Kulübe sahip çıkmışız, bize de sahip çıkılsın!..

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Kanal E Televizyonu’nda yayınlanan“Her Şey Spor Programı’na telefonla bağlanarak çok önemli açıklamalarda bulundu

Kulübe sahip çıkmışız, bize de sahip çıkılsın!..
 Başkan Öztürk ‘Sen bırak, yönetim kuracağız” diyenlerin 40 gün boyunca bir yönetim oluşturamadıklarını ancak 1 haftada bir takım kurarak Elazığspor’un nerelere geldiğinin ortada olduğunu belirtti ve ekledi; “Bunlar kaçamak işler, kaçamak işlere de bu saatten sonra prim vermem” dedi…
 
Elazığspor’lu eski futbolcu Erman Kılıç’la bir görüşme gerçekleştirdiklerini ve başarılı oyuncuyu takımda görmek istediğinin altını çizen Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, Tidiane Sane’yi tekrar kadroya dahil edeceklerini, Franco Cangele’nin ise 5 Ocak’ta geleceğinin müjdesini verdi…
 
 
Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Kanal E Televizyonunda Pazartesi günü yayınlanan ve Kanal E Spor Müdürü Mustafa Gür'ün hazırlayıp sunduğu Kadri Kulualp ile Eren Kurnaz'ın yorumcu olarak katıldığı “Her Şey Spor” Programında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, pazar akşamı ulusal basında yer alan "Ümit Özat istifa etti" haberlerine açıklık getirdi. Programa telefonla bağlanan başkan Selçuk Öztürk, böyle birşeyin doğru olmadığını ve hocaları Ümit Özat'la uzun yıllar çalışmayı düşündüklerini söyledi. Öztürk, kendisinin haberi olmadığı gibi Ümit Özat'ın da istifa söylentilerinden haberi olmadığını belirterek, Ümit Özat'ın takımın başında olduğunu ifade etti.
Başkan Öztürk, kamuoyunda konuşulan gelirlerle ilgilide açıklama yaparak, kendilerinin sürekli zan altında bırakıldığını söyledi. İmamverdiyev'in takımdan ayrılmak istediğini ifade eden Başkan Selçuk Öztürk, "Kimseyi zorla tutamayız. Bir kuruş alacağı yok. Bonservis bedelini getirir, gider" dedi. Devre arası transfer döneminde destek gördükleri halde çok iyi isimleri kadrolarına katacaklarını belirten Öztürk, maddi anlamda sıkıntı yaşadıklarını söyledi.
Öztürk, 1.5 yıl Elazığspor forması giyen ve bu sezon başında kendisinden kaynaklanan bir sorun nedeniyle anlaşamadıkları Tidiane Sane'yi de devre arası kampına davet ettiklerini söyledi.
İşte Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk'ün Kanal E 'de yayınlanan Her Şey spor programında yaptığı açıklamalar;
*Hocamız takımın başında ve uzun yıllar devam etmek istiyoruz...
"Hocamızla görüştük ve istifa söylemlerinin asılsız olduğunu söyledi. Kendisinden kaynaklanan bir durum olmadığını söyledi. Yanlış anlaşılmamasını ifade etti. Hocamız takımının başında ve kendisiyle devre arasında sözleşme uzatacağız. Uzun vadeli düşünüyoruz kendisiyle. Yani bu istifa haberleri gerçek dışı. Taraftarlarımız bu tür haberlere itibar etmesinler"
*İmamverdiyev gidiyor mu ?
"Geçen hafta kendisiyle görüştük. Cavid'e Samsunspor maçından itibaren ciddi bir düşüş yaşıyorsun dedim. Aklına menajerler girmiş olabilir. Teklifler geldiğinde futbolcular etkileniyor. Bu konuda kendisini uyardım. Aklını başına topla dedim. Bu konuşmamızdan bir iki gün sonra bana cesaret edip söyleyemedi. Hocamıza gidip ayrılmak istediğini söylüyor. Hocamızda bu konuyu benimle paylaştı. Bende takdiri hocaya bıraktım. Cavid'in hiçbir alacağı yok. Eğer gitmek istiyorsa bonservis bedelini getirir ve gider. Kimseyi zorla tutamayız."
*Gerekli destek verilirse çok iyi yerlere geleceğiz...
"Bize gerekli desteğin verilmesi gerekiyor. 2.5 yıldır hiçbir destek alamadım. Diğer yönetimlere verilen desteğin % 1'i bize verilmedi. Destek verilmemesine rağmen bu şehirde tarih yazdık. 3-5 trilyon para yüzünden düştük. Elazığspor ayaktayken kimse destek vermedi. Bize destek verilseydi rahatlıkla ligde kalırdık. Ama maddi imkansızlıklardan dolayı ligin sonunu getiremedik ve küme düştük. Verilen sözler yerine getirilmedi. Eğer destek verilirse ara transfer döneminde çok iyi transferler yapacağız. Elimizde çok iyi oyuncu listesi var. Hepsiyle görüşmelerimiz olumlu geçti. Bakın ligdeki Şanlıurfaspor, Osmanlıspor, Kayserispor, Antalyaspor, Adana Demirspor gibi takımların maddi olarak hiçbir sorunu yok. Sürekli her kesimden destek alıyorlar. Ben tek başıma ne yapabilirim ? Yapabileceğimi yaptım. Kulüp kapanıyordu. Bırak yönetim kuracağız diyenler 40 gün boyunca bir yönetim kuramadılar. Ben 1 haftada takım kurdum ve şuan ki durum ortada. Kim toplayabilirdi 1 haftada bir takımı ? Yine bir başarıya imza attık. Bugün bir trend yakaladık. Bunu devam ettirmekte desteğe, maddiyata bağlı. Dönüp dolaşıp biz zaten bir yönetim kuracaktık, zaten bir yönetim gelirdi, giderdi bunlar kaçamak işler. Kaçamak işlere de bu saatten sonra prim vermem. Bu takım sahipsiz kalmazdı, zaten birileri gelirdi. Peki kardeşim sormazlar mı 40 gün takım sahipsiz kaldı nerdeydi bu insanlar ? Bu zenginlerimiz bu yönetim kuracağız diyenler nerdeydi ? Biz aldıktan sonra yönetim oluşurdu, Elazığspor sahipsiz kalmaz dediler. Kaçamak cevaplarla bu işler olmaz. Sahip çıkmışız, bize de sahip çıkılsın. Hakkı hakkaniyeti budur, ALLAH içinse de, kul içinse de. Kimse kaçamak cevaplar vermesin."
*Ben aptalmıyım…
“Ben bu kulübün başında bir insan olarak bazı kesimler kasaya giren gelirleri sağa sola çekmeye çalışıyorlar. Ya da olayı farklı yöne çekip bizi zan altında bırakmak istiyorlar. Kamuoyunda anlatıyorlar, Elazığspor’a Süper Lig’de 50 trilyon gelir geldi. Peki bu para nerede ? Yani bunu kasıtlı söyleyen insanlar var. Süper Lig’de 50 trilyon gelir yok bir kere. Biz Süper Lig’de ilk sezonda 43 puan almışız. Sadece galibiyetlerde ve beraberliklerde para veriyor federasyon. İlk sezonumuzda 10 galibiyet, 13 beraberlik almışız. Galibiyete 900 Bin TL, beraberliğe 450 bin TL para aldık. 11 Milyon civarında havuzdan para aldık. 2-3 Milyon civarında da Spor Toto’dan gelir geldi. Yaklaşık 400 bin TL’de reklam geliri vardı. 3 Milyon’a da isim hakkı verdik. Toplam 31 Milyon 500 civarında gelir sağladık. Geçen yılda 10 galibiyet, 4 beraberlik aldık. 11 Milyon galibiyet parası aldık. 11 milyon havuzdan, 3 milyonda Spor Toto’dan para geldi. Toplam 25 Milyon gelir girdi kasamıza. Millet atıyor, tutuyor. 50 Milyon gelir geldi diyor. Ben Aptalmıyım ? 45-50 milyon gelir gelse ben o takımı uçururum. Millet hesabını, kitabını yapmadan söylüyor bunları. Kamuoyu bunları bilsin. Gelelim bu seneye. 1 Milyon 250 bin TRT’den para geliyor. Bu lig’de galibiyet parasını federasyon vermiyor. Spor Toto’da ise galibiyete 90 bin TL, beraberliğe 60 bin TL, mağlubiyete de 40 Bin TL para veriliyor. 5 Milyon gelirle bu ligin giderini nasıl karşılayacaksınız? Deplasman giderleriyle ilgili federasyonun verdiği 17 maçlık para 150 bin TL.”
*Erman Kılıç’ı takımda görmek isterim…
“Erman Kılıç, eski sezonlarda Elazığspor’da oynamış bir futbolcu. Girişimlerimiz oldu. Kendisini devre arasında takımda görmek isterim. Yine geçen sezondan Tidiane Sane arkadaşımızla bir görüşmemiz oldu. Kendisini devre arasında davet ettik. Oturup konuşacağız. Eğer anlaşma sağlanırsa Sane’yi tekrar kadromuza katacağız. Cangele ise 5 Ocak’ta geliyor. O da gelip ikinci yarı formamızı giyecek.” SPOR SERVİSİ
Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER