Haydi, başkan sıra sende!

Bordo-Beyazlı Taraftarlar, Elazığspor maçı öncesi Kayserispor tesislerini ziyaret ederek futbolcularla biraraya gelen ve destek sözü veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’yi örnek gösterdiler

Haydi, başkan sıra sende!

Her fırsatta "Elazığspor bu şehrin marka değeridir, Elazığspor'a sahip çıkmak boynumuzun borcudur" diyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın, bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunmaması bordo beyazlı camiada büyük üzüntüye sebep olmaya devam ediyor…

Bordo-Beyazlı Taraftarlar; Başkan Mehmet Özhaseki’nin Elazığ Maçı öncesi Kayserispor’lu Futbolcularla bir araya gelerek;"Asla sahipsiz değilsiniz, üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Çıkın Elazığspor'a karşı aslanlar gibi savaşın."sözlerine göndermede bulundular…Geçtiğimiz sezon maddi sıkıntılar yüzünden Süper Lig'de tutunamayarak bu sezon PTT 1.Lig'e düşen Elazığspor, 15 haftası geride kalan ligde 22 puan toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Sezon başında kongre sürecine giren ve eldeki futbolcularını başka takımlara kaptıran Elazığspor'da, geçtiğimiz sezon sonu görevi bırakan ve yaşanan yönetim belirsizliğinden sonra 2.5 yıl görev yaptığı Elazığspor'a tekrar başkan olan Selçuk Öztürk, ligin başlamasına 10 gün gibi kısa bir sürede takım kurarak, sahipsizlikten yakınan bordo beyazlı taraftarların yüreğine su serpti. Önce teknik direktör Ümit Özat'ı takımın başına getiren, sonrada mevcut futbolculardan Noyan Öz, Fabio Bilica, Franco Cangele, Vanja İvesa ve Muhammed Ali Doğan'la anlaşma sağlayan Başkan Öztürk, dış transferde ise önceki sezonlarda bordo beyazlı formayı terletmiş Mehmet Çakır, Onur Güney, Eren Aydın ve Murat Kayalı gibi futbolcuları da transferin son günlerinde kadroya katmıştı.

*4-5 takviye ile yeniden Süper Lig…
Sezona sıkıntılı başlayan ve bir haftalık antrenmanla ligin ilk maçı olan Osmanlıspor Maçına çıkan Elazığspor, sahadan farklı mağlup ayrılmış ve bordo beyazlı taraftarları endişeye sürüklemişti. Ancak daha sonra takım olma yolunda büyük bir mesafe katedeceğinin izlenimini Karşıyaka maçında veren bordo beyazlılar, ardından oynadığı 6 karşılaşmada yenilgi yüzü görmedi. Sezona küme düşmeme mücadelesi vererek başlayan Elazığspor, 15. Haftası geride kalan ligde 22 puanla ilk 6'nın içinde yer alırken, şimdi gözler eksikliği hissedilen bölgelere yapılacak transferlere çevrildi. Şuan Liderin 9 puan gerisinde olan Elazığspor, devre arasında kadrosuna 4-5 futbolcu takviye yaparak geçen sezon veda ettiği Süper Lig'e geri dönmenin hesaplarını yapacak.

*Haydi Başkan “Yanılmadığımızı” göster…
Ancak her fırsatta "Elazığspor bu şehrin marka değeridir, Elazığspor'a sahip çıkmak boynumuzun borcudur" diyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın, bugüne kadar herhangi bir girişimde bulunmaması bordo beyazlı camiada büyük üzüntüye sebep oldu. Elazığspor'a gönül veren taraftarlar, Adana, Antalya, Kayseri, Denizli, Bolu, Ankara belediyelerinin şehrin takımlarına büyük destek olduklarını örnek verirlerken, Elazığ Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz'ın da Elazığspor'a destek vermelerini bekliyorlar. Sporun içinden gelen bir başkan olan Mücahit Yanılmaz'ın Elazığspor'a artık gereken desteğin verilmesini isteyen taraftarlar, şampiyonluk yolunda milletvekilleri, vali, belediye başkanı, sivil toplum örgütleri ve işadamlarını bir bütün olarak kenetlenip Elazığspor'a desteğe davet ettiler.

*Mehmet Özhaseki: "Asla sahipsiz değilsiniz, üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız.”
Yine bordo beyazlı renklere gönül veren taraftarlar, Elazığspor maçı öncesi Kayserispor tesislerini ziyaret ederek futbolcularla biraraya gelen ve destek sözü veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi örnek göstererek, aynı davranışı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'dan da görmek istediklerini ifade ettiler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Elazığspor maçı öncesi Kayserispor tesislerine gitmiş ve futbolculara prim ve destek sözü vererek, "Asla sahipsiz değilsiniz, üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Çıkın Elazığspor'a karşı aslanlar gibi savaşın." söylemlerinde bulunmuş ve aynı Kayserispor, Elazığspor'u mağlup ederek 15.haftada liderlik koltuğuna oturmuştu. Özhaseki'nin bu davranışı ise Kayseri medyasında geniş yer bulmuş ve Kayseri basını Mehmet Özhaseki'nin bu davranışını takdire şayan olduğunu haberlerinde belirtmişti. Yine Elazığspor'lu taraftarlar Denizli, Adana, Bolu, Şanlıurfa, Antalya ve Ankara büyükşehir belediyelerinin de şehirlerinin takımlarına büyük destek verdiklerini söyleyerek, aynı desteğinde Elazığ Belediyesi tarafından Elazığspor'a verilmesini istiyorlar. Bakalım Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, taraftarların bu isteğine nasıl cevap vereceği merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER