Onur Şipal Final'de…

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Olimpiyat Yolunda Finale Yükseldi

Onur Şipal Final'de…

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Milli Boksörümüz Onur Şipal, Azerbaycan'da düzenlenen APB Orta Siklet Boks Turnuvası’nda finale yükseldi…

*Final 24 Ocak’ta…

İlk maçında Litvanyalı boksörü, ikinci ve üçüncü maçlarında ise Kenyalı boksörleri yenen Şipal, 24 Ocak 2015 tarihinde Kenyalı rakibi Rayton Okwiri ile final maçı oynayacak. Şipal, bu maçı kazandığı taktirde Türkiye’yi Olimpiyatlarda temsil etme hakkını kazanacak.

Onur Şipal’in Antrenörü Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük 1. Sınıf Öğrencisi Seyfullah Dumlupınar, Azerbaycan'da düzenlenen APB Orta Siklet Boks Turnuvası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek, Final maçını da kazanarak, Türkiye’ye ve Elazığ’a mutlu dönmek istediklerini belirtti.

*Demirdağ; ‘Sporcumuza finalde başarılar diliyorum.“

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, alınan başarılardan dolayı Onur Şipal ve Antrenörü Seyfullah Dumlupınar’ı kutladığını belirterek, Şipal’e 24 Ocak 2015 tarihinde oynanacak olan final müsabakasında başarılar diledi. Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan ise, Onur Şipal’in final maçını kazanarak, 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına katılmasını yürekten istediğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER