Haksız penaltıyı bilerek kaçırdı

Sürsürüspor ile Anadolu Harputspor arasında oynanan 1.Amatör Küme maçında futbol sahalarında ender görülen bir olay yaşandı. Sürsürüspor’lu Oyuncu Serdar, haksız olduğunu düşündüğü penaltı vuruşunu auta attı…

Haksız penaltıyı bilerek kaçırdı

18 Kasım Pazar günü Elazığ Atatürk Stadyumu Sentetik Çim Saha’da oynanan 1.Amatör Küme Futbol Ligi maçında Sürsürüspor ile Anadolu Harputspor karşı karşıya geldi. Maçta sahalarda eşine ender rastlanacak bir fair play örneği sergilendi.
Karşılaşma Sürsürüspor’un farklı galibiyetiyle devam ederken, yaşanan pozisyonun ardından Sürsürüspor kaptanı Serdar Bakıl, rakibinin müdahalesiyle ceza sahası içinde yerde kalırken hakem penaltıyla hükmetti. Penaltı pozisyonuna sebebiyet veren futbolcu başta olmak üzere tüm futbolcular hakeme itiraz etti ancak kurallar gereği penaltı kullanıldı.
Penaltı pozisyonunda topun başına geçen Serdar Bakıl, pozisyonun penaltı olmadığını düşünerek meşin yuvarlağı kasti bir şekilde dışarı gönderdi. Bu hareket tribünlerden büyük alkış alırken, Anadolu Harputsporlu futbolcular da kaptan Serdar’ı kutladılar. Müsabakayı 10-1’lik skorla Sürsürüspor kazandı ve zirve takibini sürdürdü. Anadolu Harputspor ise 0 puanla son sırada kaldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER