Jandarma Koşusu’nu SERVİSU kazandı

9.Yarış gününde düzenlenen kupalı koşuyu Vali Kaldırım ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Necip Çarıkçıoğlu da takip etti…

Jandarma Koşusu’nu SERVİSU  kazandı

Elazığ Hipodromu’nda 12 Haziran Çarşamba akşamı gerçekleşen ve yarış programının da en önemli mücadelesi konumundaki Jandarma Koşusu saat 20.00’de düzenlendi.

Türk halkının güvenliği için 180 yıldır kahramanca görev yapan jandarma teşkilatı adına düzenlenen (KV-6/DHÖW) yarış, 4 yaşlı Arap atlarını bir araya getirdi. Toplam 13 safkanın birincilik için piste çıktığı, 38.000 TL ikramiyeli koşuyu, Özer Boyraz’ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi doru kısrak SERVİSU (Özduran – Begüm Ana / Özgünhan) jokeyi Galip Kılıç ile kazandı.

1200 metre kum pistte gerçekleşen mücadelede, kazanan SERVİSU isimli kısrağın ardında ikinciliği, ALANKOZ (Yaşarcık –Özgünbal / Özgün) elde ederken,  JET HALİL (Gobakbey – Nur Yıldızı / Haberbatur) koşudan üçüncü, son atakları ile AVCI CUMA (Şimşeğinoğlu – Günhan / Tatarcık) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan SERVİSU’nun, 1.26.33’lük bitiriş derecesine imza attığı koşuda, farklar ise 6 Boy - Burun - 2 Boy şeklinde sonuçlandı. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Ali Şimşek’e plaketini, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım verdi. Törende ayrıca, Elazığ İl Jandarma Komutanı Jand. Alb. Necip Çarıkçıoğlu, kazanan atın jokeyi Galip Kılıç’a hediyesini, Elazığ Hipodrom Müdürü Özgür Kaya’ya ise çiçeğini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER