sezon sonuna kadar rahat gidelim.
*Bugüne kadar cebimden 6 milyon TL verdim.

 “5 milyon isterken de Selçuk Öztürk sen ne yaptın diyecekler? Benim geçmişte verdiğimi biliyorsunuz. 17 milyon para vermiştim bu da kongrelerde bellidir. Sezon başından bu güne kadar yani bu sezon başından kimse de karıştırmasın. Döndükten sonra ben o bir hafta kala zamandan bugüne kadar da 6 milyon 300 bin lira yine cebimden para harcamışım. Selçuk Öztürk tek başına 6 milyon 300 bin lira para vermiş bu sezon için sadece bakın. O zaman 5 milyon da birileri verecek. Bir şehir de 5 milyon veremiyorsa tek başına bir kişi 6 milyon 300 bin veriyorsa geçmişten verdiği hariç, bir şehirde yöneticiler bu kulübe 5 milyon destek çıkacaklar. Bu destek bana özel de değil. Elazığspor’u sezon başında kim alsaydı 15 milyon şehri yönetenlerden para isterdi. İstendi de nitekim. Kime teklif edilirse edilsin o yönetim derdi ki kardeşim tamam yapayım ama 15 milyon para lazım. 15 milyon verecekseniz ben yapayım. Alan da olurdu. 15 milyonu da kimsenin verecek gücü yoksa ne olacak. Bakın biz 5 milyona razıyız. 5 milyon bize takviye yapılsın. Sezon sonuna kadar hocamla ve yönetim kurulumuzla transferlerimizi de yaparız. Sezon sonunu da getiririz”
“Hakkımız Olan Arsaları ve 5 Milyon Parayı Hemen İstiyoruz”
Elazığ Atatürk Stadyumu altındaki 4 dönümlük arazinin kendilerine tahsisi için gerekli çalışmaların kısa zamanda yapılmasını isteyen Öztürk, “Hakkımız olan araziyi ve 5 milyonu hemen istiyoruz” dedi. Öztürk, “5 milyonun haricinde Elazığspor’a ait olan stadın altındaki araziyi istiyoruz. O bizim hakkımız, Elazığspor’un hakkı. O benzinliğin yerini istiyoruz. Onun da bir an evvel bize teslim edilmesini istiyoruz. Biliyorsunuz orayı biz bakanlıkla da konuştuk, mücadelemizi verdik. Belediye üzerinden Elazığspor’a verilecekti. Bir de eski spor salonunun olduğu boş alanda kapalı otopark yapılıp Elazığspor’a verilecekti. Bu taahhütle eski belediye başkanı oradadır. Elazığ Milletvekili Faruk Septioğlu oradadır, bakan bey de oradadır. Bu taahhütle bu iki yer Elazığspor’a devredilecek. Bunların da bir hafta on gün içerisinde on beş gün içerisinde istiyoruz. Çünkü ihtiyacımız var. 2 yıldır devri yapılmadı.3,5-4 dönümlük bir yer. 1,5-2 yıldır bize devri yapılmadı. Bunu da yeni belediye başkanımızdan istiyoruz. Beklentimiz fazla değil. Hakkımız olan yerler ve 5 milyon para” şeklinde konuştu.

Ya makamlarını bırakacaklar, ya da dürüst olacaklar…
Şimdi Elazığspor'a neden destek verilmiyor? Bu saatten sonra artık vaktimiz yok. 1 hafta içerisinde transferlerimizi bitirmemiz lazım. Destek istiyoruz. Ya Elazığspor'un yanındayız desinler, ya da değiliz desinler. 5-6 aydır yaprak titremedi. Elazığspor'a yapacak bir şeyimiz yok derlerse bende sazı elime alırım. Elazığspor'a yardım etmeyen, maçlarına gelmeyen insanların Elazığ'a hizmet ediyoruz demelerinin hiçbir mantığı yoktur. Herkes dürüst olacak. Kimse susmasın. Herkes bu şehrin gerçeklerini konuşacak. Kimse yalakalık için konuşmasın. Ya makamlarını bırakacaklar, ya da dürüst olacaklar. Herkes bu şehrin gerçeklerini konuşacak. Basın mensuplarının da cesur olmasını istiyorum. Elazığspor konusunda herkesin cesur olmasını istiyorum. Herkesin yanlışını konuşun. Biz egolarımız için oturmuyoruz bu koltukta. Elazığspor için buradayız. Şehir Elazığspor için birleşsin. Laflarımız uzaydan gelmiyor. Yapılmamış bir şey istemiyoruz. Başka kulüplere o şehrin idarecilerinin yaptığı desteğin onda birini istiyoruz Elazığspor'a."
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2015, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER