“Kadroya Erhan Hoca Karar Verecek!”

Spor Toto 1. Lig’in 22. Haftası’nda Gençlerbirliği’ni Şanlıurfa’da konuk edecek olan Elazığspor’da yardımcı antrenör İlhan Aydın hedeflerinin 3 puan olduğunu söyledi…

“Kadroya Erhan Hoca Karar Verecek!”

Spor Toto 1.Ligin 22. Haftası’nda Cuma günü Ş.Urfa’da Başkent Ekibi Gençlerbirliği’ni konuk edecek Temsilcimiz Elazığspor’da Teknik Sorumlu İlhan Aydın hedeflerinin zorlu maçta 3 puan olduğunu belirtti…

Takım olarak henüz  % 100 hazır olmadıklarını yeni bir takım oldukları için adaptasyon sürecinin devam ettiğini ifade eden Aydın Gençlerbirliği kadrosunu prensip anlaşmasına varılan Erhan Altın’ın karar vereceğini söyledi…

Balıkesirspor Maçı’nda oyuna alınan ancak daha sonra çıkarılarak çeşitli spekülasyonlara neden olan Yunan Oyuncu Georgiadis için de konuşan İlhan Aydın; “Tedbir amaçlı onu oyundan almak istedik. Çünkü o kanattan üzerimize gelmeye başladılar. Georgiadis’in çıkarılmasını farklı yorumlamamak lazım.” dedi.

Çalışmalar konusunda da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aydın açıklamasında şunları söyledi;

*Hedefimiz 3 puan…

 “Biz öncelikle tabi Balıkesir’e giderken puan ve puanlar için gitmiştik hedefimiz o doğrultudaydı. Maalesef son dakikalarda basit bir hatadan dolayı 2-1 mağlup duruma düşünce hücum bölgesini biraz daha zenginleştirmek adına biraz daha hücum organizasyonları yaptık. Fakat hücuma çıkarken top kayıpları maçın kaderini belirledi. Maalesef 90 artı ikide yediğimiz golle 3-1 mağlup olduk. Geldik Pazartesinden itibaren çok önemli bir maçımız var Gençlerbirliği maçı. Ona hazırlandık. Bugün 2 idmanımız var. 2. idmanımıza devam ediyoruz. İnşallah Cuma günü takımımızın orada 3 puan alması doğrultusunda elimizden ne geliyorsa o doğrultuda çalışıyoruz. İnşallah oradan 3 puanı alıp yukarılara doğru çıkmak istiyoruz” dedi.

*Georgiadis’in çıkarılmasını farklı yorumlamamak lazım

 “Biz onu dar alandaki oyunuyla gördük. Geçen hafta Elazığ’da yoğun kar yağışı vardı antrenman yapamamıştık. Biz hazır olduğunu gördük. Sahaya sürdük. Fakat oradan çok üzerimize gelmeye başladılar. Bizde bir tedbir amaçlı onu oyundan almak istedik. Yani bu sadece Georgiadis için değil bütün futbolcular için geçerli. Sadece biz bunu yapmadık. Bütün takımlarda da bunu yapan teknik adam arkadaşlarımızda var. Bunu farklı bir şeye indirmekte bir anlam göremiyorum. Bizim bir amacımız vardı. Onu oyuna sokup kenardaki çabukluğundan faydalanmaktı. Fakat sizlerde seyretmişsinizdir olmadı yani neticesinde verdiğimizi alamadık. Tekrar oyundan çıkarmak zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

*Takım %100 Hazır Diyemeyiz”

 “Yani şuan da hepsi için %100 hazır diyemeyiz zaten. Sizde biliyorsunuz bunlar hazırlık dönemi geçirmemiş arkadaşlarımız. Mesela Şahan diye bir arkadaşımız vardı Malatyaspor’dan gelen tam hazır olduğu halde üst adalesinde bir yırtık oldu. Bu hafta kadroya alamadık. Yani bunun gibi futbolcu arkadaşlarımız var. Biz fazla yüklenmekte istemiyoruz. Yüklendiğimizde o arkadaşımızın sakatlık vermemesi adına o anlamda çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnşallah sakatlığımız falan olmaz. Mevcut kadromuzla iyi bir onbir çıkartıp Gençlerbirliği maçından puan almak istiyoruz. Yani puan derken 3 puan almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

*Kadroyu Erhan Hoca belirleyecek…

 “Yeni hocamızla oturup konuşacağız akşam. Artık kararı kendisi verecek. Bundan sonraki süreçte de artık nasıl bir Elazığspor izleriz onu da hep beraber göreceğiz. Zaten Elazığspor’da hazır olan futbolcuları oynatmaya çalışıyoruz biz. Bir haftadır da burada en iyi kadroyu çıkarmaya çalışıyoruz. Bizimde Giresun maçında almış olduğumuz puan bizi biraz daha mutlu etmişti. Neden çünkü iyi top oynanmıştı. O takımı bozmadan aynı şekilde Balıkesir’e gittik. Balıkesir’de de aynı şekil devam ediyorduk. Maalesef işte hücuma çıkarken top kayıpları dediğim gibi maçın sonucunu belirleyebiliyor. Üzgünüz tabi. Neticede bu hafta bunun acısını çıkarmak istiyoruz. Gençlerbirliği’de 4 haftadır mağlup gidiyor. Onlarda düşüşte. Bizimde bir sıkıntılı sürecimiz var. Elazığspor büyük camia. Bu maçtan da mutlaka anlının akıyla çıkmak isteyecektir. Bizde bu doğrultuda çalışıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER