'Önümüzdeki 3 Maç Çok Önemli!'

Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak oyuncuları ellerinden geldiği kadar zihinsel olarak yenilemeye çalıştıklarını belirterek, olayın içinde takımı ayakta tutmak için uğraş verdiklerini söyledi…

'Önümüzdeki 3 Maç Çok Önemli!'

Pazar günü oynayacağı müsabaka için Cuma günü İstanbul’a heraket edecek olan ve Ümraniyespor Maçı hazırlıklarının Elazığ Etabı’nı dün Atatürk Stadyumu’nda yaptığı tek çalışma ile tamamlayan Elazığspor’da Teknik Direktör Orhan Kaynak antrenman öncesi takımın son durumu ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…
Tesislerdeki saha zeminin bozuk olmasından dolayı çalışmayı Elazığ Atatürk Stadyumu’na almak zorunda kaldıklarını ifade eden TY Elazığspor Teknik Direktörü Orhan Kaynak; “Üç maçtır mağlup olmuyoruz bu çok önemli. İnşallah bunlar galibiyetlere dönüştüğü zaman istediğimiz ilk yarı sonucu alırız.  Üç maç çok önemli.” dedi. 
Pazar günü deplasmanda güçlü ve zorlu bir rakiple karşılaşacaklarını ifade eden Kaynak; “Haftaya da stadyum yıkılmazsa çalışmak istiyoruz. Altay maçını burada çok oynamak istemiştik. Olmadı artık belli bir belirlenen saha olursa orada oynayacağız. Şuan belli değil. Ümraniye zorlu bir rakip, güçlü, iyi bir takım. Zaten bu ligde bizim için her maç zor. Eksiklerimiz, sakatlık durumu olanlar var. Cezalı olan oyuncularımız var. Elimizde ki mevcut oyuncuları en iyi mevkide oynatmaya çalışıyoruz. Verim almaya çalışıyoruz. Bu imkanlar da çalışıyoruz. Üç maçtır mağlup olmuyoruz bu çok önemli. İnşallah bunlar galibiyetlere dönüştüğü zaman istediğimiz ilk yarı sonucu alırız.  Üç maç çok önemli. Haftaya da kongre var. Yönetim oluştuğu takdirde Elazığspor’un önü açılır diye düşünüyorum.” dedi.
*Eksiğimiz çok, zaten kısıtlı bir kadromuz var…
Takımdaki sakat ve eksik oyuncuların son durumu konusunda bilgiler veren Kaynak, “Mutlaka her oyuncu çok önemli. Zaten kısıtlı bir kadromuz var. Tatos ve Ali Fırat dışında Ahmet Aras sakat, Serkan Kurtuluş yeni yeni iyileşmeye başladı. Kadir Bekmezci’nin biraz sakatlığı, Orhan’ın biraz hastalığı var. Hani ortam biraz sıkıntılı olduğu zaman insanlar daha moral bozukluğunda bu sakatlıklar ve hastalıklar artabiliyor. Ama biz oyuncularımızı zihinsel olarak yenilemeye çalışıyoruz. Olayın içinde takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar.  Biz sahaya çıkmaya çalışıyoruz. Tabi sahaya çıkıyoruz maçlar oynuyoruz, berabere kalıyoruz, galip geliyoruz. Ama tabi ki insanlar hafta içi bunlar ne yapıyor diye merak ediyordur muhakkak. Bizde dilimizin döndüğü kadar maç sonrası kulübe sahip çıkılması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bu kadar sabrettik bekledik inşallah önümüzde ki hafta kongreyle kongreden sonra futbolcular için, kulüp için özellikle geleceği için güçlü bir yönetim gelir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
*Malatya’da oynamak isteriz…
Elazığ Atatürk Stadyumu’nun yıkılmasının ardından iç saha maçlarını nerede oynamak istersiniz? şeklindeki soruya ise genç teknik adam, “Hangi stadda hep galip geleceksek o stad olsun isterim. Tabi en yakın Malatya gözüküyor. Malatya’daki stad işte protokol ilişkileri ne seviyede doğrusu Malatya’da oynamak en iyisi olur. Bakalım o zamanki yazışmalar, görüşmeler ne getirecek. Hangi stad olacaksa devamlı oynamak gerekir. Yeni yönetim bu ilişkileri de konuşacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER