Kasımpaşa kilit maçı!

Teknik Direktör Yılmaz VURAL Trabzonspor Maçı galibiyeti sonrası hayatının en değerli tebrik mesajını AĞAR’dan aldığını ifade etti…

SPOR 29.01.2013, 20:28 29.01.2013, 20:28
3500
Kasımpaşa kilit maçı!

Teknik Direktör VURAL Kasımpaşaspor’un bir zenginler kulübü olduğunu belirterek, oyuncu bireyselliği anlamında Kasımpaşa’nın kaliteli oyunculara sahip olduğunu ancak takım uygulaması anlamında kendisinin takımının onlardan daha iyi olduğunu söyledi…

 
Önder ve Hamza’nın tam olarak hazır olmadığını ve bu yüzden bu oyuncularla yolların ayrıldığını ifade eden VURAL Murat ile Bülent’in ise gitmeleri veya kalmaları konusunda kendilerinin formayı almak için çaba sarfetmeleri gerektiğini bildirdi…
 
Sanica Boru Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz VURAL dün düzenlediği haftalık mutad basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…
Pazar günü oynanan ve 3-1‘lik skorla Temsilcimiz SB Elazığspor’un galibiyetiyle sonuçlanan Trabzonspor Maçı sonrası hayatının en değerli tebrik mesajını Mehmet AĞAR’dan aldığını ve çok duygulandığını dile getiren Teknik Direktör Yılmaz VURAL haftasonunda deplasmanda oynayacakları Kasımpaşa Maçı’nın kendileri açısından kilit maç olarak nitelendirdi.
Transfer çalışmaları konusunda da bilgiler veren VURAL 1 Şubat’ta sona erecek transfer dönemi öncesi 2 santraforla anlaşma konusunda büyük bir yol kat etiklerinin altını çizerek, bu futbolcuların hazır oyuncular olduğunu ve en geç 2 gün içinde kadroya dâhil olacaklarını söyledi…
 
VURAL açıklamasında şunları söyledi; 
 
Hayatımın en değerli tebrik mesajını aldım…
“Öncelikle konuşmama başlamadan önce hayatımın en değerli tebriklerimden birini aldığımı burada ifade etmek istiyorum. Sevgili Mehmet AĞAR’ın gönderdiği mesaj ‘Hocam durmak yok, yola devam. Allah başarını devam ettirsin.’ Sağolsun Allah razı olsun Allah ona da sabır versin. İnşallah biran evvel, 25 Nisan’da aramızda olacak inşallah. Mehmet Ağabeyim’e teşekkür ediyorum. Bu ince hareketinden dolayı.”
 
Fiziksel sıkıntılarımız var…
“Biz 4-4’lük bir ara dönem geçirmedik. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı, sakatlıklardan dolayı, maalesef takımımızın fizik anlamında sıkıntısı olmasına rağmen her geçen gün üstüne koyuyoruz. Geçen hafta 60’lar da oyunda sıkıntıya girdi. Bu hafta 70’lere kadar çıktık. Bu önemli eksikliğe rağmen çok önemli maçlarda bu eksikleri gidere gidere ilerlememiz bizi daha çok çalışma şevki veriyor.”
 
Derneklerin çalışmaları var…
“Hem rakipler için hemde bizim için çok zor bir haftaya giriyoruz. Kasımpaşa Takımı 29 puanıyla ligde yeni transferler yaptılar. Bu maçta ERNST oynamıyor. Bizde de bildiğiniz gibi Sedat yok. 2 takımında 2 önemli oyuncusu oynayamayacak. Sevgili Faik İÇMELİ İstanbul’daki Elazığlar Derneği’nin Başkanı. Beni dün aradı Kasımpaşa Maçı’nda üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını, aralarında örgütlenerek maça gelerek destek vereceklerini söyledi. Bende buradan kendisine teşekkür ediyorum. Bizim de o maçta taraftarımız orada olacak. Bu maç Kasımpaşa’nın yukarıya çıkma, bizimde aşağıdan kurtulma adına iki takım açısından önemli bir puan mücadelesi olacak.”
 
Yenilen 1 golün önemi çok büyük…
“Ben futbolcularıma hep şunu diyorum. Geçmişi çok iyi yaşayan bir adamım. Bundan 1 kaç sene evvel Sakaryaspor Bank Asya 1.Lig’deyken, ilk maçı evinde kazanmış Samsunspor’a 2. Maçı orada 3-1 kaybetmiş ve Sakaryaspor 1 gol averajla küme düştü, aynı puana sahip. 2’li averajda Samsun kaldı, Sakarya düştü. Yani 1 golün ne kadar önemli olduğu hatıramdan hiç çıkmıyor. Dolayısıyla Pazar günü Trabzonspor Maçı’nda son dakikada yenilen gole çok asabım bozuldu. Hiç bir şey yokken rakip 10 kişi, 3-0 geride kendi kendimize pozisyon yarattık, bırakın golü ve birde önemli bir oyuncumuzu kaybettik.”
 
Önder’i yolladık. Murat’ı aldık…
“Burada ben bir gelişmeyi de söylemek istiyorum. Önder TURACI Arkadaşımızı tekrar geri yollamak zorunda kaldım. Çünkü Adem oynamadığında onun arkasında oynaması gereken bir oyuncuydu. Ama o bir şansızlık sonucu sakatlandı ve hakikaten hazır görmedik kendisini, dolayısıyla teşekkür ettim kendisine. Ve o bölgeye geçen hafta 2 kez antrenmana çıktı bizimle, Karşıyakaspor’da oynamış ve oranın kaptanlığını yapmış ve eskiden çok yakından tanıdığımız, biraz daha hazır Murat AKYÜZ’ü getirdik ve bugün tahmin ediyorum anlaşacağız. Adem’e alternatif oyuncu olarak Murat AKYÜZ geldi.”
 
2 santrafor almak için uğraşıyoruz…
“Şuandaki kadromuz 4 kaleci, 22 oyuncu olmak üzere toplam 26 futbolcuyla sınırlanmış oldu. Tabiki transfer Cuma günü sona eriyor. Çalışmalarımız devam ediyor. 2 tane santrafor almak için uğraşıyoruz. Bayağı bir yol katettik. Bu transferler inşallah en kısa zamanda sonuçlanır. Dolayısıyla bu 2 arkadaşımızı da aldığımızda kadromuz 28 kişi şeklinde sınırlandıracağız.”
 
Köksal ve Aydın dışında eksik yok…
“Aydın ve Köksal’ın sıkıntıları var. Onları MR’a gönderdik. Aydın’ın 1 haftaya daha ihtiyacı var. Çatlağının kaynadığı ama halen bir risk teşkil ediyor. 1 hafta sonra tamamen sorunu kalmayacağı bildirildi şimdi gelen raporda. Köksal’ın sağ adalesinin birleştiği yerde, maçta uzun top atarken bir sıkıntı yaşadı. Onla ilgili filmi çekildi. Sağlık problemi olan arkadaşlarımız bunlar.”
 
FAUBERT ve Pascal ile sıkıntılar sürüyor…
“Jullien FAUBERT ve Pascal FEINDOUNO ile sıkıntılarımız devam ediyor. Onların sözleşmeleri tam fesih edilmedi. ZAKI’yle ve TUM’la fesih yaparak yollarımızı ayırdık. Hamza ÇAKIR’ı Karabükspor’dan getirmiştik. Ama maalesef çok ara verdiği için bize yetişmesi mümkün değildi. Teşekkür ettik kendisine. Eren AYDIN şuan hazır ama biraz daha fiziksel kalitesini yükseltmek zorunda. O da forma rekabetinin içine girecek. Tabi biz bazı oyuncularda ısrar ediyoruz çünkü hazır olmayan oyuncularla çok başlamak istemiyoruz. Yeni gelenler bizim taktik anlayışımızı öğrenme aşamasındalar. 1 haftada olacak iş değil bu, bu yüzden eskilere dayalı, aralarına 1-2 tane yeni oyuncuyu sokarak, Mustafa Türk Oyuncu olduğu için problem yok ama SANE ile Jake daha bizim ne yapmak istediğimizi daha yeni yeni öğrenmeye çalışıyorlar. Ama tabi yeni oyuncularda önümüzdeki günlerde olayı kavradıkça eskilerle yer değişecek kıvama gelecekler. Hangisi bizi daha ikna ederse formayı alacak.”
 
Murat ile Bülent kendilerini değerlendiriyorlar…
“Murat ile ilgili son durum, bizim kalan kadrodan memnun değiliz diye bir durum yok. Ama tabiî ki yapılan transferlerle o bölgede 6 tane oyuncu yarışacak, bunlardan Alper KALEMCİ kesin kadroda olacak. Bu bölgede 3 tane oyuncu forma için mücadele edecek. 1 tanesi bunun dışında kalacak yedek oyuncu olacak, diğer 2 tanesi bekleyecek. Şimdi tabiî ki oyuncuda bu tabloya bakıyor. Kendisini ölçüyor. ‘Bu kadroda acaba ben olurmuyum?’ çelişkisini yaşıyor. Bende şunu söyledim kendilerine şimdiden bu rekabeti benimsenmeyen varsa aranızda rahatsızlığını söylesin, başımızın üstünden buyursun gitsin. Bu çocukların hepsiyle böyle bir konuşma yaptım. Çünkü değişikliklerde bir tavırlı davranışları gözlüyorsunuz. Disiplin bozmaya çalışıyor. O zaman bu kim olursa olsun biz müsaade etmeyiz. Biz burada kendimize göre bir takım kurduk. Ben bu takımdan kimsenin gitmesini istemem. SANE ve IVAN yabancı oyuncular, tutmadı diyelim sezon içerisinde ne yapacağız, o halde Bülent ve Murat bana her zaman lazım oyuncular. Ama bu rekabete girecekseniz, bozmayacaksanız burayı devam, bozacaksanız hanginiz istemiyorsa gitsin. Böyle bir muhabbet oldu aramızda. Şuan onlar değerlendiriyor kendilerini. Gitmek isterlerse buyur git deriz, gitmezlerse başımızın üstünde yerleri var.”
 
Şike teklif etseniz bile haşa, 1 milyon TL…
“Bence düşme barajının yükseleceğini sanmıyorum. 39 yapmak hiç kolay değil. Türkiye Ligleri’nde 4 maçta 4 puan ortalaması sizi düşürür. 5 puan asgari sizin kurtulma umudunuzdur. 8X5= 40 eder. Fakat biz bu 40 puanı son 6 haftaya bırakmak istemiyoruz. Dolayısıyla öyle bir asgari puanla son 6 haftaya girelimki, 8 dilime o da 28 haftada sizin 35 puanınız olursa son 6 maçta 4 puan almanız mümkün. Nasıl alacaksınız bu puanları söyleyeyim size İstanbul Büyükşehir, Karabük ve Sivas geliyor. Bu takımlar düşme barajında olmayabilirler. Dolayısıyla rahat geleceklerdir. Rahat gelen maçı bırakır diye bir şey yok. Herkes galibiyette 1 milyon lira para kazanıyor. Bir takıma maçı bırakması için şike teklif etseniz bile haşa, 1 milyon TL. Dolayısıyla Türkiye Ligi yaşanan olaylardan sonra temiz bir lig oldu. Eskisi gibi son 6 maçı kimse çıkıp takır takır herkesi yenecek bir lig yok artık.”
 
11 maçta 6 galibiyet almamız lazım…
“Biz Kasımpaşa Maçı’nı yenersek -2 puanla 5 puan ortalamasına gireceğiz. 7 puan bu grubun içerisinde kalmamız daha mümkün olur. 2 galibiyet, bir beraberlik olarak düşünüyoruz. 18. Hafta ile 28 hafta arasında 11 tane maç var. 11 maçta 33 puan var. Bu 33 puanın 19’unu almanız lazım ki 35 yapasınız. Ne demek bu 6 galibiyet, 1 beraberlik, 4 mağlubiyet. Kolay birşey değil. Bizim bugüne kadar aldığımız galibiyet sayısı 4. 11 maçta 6 galibiyet alacağız. Hiç kolay bir hedef değil bu. Bu saatten sonra büyük takım küçük takım diye ayıramam, etkilenirsem olmaz. Böyle bir lig artık yok. Her takımı yenmek adına çıkıp elimden geleni yapayım, artık sonucu ne çıkarsa bahtımıza.”
 
Elazığspor’un adına çok önemli bir toplantı…
“Geçtiğimiz gün Elazığ’da tarihi bir toplantı oldu. Hem medyamız, sivil toplum örgütleri, valimiz, belediye başkanımız, rektörümüz, sanayi odası, borsa, AKP Milletvekillerimiz, başkanımızın katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Herkes Elazığspor’un geleceği ile ilgili neler yapmamız gerektiği konuşuldu. Bu konulardan bir acil nakit sıkıntısı, ikincisi tesisleşmesi, üçüncüsü Elazığspor’un kurumsallaşması adına fikirler tartışıldı. Çok güzel bir toplantı oldu. Umarım inşallah orada konuşulanların takipçisi olunur. Bu toplantı Elazığspor’un geleceği açısından çok önemli bir toplantı oldu. Başta Sayın Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanımız ve diğerlerine çok çok teşekkür ediyorum.”
 
Marvin’e 40 Bin TL ceza…
“Bizim bir disiplin sistemimiz var. 4 sarı kart gören oyuncu her sarı kart başı 2.500 TL ceza öder. Biz 10 Bin TL’ye göre ceza sistemimizi ayarladık. Bu sarı kartlarda oyuncunun analizini yapıyoruz. BILICA ve Sedat’ın yaptığı faulleri oyuna ait bulduk. Dolayısıyla bu durumda ceza kesmiyoruz. Ama Marvin’in kırmızı kartını ceza kapsamına aldık ve şuanda Marvin 10 Bin TL federasyon tarafından verilen cezayı ödemek zorunda ve artı 30 Bin TL’de biz ceza verdik. Oynamadığı her maç başı 10 Bin TL ceza verdik. Tahkim Kurulu’na itirazımız var. Cezası düşerse cezası da düşer. Oyunculara hep söylüyoruz maça ait görün başımızın üstünde. Çünkü zor bir döneme giriyoruz her futbolcu lazım bize.”
*Görkem bizim için çok değerli…
“Görkem’e ne zaman fırsat verdiysek bu takımın oyuncusu olduğunu her fırsatta kanıtladı. Çok değerli bir oyuncumuz. SPAHIJA’da çok büyük aşama içerisinde diğer arkadaşlarını aratmayacak oyuncu kalitesindeler. Tabiî ki oturmuş kadromuzda takım kaptanımızın oynamaması büyük eksikliktir ama diğer açıdan da diğer arkadaşlar için bir şanstır.”
 
Türkiye Ligi’nde yenilmeyecek takım yok…
“Kasımpaşa çok rahat bir takım. Seyircisi ile yönetimi arasında maalesef bir diyalog yok. Amblem değişikliği, takımın şirketleşmesi takımı biraz taraftardan kopardı. Taraftar-takım ilişkisinde bir sıkıntı var. Takım kadrosu bizim çalıştığımız dönemden çok değişti. Kasımpaşa bir zenginler kulübü, çok önemli rakamlara çok önemli oyuncuları getirmeye çalışıyorlar. Oyuncu bireyselliği anlamında hakikaten kaliteli oyunculara sahipler ama takım uygulaması anlamında benim takımım onlardan daha iyi diye düşünüyorum. Ama biz kadro kalitesi ve uygulamamız anlamında onlarla baş ederiz. Analizini iyi yaptık. Ben umutluyum. Türkiye Ligi’nde yenilmeyecek takım yok, sizi de yenmeyecek takım yok. Bizim takım hem camia olarak hemde takım olarak belli bir noktaya geldi. Biz bu maçı kazanmak zorundayız. Bu maçı kazanırsak çok rahat ederiz. Bizim için çok kilit bir maç. Biz bu maçı yendiğimiz zaman büyük bir ölçüde sıkıntılarımızı gideririz.”
 
1. Dönem alacakları ödeniyor…
“Sayın Başkanımız hem maddi hem manevi olarak inanılmaz destek veriyor. Artı burada oynayan oyuncularımızın çoğu birkaç tanesi hariç, ileride ben Millî Takım’larda oynayayım, Fener, Beşiktaş, Galatasaray gibi önemli takımları bana talip olsun diyen oyuncular değil. Burada herkes ailesinin, çoluğunun çocuğunun geleceğini sağlamak adına, tam bir profesyonelce bir çalışma yapıyor. Kalan futbolculuk döneminin artık başarıyla bu ligde tamamlanması için uğraş veriyor. Bu çok önemli motivasyon. Ben istiyorum ki amacının maddi olsun ona kavuşmak için çaba sarfedin. Sağolsun yönetim kurulu da bu konuda destek veriyor. Sayın başkanım oyuncuların Ocak’a kadar olan alacakları ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bir kısmı ödendi, bir kısmı da çek şeklinde verilecek. Oyuncu birinci dönemden maddi olarak hiçbirşey düşünmeyecek.”
 
Serdar’a 1 milyon Euro verdiler…
“Serdar’a devre arasında bir takım 1 milyon Euro verildi transfer için, kendisine de önemli rakam teklif edildi. Serdar’ın bir dönem kafası karıştı. Ben inanıyorum ki Marvin, Jake’in Elazığspor’da değerler kazanacağını tahmin ediyorum bunlar genç oyuncular. Biz bunları alırken ileriye yönelik değerlendirelim ve takıma da farklı bir maddi kaynak yaratmak gibi bir durumumu oldu. Ivan’da 23 yaşında ben Saffet SUSİÇ ile konuştuğumda Dünya Kupası’na götüreceğim kadronun içinde olacak dedi. Bir düşünün Dünya Kupası’na gidip oynayıpta döndüğünü, takımdaki bir oyuncuya ne kadar değer katacağını, 100 bin Eurolar’a aldığımız bir oyuncu 1-2 milyon Eurolar’a çıkacak.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Antalyaspor 38 59
7. Beşiktaş 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Galatasaray 38 52
11. Sivasspor 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 37 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 35 48
13. Gençlerbirliği 35 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 37 71
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 37 49
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 37 45
14. Aston Villa 37 45
15. Southampton 37 40
16. Everton 37 39
17. Burnley 37 35
18. Leeds United 37 35
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Espanyol 37 41
14. Elche 37 39
15. Getafe 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 37 31
Yeni Sayımız
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@