Kaynak: 'Elmar gitti, sırada Tatos var'

Teknik Direktör Orhan Kaynak 1 günün bile önemli olduğu Elazığspor için biranönce harekete geçilmesi gerektiğini belirterek Elmar ve Tatos konusunu spor servisimize değerlendirdi…

Kaynak: 'Elmar gitti, sırada Tatos var'

Spor Toto 1.Ligin 13. Hafta Maçı’nda 26 Kasım pazartesi günü deplasmanda Osmanlıspor’un konuğu olacak Temsilcimiz Elazığspor’un Teknik Direktörü Orhan Kaynak çalışmalar ve oyuncuların son durumu hakkında açıklamalarda bulundu…
Spor Sorumlumuz Özgür Yıldırım’ın sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Kaynak, Elazığspor’un zaman kaybına tahammülü olmadığını, Aralık Ayı’nda yapılması planlanan Olağan Genel Kurul’a 1 ay gibi uzun bir zamanın olduğunu belirterek artık birilerinin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
Elmar Bjarnason’un serbest kaldığını ve bugün ödeme yapılmazsa Tatos’un da takımdan ayrılacağının altını çizen genç teknik adam yerli oyuncularında TFF’ye başvurduğunu ve haklarını arayacaklarını belirtti. Bu zorlu ortamda futbolcuları maçlara motive etmeye çalıştıklarını ifade eden Orhan Kaynak zorlu şartlara rağmen buralara kadar geldiklerini ve Elazığspor’un yaşaması için kendilerine itici güce ihtiyaçları olduğunu bildirdi.
Kaynak’ın açıklamaları şöyle; 
Ligde kalmak için kalan 5 maç bizim için çok önemli…
“Gayet iyi gidiyor çalışmalarımız. Milli ara bize ve takıma iyi geldi. Futbolcularım istekli ve arzulu çalışıyorlar. Bildiğiniz gibi Eskişehirspor Maçı bizim için dönüm maçıydı. O kritik galibiyetle bir nefes aldık. İyi bir maçı kazandık. İnşallah devamı gelir. Bu galibiyet sayesinde, hem Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz’ın hemde Necati Erdem’in prim destekleri sayesinde futbolcuları motive etmek daha kolay oldu. Çünkü kulüpteki sıkıntılar herkesin malumu. Biran önce şu kongrenin yapılıp, en azından transfer tahtasını açamadık ama futbolculara da para veremiyoruz. Hiç olmazsa maç kazanma primlerini alabilsek. Mesela Adana Demirspor galibiyetinin primlerini alamadık. Kulüpte kömür yanmadığı zaman birçok futbolcumuz hasta oldu. Bir sürü bahaneler, bahaneler artık bitti. Son maçta oyuncu arkadaşlarımız kendi menfaatlerini düşündüler. Transfer tahtası açılmazsa başka takımlara transfer olmak için kendilerini göstermek zorundalar. Eğer iyi bir yönetim gelirse futbolcuların paraları verilirse en azından 2. Yarı için ligde kalma umudumuzu devam ettirmemiz açısından kalan 5 maç bizim için çok önemli. Bizim için rakip önemli değil, Osmanlıspor da aynı, Eskişehirspor da aynı, Adana Demirspor da aynı. Her maçta en az 1 puan almak zorundayız. Biz bu şartlarda mücadele ediyoruz. Ama motivasyon konusunda yardımı olan işadamları ve Belediyemiz desteğini esirgemiyor. İnşallah kalan 5 maçta da biz destek olurlarsa bizim oyuncu arkadaşlarımız inanıyorumki her maçtan puan alacak potansiyele sahipler.
Yerli oyuncularımızda haklarını arıyorlar… 
“Elmar gitti, alacakları nedeniyle FİFA’ya başvurup serbest kaldı. Bu konuda hiçbir haraketlilik gösteremedik tabiki. Artı Tatos halen gelmedi. Uçak bilet param yok diyor gelemiyor. Gelsede Salı günü (bugün) parası yatmazsa oda serbest kalacak. Bu konuda Sayın Valimiz sordu birkaç defa. Çalışıyor parayı bulmak için. İnşallah Belediyemiz, Valimiz ve işadamları bu konuda destek olursa, sadece Elmar ve Tatos değil. Bunlar FİFA’ya başvurduğu için serbest kalıyor. Yerli oyuncularımızın da sıkıntıları var. Ceplerinde harçlığı olmayan oyuncularımız var. Evine gidip gelmek için taksi parası olmayan oyuncularımız var. Çok zor şartlarda maçlara çıkmaya çalışıyoruz. Kulübün şartları çok zor. Bu psikolojiyle oyuncu arkadaşlarımız antrenmana çıkıp maça hazırlanmaya çalışıyor. Buraya kadar geldik bundan sonra bize itici güç olacak, pirim anlamında, motivasyon anlamında birşeyler olsa bizim takım her maçı kazanacak güçte. Yerli oyuncularımızda TFF’ye başvuracak. Haklarını arayacaklar. Oyuncularımız haklı. Hiçbir ödeme almıyorlar, şartları yerine gelmiyor. Onlarda federasyondan haklarını arayacaklar. Bu kulübün yaşaması için kim ne yapacaksa biranönce yapsın. Kongre Aralık Ayı’nda. Neredeyse 1 ay var. Bizim için 1 gün bile çok önemli. İrfan Yumakgil şuanda başkan. Devam ediyor ama ben istifa ettim diyor.” 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER