Kaynak oluşturulmadıktan sonra dönmem!..

Yeni Malatyaspor Maçı sonrası canlı yayında istifa ettiğini açıklayan Başkan Selçuk Öztürk net konuştu

SPOR 21.09.2015, 17:42 21.09.2015, 17:42
2965
Kaynak oluşturulmadıktan sonra dönmem!..
 Vartaş Elazığspor'un deplasmanda 2-1 galip geldiği Yeni Malatyaspor maçının ardından Vartaş Elazığspor başkanı Selçuk Öztürk, istifa ettiğini açıkladı. Hafta içerisinde yönetim kuruluyla birlikte istifa kararını aldığını belirten Başkan Öztürk, doğu derbisi diye adlandırılan ve Vartaş Elazığspor camiası için büyük önem taşıyan Yeni Malatyaspor maçı öncesinde takımın olumsuz etkilenmemesi için bu kararı maçın ardından kamuoyuyla paylaşmayı uygun gördüğünü belirtti. Karşılaşmanın ardından galibiyet sevincini hüzünlü bir şekilde yaşadığını ifade eden başkan Öztürk, camiaya bu galibiyeti yaşattıkları için gururlu olduğunu ancak galibiyet sevincinin kendisi için yarım saatlik bir zaman diliminden ibaret olduğunu, futbolcularına verdiği sözleri yerine getirmek ve Yeni Malatyaspor maçının primlerini nasıl ödeyeceği noktasında sıkıntılar yaşadığını söyledi.
Bütün olumsuzluklara rağmen bu ligde hedefine ulaşabilecek bir takım kurduklarını söyleyen Öztürk, artık tükendiğini kendisine verilen sözlerin yerine getirilmediğini ve sadece Vali Murat Zorluoğlu'nun elini taşın altına koyduğunu ancak birlik ve beraberliğin sağlanamamasından dolayı projelerinin hayata geçirilemediğini ifade etti. Vartaş Elazığspor'un kurtuluşunun Vali Murat Zorluoğlu'nun etrafında kenetlenerek, belediye başkanının da desteğiyle olabileceğini sözlerine ekleyen Öztürk, bundan önceki yönetimlere nasıl destek verilmişse benim yönetimime de aynı desteğin verilmesini istiyorum dedi.
 
Neden verilen sözler yerine getirilmiyor?
Vartaş Elazığspor'un sıcak paraya ve kalıcı gelirlere ihtiyacı olduğu bu dönemde Başkan
Öztürk neden yalnız bırakılıyor ? Neden verilen sözler yerine getirilmiyor ? Geçen hafta Elazığspor'un isim sponsorluğu anlaşmasına vardığı Vartaş Holding'le gerçekleştirilen imza töreninde kendisine yöneltilen bir sorunun ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığspor'un "Elazığ'ın marka değeri" olduğunu ve yapılması gerekenler konusunda kendisinin Elazığspor'a her daim destek olacağını" söylemiş, başkan Selçuk Öztürk'te Elazığspor'a kalıcı gelir sağlamak için belirledikleri projelerin biran önce hayata geçirilmesi için belediye başkanı Mücahit Yanılmaz'a ve Elazığ valisi Murat Zorluoğlu'na daha önce belirledikleri projelerden bahsetmişti.
 
Başkan Yanılmaz’ın nasıl bir somut adım atacağı merakla bekleniyor…
Her defasında Elazığspor'un maddi manevi yanında olduğunu ve Elazığspor'a arkalarını dönmelerinin mümkün olmayacağını söyleyen Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz'ın, Selçuk Öztürk'ün istifasının ardından nasıl bir tavır sergileyeceği merakla beklenirken, ligde namağlup yoluna devam eden Vartaş Elazığspor içinse sıkıntılı süreç bugünden itibaren ayyuka çıkmış oldu. Elazığspor için düzenlenen basın toplantılarında Elazığspor'a tam destek olacağını söyleyen Belediye Başkanı Yanılmaz'ın, şuana kadar herhangi bir somut adım atmaması ise Başkan Öztürk'ün istifasının ardından taraftarların tepkisine neden oldu. Sosyal medyada Başkan Selçuk Öztürk'ün ardından yorumlarda bulunan taraftarlar, özellikle dönemin spor bakanı Suat Kılıç'ın Elazığ Atatürk Stadyumu altında ki araziyi Elazığspor'a tahsis etmesine ve devlet tarafından tahsis edilmesine rağmen, halen daha bu projenin Elazığspor'a kalıcı gelir sağlamak amacıyla hayata geçirilmemesi taraftarlar tarafından sitemle karşılandı. Bu sıkıntılı sürecin biran önce atlatılmasını isteyen taraftarlar, başkan Selçuk Öztürk'ün yalnız bırakılmamasını ve verilen sözlerin biran önce tutulmasını belirttiler.
 
Başkan Selçuk Öztürk canlı yayında ne söylemişti…İşte o açıklama…
*Yönetim kurulu olarak yalnız bırakıyoruz…
 “Güzel bir maç oldu, hakem ortamı biraz gerdi ister istemez ama bu maç daha güzel yönetilebilirdi. Ben buradan Malatyaspor yöneticilerine teşekkür ediyorum, bize çok güzel bir ev sahipliği yaptılar. Güzel bir 3 puan oldu. Zannediyorum Samsun’un bir 3 puan silinme süreci var. Tahkim karar verecek, puan silinme durumu var ve büyük ihtimal şu anda lideriz. Malatyaspor gibi bir rakibimizi yendik ve bunu taraftarlarımıza armağan ediyorum. Çünkü Bu maçı bekliyorlardı. Bizim için ise bu sevincin içinde bir hüzün olacak. Çünkü ben Malatya maçını bekliyordum. Bu maç öncesi takıma herhangi bir sıkıntı vermemek adına bu maçı bekliyordum. Rabbim de bize nasip etti ve bu maçı da yüzümüzün akıyla bu maçı da bitirdik ve lider olarak lige devam edeceğiz. Ben de bugün itibariyle yönetim kurulu olarak bırakıyoruz. Yeter artık yorulduk.”

Bu iş bizim içim çileye dönüştü…
“Doğunun derbisi diyoruz yendik ve benim için sevinç bitti. Yarım saat mutluluğunu yaşıyorsun ve yarım saat sonra takıma verilecek primi düşünüyorsun. Zaten çocuklara doğru dürüst maaştır maç başıdır veremiyoruz, yarın primi de bulamıyoruz. Yani bir şehirden bir takımın primini bulamıyorsam oradan buradan tamamlıyorsak bu işte yapılmaz o zaman. Bu iş bizim için bir çileye dönüştü. Sözlerden felan da vazgeçtik. Söz değirmendeki söz. Sizlerin arşivinizde var, ben bırakırken kimseyi de eleştirmek te istemiyorum. Yeri gelir bana cevap verirlerse çok acımasız eleştiririm yani. Birlik bütünlük için ben sezon başından beri bekliyorum. Kulübün bütün transferlerini yapmışsın, birinci taksitleri ödemişsin, kulübün 6 puanını sildirmemişsin, zımba gibi takım kurmuşsun, mutlu huzurlu bir teknik heyet ve takım var. 1 yıldır kimseye bir şey demedim. İlişkileri sıcak tut bu işler düzelir dediniz, düzeldi mi. Bir söz var “dereye su gelene kadar kurbağanın da gözü patlar”. Ben onurumla ve şerefimle bırakacağım yeri biliyorum.”

* Ben demogoji yapmıyorum,buyursunlar yönetim kursunlar…
“Daha önce konuştuğumuz gibi yönetim kurulu olarak görevi bırakıyoruz. En kısa sürede yönetim oluşturulması gerekiyor. Sırtına sopa vurulacak bir ben miyim yani. Kaynak oluşturulmadıktan sonra dönmeyeceğim. Ben demogoji yapmıyorum, buyursunlar yarından itibaren yeni bir yönetim oluştursunlar gelsinler bize, bizim hesabımız kitabımız her şeyimiz ortada. Oturur masada anlaşırız, bizim de üstümüze düşen ne varsa yaparız. Sayın valimizin desteği ile bir yere kadar. Beni bu stresle fazla konuşturmayın. Yani Trabzon’dan bir Trabzonlu Ankara’dan bir bürokrat gelecek, benim şehrimde vali olacak Elazığspor’u dilinden düşürmeyecek ama benim şehrimin insanları Elazığspor’u konuşurken kaçacak. Bu nasıl bir iş. Vali Bey’in etrafı süslenmezse, kenetlenmezse onun gücü de bir yere kadar. Vali Bey maaşını mı verecek yani.”

*Malatya Maçı’nın yenmeseydik te bırakacaktım…
“Ben 1 senedir Elazığ siyasetinden bir şeyler bekliyorum ve 1 senedir kimseyi eleştirmedim ve şu anda da eleştirmiyorum ama sabır taşımız çatladı. Buyursunlar yönetim kurulunu oluştursunlar. Sahtekâr, 3 kuruşluk adamlar gelirse ben takımı kayyuma götürürüm ve uzatabildiğim kadar uzatırım ve Elazığspor’u çukura atmam. Taraftarlarımız yanlış anlamasın, ben yönetimle konuşarak zaten bırakmayı düşünmüştüm. Ama hiç kimseye yansıtmadım. Takıma yansımasın çünkü bizim kader maçlarımızdan biri ezeli rakibimizle oynayacağız ve kimsenin morali bozulmasın diye içime attım bekledim. Malatya maçını yenmeseydikte bu kararı almıştım.”

* Artık bir bütünlük zamanı geldi…
“Beklentim ne biliyor musunuz. Sayın Valimiz bu işe göğüs germiş ve valimizin etrafında herkesin kenetlenmesi lazım. Bu kenetlenme olmaz ise bu iş olmaz ve yazık olur. Siyasilerimiz geliyor, o ne güzel felan arkamızı dönüyoruz tezgah dümen. Biz kim için bir şey istiyoruz. Ben bırakıyorum yarın bir başkası gelecek, inşallah o gelene bu imkanları verirler ama imkanlar verilirse onunda hesabını sorarım ben. Benim suçum neydi ki bana verilmedi. Ben 3.5 yıldır bu işin çilesini çekiyorum. Benden önceki yönetimlere 10 yıl içinde verilen bugünkü değerle 60-70 trilyon. Bu kadar verilmiş 29 trilyon da borçla almışım yani 100 trilyonluk bir vurgun var ortada. Bunun adı vurgundur yani. 1967’den beri bu kulüp nerelerde oynadı. Ben 2 sezon süper ligde oynamışım ve yanlızlıktan düşmüşüm ve buna rağmen bu takımı kurmuşum. Bu işin artık bir bütünlük zamanı geldi, gelmez ise ben ne yapayım. Sevineceğimiz bir maçtan sonra benim stresime bakın, uykularım kaçtı. Bana da yazık günah yav. Bana güç kuvvet verilse bu taktım yine süper lig yaşayacak ama yeter.”
 
*Biz 50-60 milyon para verin demiyoruz…
“Sayın valimizin gölgesi altında, belediye başkanımızla beraber, siyasilerimizle bakın 24 tane aday adayı arkadaşımız var, MHP’den milletvekilimiz var, bir çatı altında STK’larla bir araya gelinecek ve bu iş kaldırılacak. Biz 50-60 milyon para verin demiyoruz kardeşim. Ben bu saatten sonra bulunmam kapı kapı dilenci gibi geziyorum benim de bu şehirde bir kimliğim ve şerefim var yani yeter. Ben 1 senedir kapı çalıyorum yeter. Ben bıraktım, başkası geldi ve yine bocalarsa bu takım bu sefer düşmeye oynar Allah muhafaza, Herkes bu işe sahiplenecek yani.”

* Artık şehrin bir silkelenmesi lazım.
“Akşam Adil başkanla konuşuyorum adam kaynaklarını söylüyor benim içim ağlıyor yav. Oradan geliyor buradan geliyor Allah razı olsun diyor adam. Biraz da biz Allah razı olsun diyelim yav. Ben geçen yıl dönmeseydim Elazığspor Malatya’nın kaderini yaşar mıydı yaşamaz mıydı. Yaşardı değil mi, bizi sizler çağırdınız ve gelip kulübü ligde tuttuk. Millete söz verdik bu senede süper lig takımı yapalım dedik, yaptık. E küme düşerken sahipsizlik, ligde kalırken sahipsizlik, kümeye çıkmaya çalışırken sahipsizlik, hayırdır yav. Artık şehrin bir silkelenmesi lazım. Bakın benim vicdanım rahat. Bu yokluk ve sıkıntıda transferlerin peşinat taksitlerini ödemişim ve 3-5 kuruş borcum var. Bu saate kadar primlerini de ödemişim. 2 milyon parayı da federasyonda bloke etmişim 6 puan silinmesin diye. Benim vicdanım rahat arkadaş, bakın Bakan’ın memleketinde puan siliniyor. Benim bakanım yok, tek başıma mücadele ettim bu güne kadar. Yeter yoruldum, birileri de kolumuzdan tutacak yoksa olmaz baba yani. Taraftarlarımız haklarını helal etsinler. Ben ve yönetimim nereye kadar bu işi yapacak. Hayırlısı Allah’tan…”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@