Osmanlıspor'da Yılmaz Vural Dönemi

Vural: “İmparator olamadık ama inşallah burada padişah oluruz

Osmanlıspor'da Yılmaz Vural Dönemi

Osman Özköylü ile yollarını ayıran Osmanlıspor, Teknik Direktörlük görevine Osman Özköylü’yü getirdi…
Osmanlıspor, Osman Özköylü’den boşalan teknik direktörlüğe Yılmaz VURAL’ı getirdi.
Osmanlıspor, sezon sonuna kadar anlaşmaya vardığı teknik direktör Yılmaz VURAL ile resmi sözleşme imzaladı.
Teknik direktörlük kariyerinde 24 farklı takımla anlaşan VURAL, Batıkent Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Ankara'ya uzun bir aradan sonra tekrar döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.
Başkentte daha önce Ankaragücü ve Gençlerbirliği takımlarını çalıştırdığını hatırlatan Vural, "Osmanlıspor yöneticileriyle yaptığım görüşmede ilk olarak Osman Özköylü ile neden yolların ayrıldığını sordum. Ayrılık kararının medeni bir şekilde alındığını öğrenince teklifi kabul ettim" dedi.
Vural, Osmanlıspor'un kadrosuna yabancı olmadığını belirterek, "Hızlandırılmış bir kursla olayın içindeyiz. Akşamdan sabaha dersimizi iyi çalıştık. Kimseye yabancı değiliz, mevcut kadroyu yakından tanıyorum. Daha önce çalıştığım oyuncular var. PTT 1. Lig'i de iyi biliyorum. Mücadele boyutuyla ön plana çıkan, son sıradaki takımın lideri yenebildiği enteresan bir lig. Biz yine her zaman oynatma mantığıyla hareket edeceğiz. İki haftalık sürecin ardından eksiklikler varsa devre arasında oyuncu ve yönetim anlamında bunları gidereceğiz" diye konuştu.
Osmanlıspor ismiyle ilgili de yöneticilerden bilgi aldığını anlatan Vural, "Ecdadı hatırlatan bir isim. Hiç kimseyle kavga etmeyen, herkesi kucaklayan, hoşgörülü bir takım oluşturulmaya çalışılmış. Ankaraspor ismi sadece Ankara'yı hatırlatıyordu. Osmanlıspor ismiyle Ankara'yı, Türkiye'yi mümkünse Avrupa'yı kapsamak hedefleniyor. Takımın isminin siyasi hiçbir boyutu yok. Maalesef imparator olamadık ama inşallah burada padişah oluruz" ifadelerini kullandı. Ajanspor

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER